Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от petur »

Значи до 50лв.явно всички си имат кусури,да не се набутваш,взимаш това
BGN 17.52 51%OFF | Piscifun Lunker 274M Fishing Line 0.06-0.5mm 4 Strands 6-80lb Strong Netherlands PE Fiber Multifilament Braided Fishing Line
https://s.click.aliexpress.com/e/MAMD8VLi
Познавам хора,които не робуват на марки и си ловят основно на него. Аз също имам,май най-тънкото е към 0.6 реално.
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от asn »

Ilian70 написа: Относно YGK Real Sport G-Soul SS мога да споделя, че не съм го ползвал лично, но бях с Данчо Карабуров, когато го тества за пръв път на джиг в Дунав. Влакното не можа да издържи целият риболов (около три часа). Късаше се лесно, като при закачка не поддаваше на критичните звена (възли), а на произволно място по линията. Това в един момент доведе до намаляване на обема на запълване на шпулата и скопяване на кастинга и колегата беше принуден да го замени с влакно, което беше нарочил за изхвърляне. Също е доста шумно, за хора, които се вълнуват от това.
А не ви ли е мина през ума, че е наранено още при навиването? Та и за три часа го преценихте!? Не съм търговец и нямам облаги от такива, явно влакното дори го няма на пазара, но много ме дразнят такива експертни мнения от хора с прекалено високо самочувствие. Аз също съм ползвал и ползвам, както прескъпи, така и много евтини влакна. Лових с него интензивно повече от 2 години и почти не е мръднало. Метража намаля и го подмених, но съм късал само на закачки и то заради мои грешки. Здраво е много, може да ти нареже пръстите, тънко е колкото всяко друго ygk, цвета си е почти същия, оплетката е добра, цената ниска и чак пък толкоз не шуми. Споменах го не случайно защото рядко съм напълно доволен от нещо и не виждам смисъл някой да се набутва с боклуци.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от Ilian70 »

asn написа:...
Не разбирам за какво самочувствие говориш, като никъде в постинга си не виждам да съм се изказвал надменно, или като експерт. Написал съм каквото съм видял.
Влакното не е било наранено при навиването, тъй като и следващото беше навито по аналогичен начин. Същото може да е било от някаква по-некачествена партида, залежало, или нещо такова. Не мисля да се превръщам в следовател и да разследвам причините за създалата се ситуация.
Целият си опит относно влакната, съм го добил за собствена сметка. Единствено се опитах да помогна в избора на Коко.
На никого не искам да налагам мнението си. Нека всеки да ползва скъпи, прескъпи, евтини, или влакна без пари. Все пак всеки си има портфейл и сам отговаря за наличните средства в него.
В заключение искам да кажа, че нямам облаги, или търговски отношения с вносителите на влакна. Купувал съм влакна от Миро, и предполагам ще продължа да купува и в бъдеще.
Ако чак толкова те дразнят постовете ми, има възможност да ги скриеш от настройките на форума.
Поздрави!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от koko7784 »

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... ire-8-150m
Някой нещо за това влакно?
Виждал съм го в размер #3 и нещо не ме изкефи много като тел ми стоеше.
Как е в тънките варианти?
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от ndn »

Този Duel X-Wire в жълтия цвят e най-лошото влакно което някога съм ползвал.
Две ролки #1 бях навил, къса се от произволни места без особено натоварване.
Същото беше и при други колеги.
Rex Hunt_2
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Окт 02, 2015 15:32
Риболов: spining
дал Браво: 335 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от Rex Hunt_2 »

koko7784 написа:http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... ire-8-150m
Някой нещо за това влакно?
Виждал съм го в размер #3 и нещо не ме изкефи много като тел ми стоеше.
Как е в тънките варианти?
От началото на сезона съм въпросния DUEL, Super X-Wire x8 - 200m в размер (#1.2PE). До момента се представя добре като здравина, износоустойчивост и кастинг. Малко по-твърдо е и цветовете са по-устойчиви в сравнение от DUEL Harcore x8 200m #1.2PE.
Забележка: DUEL, Super X-Wire 8 - 200m в размер (#1.2PE) e закупено от Digitaka (Japan), а DUEL Harcore x8 200m #1.2PE е закупен от БГ. Не знам дали има някакво значение, но съм длъжен да доуточня.
Надявам се да съм бил полезен с нещо.
Поздрави и успех с избора. :tup:
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от Daniel Defoe »

---
Ако приемем, че риболовът е каца с мед, а 4-нишковите влакна - лъжица с лайна, то е неизбежно съсипването на вкуса :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от Trofei »

asn написа:[ цената ниска
Купено от Китай,та не знам какви претенции може да имате при сентенцията-Евтиното,излиза скъпо? :mrgreen:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от bat.galin »

я пиши някъде другаде ти , а ?
pelikan
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Мар 31, 2018 11:13
Риболов: спининг, фидер
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от pelikan »

От година и половина съм с 4 нишковия Upgrade на #0,4 и съм супер доволен- кастинг, точност, здраво и чувствително. По-грубо е от 8 нишковото, но това е нормално. Първия път като метнах отиде на майната си
https://panthermartin-fishing.bg/bg/ple ... -150-.html :fish15:
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от b_lomsky »

Ще използвам темата да попитам от DAIWA MORETHAN 12BRAID има ли някакви оплаквания, освен високата цена?
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от 1608 »

b_lomsky написа:Ще използвам темата да попитам от DAIWA MORETHAN 12BRAID има ли някакви оплаквания, освен високата цена?
Имам в размер PE 0.8 12BRAID ,който стои сега някъде по- чантите!
Прекалено е твърдо може би заради покритието което има или оплетката. Не намирам да има добър кастинг и чувствителност. Цвета може би е единствения плюс. За здравина незнам , защото още след първия риболов го свалих и отново си навих Toray Sea Basss Power Game (според мен още не е измислено по- добро плетено влакно) Единствения му недостатък е цената!

П.п. Разменям го срещу един Расперски воблер :lol:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от koko7784 »

1608 написа:
b_lomsky написа:Ще използвам темата да попитам от DAIWA MORETHAN 12BRAID има ли някакви оплаквания, освен високата цена?
Имам в размер PE 0.8 12BRAID ,който стои сега някъде по- чантите!
Прекалено е твърдо може би заради покритието което има или оплетката. Не намирам да има добър кастинг и чувствителност. Цвета може би е единствения плюс. За здравина незнам , защото още след първия риболов го свалих и отново си навих Toray Sea Basss Power Game (според мен още не е измислено по- добро плетено влакно) Единствения му недостатък е цената!

П.п. Разменям го срещу един Расперски воблер :lol:
Давам два расперски и един за сом :mrgreen:
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от 1608 »

koko7784 написа:
1608 написа:
b_lomsky написа:Ще използвам темата да попитам от DAIWA MORETHAN 12BRAID има ли някакви оплаквания, освен високата цена?
Имам в размер PE 0.8 12BRAID ,който стои сега някъде по- чантите!
Прекалено е твърдо може би заради покритието което има или оплетката. Не намирам да има добър кастинг и чувствителност. Цвета може би е единствения плюс. За здравина незнам , защото още след първия риболов го свалих и отново си навих Toray Sea Basss Power Game (според мен още не е измислено по- добро плетено влакно) Единствения му недостатък е цената!

П.п. Разменям го срещу един Расперски воблер :lol:
Давам два расперски и един за сом :mrgreen:
Първо предложих на колегата... разберете се с него :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от b_lomsky »

1608 написа:
b_lomsky написа:Ще използвам темата да попитам от DAIWA MORETHAN 12BRAID има ли някакви оплаквания, освен високата цена?
Имам в размер PE 0.8 12BRAID ,който стои сега някъде по- чантите!
Прекалено е твърдо може би заради покритието което има или оплетката. Не намирам да има добър кастинг и чувствителност. Цвета може би е единствения плюс. За здравина незнам , защото още след първия риболов го свалих и отново си навих Toray Sea Basss Power Game (според мен още не е измислено по- добро плетено влакно) Единствения му недостатък е цената!

П.п. Разменям го срещу един Расперски воблер :lol:
Понеже ми предстои закупуване на плетено влакно ще ти се доверя за Toray Sea Basss Power Game и ще си запазя воблера :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”