Щука в района на Сливен/Ямбол

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от TurboFish »

Привет!

Ще съм за 3 дена в района на Сливен/Ямбол и ще съм Ви благодарен ако кажете къде в рйона мога да отида за шука на спининг. Ясно е че по Тунджа има, но по-скоро ме интересуват типично шукраски места.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от Павлин Калайджиев »

Гребните канали в гр. Ямбол, дупките край с. Крушаре и с. Самуилов.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от stoik »

Отваряш Гугъл мапс- във всички т.нар. "дупки" около р. Тунджа в района на гр. Сливен има щука. Всяка дупка си има и "типично щукарски места"- каквато и да значи това !
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от TurboFish »

Благодаря! Разгледал съм ги на гугъл мапса, но въпроса е че четох и статии от преди няколко години, как са ги измрежили някои от дупките и не било останало нищо, затова пуснах темата някой ако има актуална информация.
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от stoik »

Темата с мрежите, тока :evil: и други неща е дълга, ежегодна, касае всички затворени водоеми и не е за тук. Актуална информация къде точно хванах последната си мерна /към 3 кг./ щука не вярвам да очакваш да получиш.
Набелязваш си на Гугъл мапс 2-3 съседни дупки, тръгваш, обикаляш и ако имаш ръка и късмет и хващаш. Ако и пускаш- ще е супер !
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от TurboFish »

Ще обиколя дупките и ще дам после инфо. Наясно съм, че за да има риба по водоемите никой не трябва да споделя конкретно къде и какво и хванал. Пускането на хваната риба е най-лесната и приятна работа. :) Откакто има телефони с камера не е нужно да си я носиш вкъщи да показваш каква риба си хванал.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от Павлин Калайджиев »

Предстоящите 3 почивни дни ще съм в Ямбол и се каня сутрин да обикалям за щуки в региона. Ако искаш пиши на лично да се разберем за съвместен риболов.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от TurboFish »

Давам инфо. Ходих до дупките и за няколко часа хванах една писалка (веднага беше върната). Интересно, че вътях всякакви доказани щукарски въртележки, клатушки и воблери и нямах удар, а писалката удари на въртелжка със закачено силиконче червейче. Понеже се занимава със спининг от около година, може ли да ми кажете дадено място, кога считате за обловено и колко пъти мятате дадена примамка преди да смените мястото?
На другия ден ходих на Тунжда, имаше много кленове/кефали от 200 гр. до 2+ килограма, които се виждат, но и които отказваха да кълват, като пробвах пак блесни, малки клатушки и воблери...и си тръгнах, с мисълта че имам още много да уча. На прибиране срещнах две момчета и те екипирани със спининги, които казаха, че и при тях няма удар, като казах, че в е възможно, защото имало изригвания.
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от stoik »

Да, аз чух и за две земетресения в Италия, но от това май хищната риба се активирала..... :D

"Може ли да ми кажете дадено място, кога считате за обловено и колко пъти мятате дадена примамка преди да смените мястото?"
Във форума, в годините, в различни теми са се понатрупани доста мнения по този кратък, но ключов въпрос...
Моят съвет е от две части- 1: Рови и чети, 2: Ходи за риба и опитвай да ловиш (с превес на втора част). Какъвто и съвет да ти дам, ще е грешен, ще разбереш...
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от koi4a »

Колега Турбофиш по-важното е да има активни риби около теб, наскоро ми удари шука над 2 кг на воблерче 2 см. и си замина с него разбира се, също така ми е взимала мухата два три пъти (бръмбарче за кефал на кука №10). Имам и случаи на целенасочен риболов с "правилните примамки" пълно капо. Другото важно е да не те усети, ако те усети или бяга или продължава да си стои там но турско да стане не бара. С две думи повече ходене.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от babydoctor »

Кога да го смяташ за обловено? Зависи от това колко време имаш за риболов и колко места имаш за облавяне. Давам пример - Йовковци, доказано щукарски водоем. Имам 7-8 щуки, едва мерни, за по-малко от 2 часа. За това време едно момче щипна нагоре в тръстиките с лодка и излезе с 5 кг. щука. Е и аз имам една 5+ кг., няколко 2-3 кг. и 3 костура по кг+ - тях ги хванах за час. Това през годините. А колко капота съм имал по същите места при същите условия, не мога да изчисля - сигурно стотици, ако не и повече часове замятания. Абе, просто ходи и лови. На Дуунав ловня предимно на едно маясто - имам по 2-3 3+ кг щуки, хванати за един предиобед. Няколко добри сома. За распера писах, че съм бездарен, а там ври от него...Е, пак там капотата ми се измерват не в часове, а в години...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от asn »

Абсолютно ли си сигурен, че големите кефали всъщност не са скобари?
Аз сменям непрекъснато примамки, но целта ми не е да хвана на риба на всяка цена. Принципно е добре, като хванеш риба да останеш със същата примамка и да сменяш мястото. А, ако се застоиш на едно място да сменяш примамката по-често.
След кефалите по Тунджа, реших да се пробвам на щуките в район с "дупки". Донякъде бях подскокоросан от тази тема. Между другото хванах много кефал по плиткото на малък черен воблер, а на Крушаре преди това ги разбих на клатушки 1,4 до 2 гр. Пробката при дупката беше само една, тясно място, отвсякъде тръстики и водорасли... Двадесетина пъти търмъчих водорасли там където стоеше щуклето, четири пъти напада и го бодох на място с диаметър от не повече от метър докато го извадя. Вероятно е изправила тройката още при първия удар и затова се е откачала. Толкова шляпане, че вече не очаквах да хвана каквото и да било. После извадих и още една. Така де, винаги си го има момента с късмета и изненадата. :) Успех!
...
received_690238048125000.jpeg
received_690238048125000.jpeg (190.09 KiB) Преглеждано 2960 пъти
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от TurboFish »

Привет!

Благодаря за отзивите!

Ясно е че трябва постоянство и упорство. Ходих на един язовир известен с щуки и стоях на едно място около 2-3 часа и хванах 3 щуки (между 1-2 кг.), като хвърлях успоредно на шавара и нямах удар, а и трите удара бяха в средата на язовира и трите щуки бяха на златен Лусокс номер 2, като пробвах и други примамки, но само на тази имах удари. На другия ден реших да обиколя язовира без да се задържам много на едно място, като спирах само на места с шавар и паднали дървета, където се предполага, че ще има щуки и резултатът беше само една писалка на уоъкър. Не винаги явно има логика, и си трябват опити и различен подход според водоема и настроението на рибите.

Поздрави!
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнение от TurboFish »

asn написа:Абсолютно ли си сигурен, че големите кефали всъщност не са скобари?
Аз сменям непрекъснато примамки, но целта ми не е да хвана на риба на всяка цена. Принципно е добре, като хванеш риба да останеш със същата примамка и да сменяш мястото. А, ако се застоиш на едно място да сменяш примамката по-често.
След кефалите по Тунджа, реших да се пробвам на щуките в район с "дупки". Донякъде бях подскокоросан от тази тема. Между другото хванах много кефал по плиткото на малък черен воблер, а на Крушаре преди това ги разбих на клатушки 1,4 до 2 гр. Пробката при дупката беше само една, тясно място, отвсякъде тръстики и водорасли... Двадесетина пъти търмъчих водорасли там където стоеше щуклето, четири пъти напада и го бодох на място с диаметър от не повече от метър докато го извадя. Вероятно е изправила тройката още при първия удар и затова се е откачала. Толкова шляпане, че вече не очаквах да хвана каквото и да било. После извадих и още една. Така де, винаги си го има момента с късмета и изненадата. :) Успех!
Прав си, наистина може да са били скобари. :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”