Мнение за този стример

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
m1tkoo1
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Яну 12, 2014 23:07
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Мнение за този стример

Мнение от m1tkoo1 »

Начинаещ съм и опитах да сътворят един стример. Моля за мнение дали се е получило сполучливо? Става въпрос за река Дунав.
...
IMG_20200518_113236.jpg
IMG_20200518_113236.jpg (107.57 KiB) Преглеждано 1275 пъти
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Мнение за този стример

Мнение от koi4a »

Какво имитира? Не бих заложил на него. Отвори блога на Росен и разгледай поетапните стримери.
wobler4o
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:29
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за този стример

Мнение от wobler4o »

аэ си купих нещо подобно монтирано на тръбичка на дунава пет хвърляния поредни и една щука го следваше но не го взе защо могат да кажат мухарите не виждам защо твоят да пе лови сега ще си търся пайк бъни
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Мнение за този стример

Мнение от empar »

Т.нар. джиг стримери са много интересна тема за мен, като човек практикуващ както спинингов, така и мухарски риболов.
Общо взето, всеки стримерен дизайн, вързан на джиг кука би трябвало да работи.
Този чичко беше първоначалното ми вдъхновение в тази насока.
Повечето показани от него неща са ми давали добри резултати при риболов на пъстърви в най-дълбоките дупки по българските реки.
Придържам се към глави между 1 и 5 грама и гледам да не надвишавам 6см обща дъжина на примамката.
Имам доста вързани и за бели риби и костури, но там все още нямам нужните резултати, поради крайно недостатъчен брой излети.

За Дунава, където се е прицелил авторът на темата, аз бих заложил на darting глави между 8 и 15гр., тънко и дълго бяло телце от синтетични материали с достатъчно блестящи елементи ИЛИ бял заешки зонкер.

Темата е безкрайна, но много слабо застъпена в България.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”