Начинаещ в спининга

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Начинаещ в спининга

Мнение от Iso »

Микин1987 написа: Пон Фев 10, 2020 18:06 Ще ползвам и воблери,но на едната река която ходя ми казват местните,че повече се хващат на блесни
Не вярвай много на това какво ти казват. Пробвай сам и ще разбереш, къде, кога и на какво кълве. Не влизай в ролята на младежа, от вица, който си купува хапчета за сифилис защото му казали, че на тях най-много кълве.
Като малки един селски зевзек ни обясняваше, че най-много кълве на луканка и вино. Сега разбирам, че е бил прав защото и аз кълва на това. :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
koruin72
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 20:35
Риболов: спининг
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Начинаещ в спининга

Мнение от koruin72 »

Здравей колега,сега ще се опитам набързо да обобщя отговорите на колегите.Както сам отбелязваш,сега започваш със спининга-добре дошъл. Препоръчвам ти на втората шпула на макарата да навиеш монофил за спининг,онзи електриковия.Забелязва се много добре и по важното докато се усувършенстваш да хвъляш точно под клони и други препятствия,това е по-бюджетния вариант.Монофилът се пресуква по-малко от плетеното (няма влакно,което въртележките дане пресукват),затова е добре да редуваш с воблери и малки клатушки.Както колегата по-горе шеговито е отбелязал не слушай глупостите на местните,експериментирай,така се обогатяваш и трупаш опит,а това никой от нас не може да ти даде.Един съвет и от мен,на непознато място започни с монофила и някоя по евтина примамка,когато си съставиш мнение за даденото място тогава вкарай тежката артилерия.Загубата на доказала се примамка(ако е и скъпа),разваля удоволствието от риболова още в началото.Дано не съм те отегчил-успех.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”