Въдица за начинаещ

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
eddy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 14:11
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 1 път

Въдица за начинаещ

Мнение от eddy »

Здравейте,
Брат ми му стана интересен риболов на спининг и за Коледа мисля да му подаря комплект.
Тъй като ще му е първа такава въдица, съм се насочил към "универсалните" варианти. Четейки от фейсбук и тук, а именно:

KAIDA SWAGGER 2.20м. 0.4-8гр.
Filstar FINESSE 1.98m. 3-12гр.

На макара още не мога да се спра, но бюджета ми е малко под 200 лв за всичко(пръчка, макара, влакно, някой воблер и някой силикон или клатушка).
Въпроса ми е коя макара ще е подходяща за тях и влакно съответно, като по-възможност ми се иска да останат средства и за една-две примамки..??
Всякакви мнения и препоръки са добре дошли..
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдица за начинаещ

Мнение от Мунчо »

"Цуриноя Джагуар" е доста добра макарица, съдейки по комплексните мнения - много хора я ползват. Включително мои приятели, които ловят без особени забележки вече втори сезон - полага влакното отлично, не предразположена към брадясване(което е следствие на първото), качеството на изработка е без фрапиращи кусури, има резервна метална шпула. Освен в Алито, някои хора поръчват на едро и я предлагат в нашите продавалници за около 90 левчета, което обезсмисля търговии от чужбина.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”