Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от dancho66 »

Искаш евтино 4 жилно влакно?
Според мен това изобщо не е за пренебрегване.
https://fish24.bg/power-eye-peewee-limegreen-150m-20099
Ползвам го в размер 0.4 и съм възхитен от здравината му. В диаметър също е Ок.
Става въпрос за УЛ джиг, но риби по 2кг излизат без проблем.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от bat.galin »

скъпичко малко.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от dancho66 »

Кое му е скъпото? Колегата си търси 0.8 а то е само 26 лв. Едва ли има друго влакно на такава цена в България.
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от TurboFish »

dancho66 написа:Кое му е скъпото? Колегата си търси 0.8 а то е само 26 лв. Едва ли има друго влакно на такава цена в България.
Аз ползвам точно такова с този размер 0.8, супер здраво е има уникален кастинг, единствения недостатък е че е шумно, кооето за мен не е проблем. Препоръчъха ми го магазина, като момчето каза, че ако е негов магазина щеше да е на много по-висока цена, защото е много качествено.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от Д-р Флекс »

TurboFish написа: Препоръчъха ми го магазина, като момчето каза, че ако е негов магазина щеше да е на много по-висока цена, защото е много качествено.

:lol: :tup:
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от karaburov »

Това влакно е много шумно и твърдо,имам чуство че е от тел. Имам го в размер 0,4# и не искам да си предствя как ще е по дебелото.... Препоръчвам ,антифони при употребата му и клещи за тел на вместо каквито и да е било резачки за брейдове. Заедно с Хай Граде Пе, ИгК -то хибрид с моно влакна,това са най големите ми грешки като влакна. И за подложка не бих ги използвал.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от bat.galin »

Този тип влакна влязоха у нас последно за 16.50лв / 150м
Та скъпичко си е.
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от asn »

karaburov написа:
...ИгК -то хибрид с моно влакна,това са най големите ми грешки като влакна. И за подложка не бих ги използвал.
Ако визираш потъващото YGK Real Sport G-Soul SS 112 или не си го ползвал, или си бил със скапана въдица., или нещо си се объркал. Много по-добро е от далеч по-скъпи влакна.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от petur »

Субективното мнение в спининга е коментирано доста, колкото повече коментари,токова по-добре за колегата да си изгради по-ясна представа!
Колко да е твърдо? Има доста брейдове ,които трудно се режат! Колегата иска влакно за джиг,за мен лично в този ценови сегмент е добро, според мен- точен размер,не пие вода,здраво е, за повече пари -повече екстри!
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от karaburov »

asn написа:
karaburov написа:
...ИгК -то хибрид с моно влакна,това са най големите ми грешки като влакна. И за подложка не бих ги използвал.
Ако визираш потъващото YGK Real Sport G-Soul SS 112 или не си го ползвал, или си бил със скапана въдица., или нещо си се объркал. Много по-добро е от далеч по-скъпи влакна.
Въдица която преди това е видяла за две години доста други влакна по Дунава,макара Лувиас 3013 . Имаше и свидетел. Няма такъв боклук , бих казал,че в момента има 4ри нишкови влакна за по 26лв в пъти по добри и не шумящи.
А за Еги Метала ,който го харесва най вероятно преди това е ползвал само Пауър Про от старото 4ри нишково влакно. Иначе не би го харесал ако е ползвал други.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от dancho66 »

bat.galin написа:Този тип влакна влязоха у нас последно за 16.50лв / 150м
Та скъпичко си е.
Бреййййййййй как съм се преееееебал да платя луди пари за влакно което струва само 16.50лв за 150 м :shock: :shock: :shock:
Мислех си, че такива цени има само в Алито и то за дебели канапи, а то я имало и в България за качествени влакна. :D :D :D
Та ако има още налични на тази цена бих желал да си купя няколко ролки.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от bat.galin »

Не се напъвай, аз ще ти подаря.
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от asn »

26лв. Светна ми. :lol:
Tailwalk и Unitika са връхтът за определени специалисти, както и PeeWee! :tup:
Спирам с коментарите.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Varivas Avani Sea Bass Green PE4

Мнение от Ilian70 »

Привет, другари!
През годините доста влакна ми минаха през ръцете.
Едно от тях е препоръчано в темата - YGK Egi Metal PE4. Та първо за него. Закупих го от Варна, по препоръка на собственика на магазина, в размер #0,4, за да практикувам УЛ джиг. Тогава ми се видя доста евтино и въобще не съм се притеснявал относно качествата на продукта (беше в промоция).
В резюме - като е ново, влакното отговаря на параметрите посочени от производителя. Всъщност и като ново не е 8lb, но по този въпрос всички производители спекулират. Проблемът е, че няма никакъв ресурс и за пет-шест риболова започва да се къса много лесно. Други забележки нямам. Шумно е, но все пак е четирижилно и е разбираемо.

Относно YGK Real Sport G-Soul SS мога да споделя, че не съм го ползвал лично, но бях с Данчо Карабуров, когато го тества за пръв път на джиг в Дунав. Влакното не можа да издържи целият риболов (около три часа). Късаше се лесно, като при закачка не поддаваше на критичните звена (възли), а на произволно място по линията. Това в един момент доведе до намаляване на обема на запълване на шпулата и скопяване на кастинга и колегата беше принуден да го замени с влакно, което беше нарочил за изхвърляне. Също е доста шумно, за хора, които се вълнуват от това.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”