Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
paci1970
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 04, 2017 22:20
Риболов: фидер, спининг

Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от paci1970 »

Здравейте!
Разрових се из темите в търсене на отговор, но не открих подходящ, та затова отварям и настоящата такава.
Та въпросът ми е примерно за метален 7/7 повод на ролка 20 либри, какъв размер трябва да са тръбичките, единични или двойни, алуминиеви или месингови.
Предстои ми закупуване на кримпващи клещи, гледам имат доста модели от бюджетните по риболовните сайтове до към 50 лева бройката, обаче само така по снимка не мога да реша от кой модел да си поръчам. Имат и маркови, дето не са много скъпи, примерно на Фокс, на Корда, Формакс и пр. Гледам има и такива по 14 - 15 лева, обаче дали вършат работа, не знам.
Имам две сопички, едната е на Формакс тубулар УЛ модела 1,5 - 14гр. , другата е Чериуд на Бъркли 7 - 28гр.
Много стегнати и бързи пръчки. За сега съм доволен от тях. От Русе съм и се "пускам" предимно по Дунава, като търсенето ми е целенасочено към бялата риба. Джиг със силикони.
Имах няколко повода купешки, но ги изпокъсах и съм решил да си ги правя сам.
Благодаря на отзовалите се и наслука!
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от dancho66 »

Ако ще търсиш целенасочено бяла риба защо ти е стоманен повод? Той само ти намаля шансовете за кълване многократно. Един читав флуоро карбон е 100 пъти по-добре. Вярно е, че някоя щука може да те отнесе, но това не е болка за умирачка. Иначе кримпиращи клещи може да ползваш каквито си харесаш. Тези от Алито също вършат работа. Изборът на тръбички в България не е много голям. Аз ползвам единични. Диаметъра на тръбичките според дебелината на повода. В Алито има огромен избор. Купуваш веднъж и ще ти стигнат за цял живот.
paci1970
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 04, 2017 22:20
Риболов: фидер, спининг

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от paci1970 »

Диаметъра на тръбичките според дебелината на повода.
Там е проблема, че на ролката не пише диаметъра а само либрите/издръжливост.
Ако реално фито на влакното е примерно 0,3 мм. пък аз реша да си заприходя от али-то два чувала от 1,00 мм, ще си имам спомен за цял живот. :lol:
На ролката ми пише само 20 либри 5 метра, нищо повече.
Пък ако ма перне некоя щучка, воблерите ми са от 20 кинта нагоре. Силиконите са оригинални аваруни и кейтеч от скъпите по няколко кинта бройката. На заплата съм, не съм някой баровец.
Благодаря, все пак за отзива!
:tup:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от babydoctor »

Добре, де, след като така и така първо купуваш влакното, какъв ти е проблемът да му измериш фи-то? Ако сам не можеш, накарай някой друг. А при положение, че се продават метални и кевларени поводи с клупове или халки от двете страни, че някои и с вирбел, за какъв дявол ти е да ги кримпваш? Отделно - да, с металургията шансовете ти за бяла се свеждат към нулата...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от todor bakalov »

Това ,че шансовете за бяла се свеждат до нула са пълни глупости,отдавна изхвърлих флорото заради изтървани трофейни щуки и минах на понтонски метален повод и на тънък никел титан.Ловя си бели без проблем и то доста.
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от todor bakalov »

А относно тръбичките за кримпване по добре месинг и диаметър от 0.8 до 1.2 ММ са достатъчно до 20 лб.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от bat.galin »

Това за липсата на обявен размер за диаметъра на кримпващите тръбички за метални поводи си е просто свободно съчинение на темата "оплаквам се от".
Ето един нагледен пример :
https://www.tackleshop.nl/Spro-Brass-Si ... s3334.html
Накратко: ако искате да ползвате китайски стоки, моля оплаквайте се от тях в китайските форуми.
Понеже си говорим тук за лев (и десет)...
IMG_20191103_080109.jpg
IMG_20191103_080109.jpg (168.09 KiB) Преглеждано 1782 пъти
пп: последните две цифри от артикулния номер отразяват диаметъра на кримпващите тръбички :idea:
paci1970
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 04, 2017 22:20
Риболов: фидер, спининг

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от paci1970 »

минах на понтонски метален повод
Имам подобен повод, само че на друга фирма. Може да се връзва на възел, примерно клинч. А колко здрав на късане е възела, ще си проличи в последствие. Тръбичките тук отпадат като част от монтажа.
Имам и от украинските поводи тип струна 0,33мм. но не съм ги пробвал все още. Тия, дето се развиват и усукват многократно.
Може да се ползват без вирбели и карабини, директно закачаш за чебурашката и от другата страна с халкичка примерно директно към линията.
http://akulataflyfishing.com/aksesoari/ ... truni.html
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от todor bakalov »

Струните се деформират много,понтонския и той след някоя щука,само от никел титана съм най-доволен без деформации от зъбатите.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от Leo »

Колега щом ловиш с Чери може да кримпваш и с водопроводна тръба 1/2
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
paci1970
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 04, 2017 22:20
Риболов: фидер, спининг

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от paci1970 »

Споменах, че фърлям у Дунава, случва се и на течение. Тъй че черито си е оправдана в случая. Пък за тиха вода имам и лайт 1.5 - 14. Пък и ти що се заяждаш? Навсякъде с клечка за зъби ли ловиш?
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Размер на кримпващите тръбички спрямо дебелината на повода.

Мнение от баш майстора »

Leo написа: Нед Ное 03, 2019 13:34 Колега щом ловиш с Чери може да кримпваш и с водопроводна тръба 1/2
Секси, ти жив ли си бе? :lol: И да не ме хока началнико, че спамя, пвц или стоманена е по-добре да се ползва? :P
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”