Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от 1608 »

cekal написа: Нед Мар 01, 2020 0:58 Докато реша дали и аз да се въоръжа с тази шпага :wink: Тъкмо се бях навил и това за работата с цялата бланка сериозно ме накара да се замисля. Защото ако се усеща по - мека от ямагата, определено не е за мен.
В никакъв случай не е мека, но на този модел работи цялата бланка... Натоварва се прогресивно цялата бланка според рибата.
Според мен S66ML-solid на Gamakatsu Luxxe е най- универсална като модел за нашите водоеми...Позволява по- тежки примамки и силова линия! Даже се чудя дали да си я поръчам :D
S69FL е прекалено финна... тя изисква условия ,като подходящо време и такъм!
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Мунчо »

Точното определение за тези въдици не е, че са "меки". Просто строя и акцията им са много различни от това, което сме свикнали да очакваме по стандартните критерии - да е "кол", "сопол" или нещо по средата. Руснаците го наричат "сложен" строй, което е точно определение, защото много точно илюстрира невъзможността за неговото класифициране в строгите рамки на стандартното пръчкостроене. При работа с примамки и сухо клатене тези въдици обикновено работят върхово, но при прогресивно натоварване бланката се натоварва плавно и пропорционално на приложеното усилие, като съхранява своите работни качества.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от cekal »

1608 написа: Съб Фев 29, 2020 1:46
Колега, вече реших, така че можеш да отпуснеш линията :tup:
Ще си направя подарък за рождения ден, който е след няколко месеца. Но харесвам пръчки до 5 гр. и затова се насочих към 610.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Асти »

MapuaH написа: Пет Фев 28, 2020 23:11 Аре стига, бе, що да няма?
Аз пък имам няколко въдици до 7 гр, все бързи и си мятат 2 гр воблери на доста повече от 3-4 м :) И това дори с 0.6 :)
Е, добре де, небрежно съм написал бърза, нека да е свръх бърза или XF. Сам си помисли пръчка, която не се огъва, колко ще хвърли? А воблерът е най-нелетящата играчка, особено ако е тумбест, както в моя случай и изобщо не може да натовари въдицата със своите два грама, нищо, че тя е 1 - 7. Та си мисля, че производителите послъгват
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от cekal »

Въдиците обикновено работят най-добре в средния диапазон на обявените стойности. Твоята трябва да се натовари оптимално около 4-те грама. Ако и тогава не се огъва, значи слънцето я е изпекло и е редно да се замислиш за смяна :wink:
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от karidata »

Пичове,прочетох темата два три пъти и някъде мернах мнение за Tict Ice Cube че била мекичка.Кой модел се визира че не ми стана ясно.Защото се ослушвам за тази Tict ICE CUBE IC-69F-Sis.Някой ако я има да сподели моля,извинявам се на създателя на темата че питам за съвсем друга въдица.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от plamenivanov »

Здрасти,аз имах въпросната въдица Tict ICE CUBE IC-69F-Sis.От скромния си опит смея да твърдя че въдицата е с качествена изработка доста чувствителна, идеална за мормишинг. Въдицата е създадена за дънни риби (Mebaru) за които не се изискват остри и къси движения на примамката както при (Ajing )въдиците.Строят им е нещо средно между fast и moderate fast бих си позволил да ги сравня с поведението на Graphiteleader Finezza.При борба с риба се включва цялата бланка.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от karidata »

Благодаря за отговора.А теста по примамките реален ли е?
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от мъро »

plamenivanov написа: Съб Апр 25, 2020 8:56 Здрасти,аз имах въпросната въдица Tict ICE CUBE IC-69F-Sis.От скромния си опит смея да твърдя че въдицата е с качествена изработка доста чувствителна, идеална за мормишинг. Въдицата е създадена за дънни риби (Mebaru) за които не се изискват остри и къси движения на примамката както при (Ajing )въдиците.Строят им е нещо средно между fast и moderate fast бих си позволил да ги сравня с поведението на Graphiteleader Finezza.При борба с риба се включва цялата бланка.
С коя от всичките финези?
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от plamenivanov »

karidata написа: Съб Апр 25, 2020 10:16 Благодаря за отговора.А теста по примамките реален ли е?
https://www.youtube.com/watch?v=mupSy2TluOs&t=694s
Моята не съм я натоварвал толкова,но теста отговаря на зададения от производителя.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от plamenivanov »

мъро написа: Нед Апр 26, 2020 8:16
plamenivanov написа: Съб Апр 25, 2020 8:56 Здрасти,аз имах въпросната въдица Tict ICE CUBE IC-69F-Sis.От скромния си опит смея да твърдя че въдицата е с качествена изработка доста чувствителна, идеална за мормишинг. Въдицата е създадена за дънни риби (Mebaru) за които не се изискват остри и къси движения на примамката както при (Ajing )въдиците.Строят им е нещо средно между fast и moderate fast бих си позволил да ги сравня с поведението на Graphiteleader Finezza.При борба с риба се включва цялата бланка.
С коя от всичките финези?
С тези от ниския и среден ценови клас.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от karidata »

ДА видеото съм го гледал и не само това,но силно ме притеснява факта че лови с 4 гр глава плюс 2 инча силикон и най вече 3 инча силикон + 4 грама тежест.ДА не говорим за 8 гр воблер на река.Май нещата не са това което са.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от cekal »

Видях на живо Хана Монтана :)
Последно се насочих към S69FL, защото имам няколко нелоши пръчки до 5-6 грама и не видях смисъл да дублирам с 610. Когато пристигна и я извадих от калъфчето, ми се видя като детска въдичка, тънка като сламка, лека и красива. В сряда и днес я тествах на вода и мога да споделя първи впечатления.
Сефтето от днес :
Изображение
Като строй и работа ми напомня много на Ямага blue current 610 и Легаме Х арм. XAG 67, определено не е макаронче. Въпреки че е тъничка, има запас от мощ и без проблеми се справя с утежнения от 4 и 5 грама. Доста е звънка, макар и да отстъпва с малко на Х арматурата по чувствителност. На рекламните снимки върховата секция изглежда поне 10 см по-къса, но за късмет разликата се оказа само 3. Дръжката ми идва късичка / 20 см/, защото замятам с две ръце, но това е дреболия.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от 1608 »

S69FL Успешно хвърля и 7гр. Пилкери ,така успешно хванах Зарган преди няколко седмици, но след 5гр. се усеща вече ,че се претоварва въдицата!
Иначе след като навих PE 0.2 дистанцията и чуствителността се увеличиха...
Кълванета на Кая на дистанция от 25-30м. се предават директно в дръжката на въдицата ,която ако беше 30см. щеше да е много по- удобна, а сега хем има дръжка... хем няма :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”