Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от plamenivanov »

Здравейте колеги, от известно време заглеждам тази въдица.По руските форуми някои колеги пишат че е доста колеста и не се справя с глави под грам други пишат че е супер и се справя с глави от 0,8гр.
Та въпроса ми е дали някои е имал досег до въпросната въдица и как би определил строя и.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Мунчо »

Аз ще ти кажа за тази, която имам, но малко само да намеря време...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от 1608 »

Поръчал съм си точно този модел!
Като пристигне ще ти звънна да я видиш ,а може и съвместен риболов да направим :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Мунчо »

Аз имам 63УЛ. Пръчката е доста серт - твърда и бърза, малко я усещам колеста. Работи комфортно от около грам. Имам предвид като водене, но по върха не може да се проследи придъняването, защото както казах, е много твърда(за показателите си). Като чувствителност обаче е страхотна - усещат се и най-леките кълванета, докосване до подводни предмети, дори чукането на главата по дъното на камък в определени моменти. Теста според мен е реален - могат спокойно да се ползват глави до горния край на теста, при това без самата примамка, като може да се ползва в тази ситуация стандартен сислико около 5 сантиметра, което е поне още грам. Има осезаем запас от здравина като цяло
Това се отнася и за модела "Тен" - просто да се чуди човек как толкова фино пособие същевременно може да бъде толкова силово, колкото крайно и пресилено да звучи това определение.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от 1608 »

Христо е прав S63UL e по-твърда и по- бърза от S69FL! В YouTube има над 10 клипа в ,които се вижда разликата между двете въдици. Също така си личи и от параметрите на двете въдици като се съпоставят!
7EFB9055-9A45-4FBF-9B04-D529A275C87D.jpeg
7EFB9055-9A45-4FBF-9B04-D529A275C87D.jpeg (129.3 KiB) Преглеждано 3574 пъти
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от plamenivanov »

1608 написа: Пет Яну 17, 2020 16:44 Поръчал съм си точно този модел!
Като пристигне ще ти звънна да я видиш ,а може и съвместен риболов да направим :tup:
Да ти кажа честно и аз съм го поръчал там където и ти но още няма срок за доставка.
И аз изгледах всички клипове но докато не се хване в ръка и да се направят няколко риболова ще е трудно да се определи строя и.
Всеки има свои разбирания за колеста въдица.
Какво трябва да означава съкращението "FL" ?
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от 1608 »

plamenivanov написа: Съб Яну 18, 2020 17:43
1608 написа: Пет Яну 17, 2020 16:44 Поръчал съм си точно този модел!
Като пристигне ще ти звънна да я видиш ,а може и съвместен риболов да направим :tup:
Да ти кажа честно и аз съм го поръчал там където и ти но още няма срок за доставка.
И аз изгледах всички клипове но докато не се хване в ръка и да се направят няколко риболова ще е трудно да се определи строя и.
Всеки има свои разбирания за колеста въдица.
Какво трябва да означава съкращението "FL" ?
Ами не се срещат често по- нашите магазини :lol:
За жалост много често купуваме неща без да сме ги хванали в ръка, но знаеш му реда ако не ти хареса строя продаваш... Все на някой друг ще му допадне строя!
“FL” - Би трябвало да означава “Finesse Light”
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Мунчо »

Всички тези въдици са колести по начин, който те кара да се изненадаш, прочитайки обявения тест. Това е особено крещящо при 34 - канех се да вземам от техните въдици, заради обявения тест до 1.8 грама. Реално имах възможност да пипна една, която де фактно при сухо тръскане нямаше еластична деформация, а и от клиповете в тубата разбрах, че реалния тест е поне двойно. Дори с разчет на силово пелагично водене на меки примамки, ми се видя прекалена тази работа и се отказах..
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от MapuaH »

Отдавна заглеждам и аз въдичките на Гамакацу и все се чудя как ще е някоя до 3 гр сравнена с Тикт SRAM UTR-68-TOR The Answer до 3 гр. Ще се радвам да споделте мнение. Имам Тикта, но все съм в търсене на нещо ново и по-интересно. Въпреки, че за мен този Тикт е едно от най-добрите попадения :)

Благодаря предварително!

Поздрави,
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Мунчо »

Общо взето, всичките са "един дол дренки". Колегата Пламен на ЛС ме пита с коя въдица мога да сравня коментираните пръчки, написах му точно за Тикт-а Срам. Имам 14 рок и аджифишовици до 5 грама, общо взето нещата са в двете крайности - бързи параболици, или колчета с претенции за деликатност. Най-приятната и хармонично работеща въдица, на която съм попадал от доста време е "Хеста Блек Стар Софт Солид", изключая стария "Айс Кюб". Чак се чудя как са произвели въдица с такъв нормален строй и кога ще отстранят това "недоразумение"...
Честно казано, ако не бях изкукал, подобни пръчки не бих си купувал...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от 1608 »

Във високия клас бланките на въдиците вече са много изравнени и няма вече ,кой знае какво да очакваме. И аз бях загледал 34... сега са изкарали нов модел,но вече е въпрос на кого какво му харесва като строй и окраска...
Мен ме грабна S69FL-solid с това, че е от малкото въдици ,които са над 2.00м. и под 50гр.
В основата си е само 7мм. и няма как да е колеста с дължина над 2.00м. (това се вижда и на клиповете)
От друга страна повече ми допада когато макародържача е със заден захват, също така въдицата е много изчистена и няма нищо излишно по- нея, дори и надпис с акцията на въдицата (предполага се ,че като си я купуваш е знаеш).
За сметка на това не са пропуснали Made in Japan!

П.п. А иначе за да водим този разговор сме “тотално изтрещели” (повечето хора не са и чували за тези въдици) , но по- добре тази болест от колкото други...! До колкото познавам себе си и Пламен това няма да са ни последните въдици и ако на единия не му хареса строя, то другия може да има резервни части :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от MapuaH »

Мунчо написа: Съб Яну 18, 2020 22:20 Общо взето, всичките са "един дол дренки". Колегата Пламен на ЛС ме пита с коя въдица мога да сравня коментираните пръчки, написах му точно за Тикт-а Срам. Имам 14 рок и аджифишовици до 5 грама, общо взето нещата са в двете крайности - бързи параболици, или колчета с претенции за деликатност. Най-приятната и хармонично работеща въдица, на която съм попадал от доста време е "Хеста Блек Стар Софт Солид", изключая стария "Айс Кюб". Чак се чудя как са произвели въдица с такъв нормален строй и кога ще отстранят това "недоразумение"...
Честно казано, ако не бях изкукал, подобни пръчки не бих си купувал...
Ицо, а какво мислиш за ICE Cube IC-69D-TOR до 5 гр?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Мунчо »

За мен Ай кюб-а е най-хубавата въдица на "Тикт". Много хора не го харесват, защото им бил "мек в средата", "инертен" и прочие, но за мен това е един отлично работещ модерейт фаст към фаст. Не кол, а работещ - основата е много тъврда, върха също е твърд, защото е дофт солид, но реално бланката работи цялата и се включва дори при дребни рибки. Чувствителността в ръката е без забележки за мен, по върха не съвсем(заради късото и твърдо жило) - до грам практически няма усет какво става, ако желаем да се ориентираме визуално. Теста като цяло е реален - с тази въдица вече се усеща, че да кажем ако идем на 4 грама с тежест плюс примамка, нещата са тегави.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от plamenivanov »

В тубата има два клпа на двама бивши собственици на ансър и 610ss които казват че когато са хванали ханата веднага са се отърва ли от срамовете си, защото храната била малко по мека и нежна.
Силно се надявам да не пък мека като леденото кубче че на мен не ми допадна в полеви условия.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Re: Gamakatsu LUXXE Yoihime Hana S69FL-solid

Мнение от Ilian70 »

Народът е рекъл "Сто души - сто акъла!" :D
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”