Избор на плетено влакно.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Избор на плетено влакно.

Мнение от freeman.bg »

Здравейте колеги,
препоръчайте качествено плетено влакно. Търся си 0,6, но също не знам дали да е четири или осем жилно. Останал съм с впечатлението, че осем жилните идват по-нежни при риболов в камъни или просто не съм попадал на качествени.
Благодаря, предварително.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от freeman.bg »

gergi762 написа: Нед Май 03, 2020 21:22 http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... x4-pe-150m
Няма 0,6 иначе много интересни х-ки.
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от mr_miti »

ТУК цена качество най-доброто за мен.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от freeman.bg »

Явно нещата отиват към четири нишково. Каква е разликата между WX оплитане и такова, което не е WX. Има ли разлика в шум и кастинг?
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от gergi762 »

Testis unos, Testis nullus
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от asn »

Във http://fishingland-bg.com/ го има Egi-Metal WX4, но е много твърдо влакно и шуми.
Като не искаш шум и гониш кастинг - 8 нишково. За какви камъни иде реч?! Което и да търкаш в камъни ще се прокъса. РЕ#0.6 така или иначе ще се наложи да го ползваш с флуорокарбонов повод. Аз бих се спрял на 8 нишково YGK или на Daiwa (дори да е бюджетното J-Braid), според парите.
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от sandy »

Да ползвам темата на колегата, за което му се извинявам!
Аз също търся влакно в размер #0.6, но 8 жилно.
До този момент съм ползвал изцяло 4 жилни и сега искам да опитам и 8.
Въпросния EGI METAL WX4 съм го ползвал в размери #0.5 и #0.6. и на по-шумно и твърдо влакно, не бях попадал.

За сега съм се спрял на няколко модела, като гледам да ги има налични в моя град.

1. Unitika Shoregame X8
https://megafishing.bg/product/10374/pl ... -150m.html

2. Gosen SP 8 Egibito Special
https://megafishing.bg/product/11273/pl ... -150m.html

3. Sufix 832 Hi-Vis Yellow в размер 0,10
https://megafishing.bg/product/1745/ple ... ellow.html

4. DAIWA J-BRAID GRAND X8 #0.6 - Жълто
https://megafishing.bg/product/10139/pl ... -135m.html

Дайвата ме притеснява, че може да е по-дебела от показани по-горе, нищо че се води отново #0.6.
Искам да избера влакно, което да си отговаря на номерацията #0.6 да не е по-дебело и да не шуми.
Също така, да е в по-видим цвят. :)

Ако някой има впечатление от горните, ще се радвам да сподели.

Благодаря!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от yuri todorov »

Един глас за Унитиката! ...другите са ми непознати.

Имам такова в размер 1.0. За около година и половина вече, навъртя немалко километри и мога да споделя само позитиви.
Ловя с него само с воблери, клатушки и джиг, никога на въртящи блесни , влакното е ОК като качества и във времето на ползване, цената му е доста конкурента, какво повече да искам?!

По аналогия смятам че и в 0.6 ще е толкова поне ОК, интересното тук е, че го има и в размер 0.7
Също така, бих препоръчал покупката на 200 метровата ролка, особено ако ще се лови на затворен водоем или на морето с него.

:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от sandy »

Благодаря.
Да на затворени водоеми ще се лови, главно джиг, блесни не.
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от Miro »

Аз съм малко пристрастен към ЪГК :D , та ще коментирам само тях.
Няма база за сравнения между YGK G-SOUL EGI METAL WX4 PE и YGK Real Sports G-Soul Upgrade PE X4. Двете влакна са направени за различни типове риболов. Като второто е правилният избор в много голям процент за риболовните условия в България. Малко са местата където си заслужава да използваш YGK G-SOUL EGI METAL WX4 PE твърдо и абразивоустойчиво влакно, то е създадено за наистина трудни условия. YGK Real Sports G-Soul Upgrade PE X4 ще ти даде всичко- здравина, кастинг, презентация, безшумност, а това води само до по-голям кеф :wink: Успех в избора
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от freeman.bg »

Досега съм използвал от четири нишковите Sunline 0,8, Daiwa jbraid 0,8. От осем нишково Gosen donpepe 0,6, Unitika shoregame 0,6 и Sunline super 0,6. От Unitika най не бях доволен, даже въобще. Вярно, че цената е ниска, но като се сетя какви нерви ми струваше. Връзване по няколко пъти докато се закрепи здрав участък, късания след лека засечка... Това е в еднакви условия с останалите. Все пак може и да съм попаднал на дефектна бройка, но повече няма да повторя.
На YGK още не съм ги пробвал, но до сега флуорото ми е само от тях. Имам чувството, че единствено нож им се опира. Намерих и добри отзиви за едни по-малко известни влакна Yamatoyo. Някой ползвал ли ги е?
Не, че от повечето гореизброени не съм доволен, ама все нещо ново ми се пробва.
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от Шпининг »

Влакната се произвеждат за определени риболови. Няма влакно, което да не се протърква от камъните и клоните, независимо от колко нишки му е оплетката. Колкото повече нишки, толкова повече здравина и спокойствие по време на риболов. Аз спрях да експериментирам с различни марки и типове влакна, след като си купих YGK G Soul Upgrade. Не е най-финото влакно, боята му пада след време, но си остава истински здраво през целия 150 или 200 метров живот, който има. Освен това няма воблери, няма блесни - търпи употребата на всякакви примамки. Ако стане брада - дърпам и се разплита, без да се къса и без да си нарушава интегритета на линията.
Виждам, че се дискутира и Unitika Shoregame. На първия риболов е меко, гладко, с отличен кастинг и здравина. На петия риболов е без покритие, рошаво, къса се при замятане и се пълни с вода. На десетия риболов вече изпълнява гордо ролята на подложка.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от bat.galin »

извинявам се, ама избрахте ли го ?
пп: хем искам да отида до wc, хем пък и не искам да пропускам пост...от вчера стискам :oops: :oops: :oops:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Избор на плетено влакно.

Мнение от баш майстора »

Не знам за питащия, но аз под давлението на другаря yuri todorov си заръчах Unitika Shoregame X8 в следкарантинния размер 1.2 и ако не ми ареса... :fish6:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”