Чепеларска река?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Чепеларска река?

Мнение от joe »

Здравейте колеги!
почивните дни ще съм около чепеларска река - с Проглед по друга работа.. но ми се ще да пробвам и риба да ловя. четох обаче че има някаква целогодишна забрана за риболов там? някой може ли да ми подскаже как стоят нещата?
Аватар
Petkoveca
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Май 23, 2020 12:16
Риболов: Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Чепеларска река?

Мнение от Petkoveca »

Здравей колега,
Ако говорим за същата Чепеларска река (Аценица или "Чая"), аз ловя там последните няколко седмици в раиона на село Катуница и срещам и доста други рибари. Не съм чувал за подобна забрана. Знам, че има кариери в някой участъци и може заради повишена опасност от инциденти да има някой ограничени места, но аз лично не знам.
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Чепеларска река?

Мнение от joe »

Здравей колега!
Говорим за реката която минава след Чепеларе през Хвойна и нататък през Наречен, Бачково..
Пробвах малко след Чепеларе, помятах муха, но безрезултатно. не видях и риба.. по-надолу към Наречен реката върви покрай пътя и има парапет (не мантинела) и много колеги търсят отгоре пъстърва мряна и кефал на жива стръв. Казаха ми, че под чепеларе нямало смисъл да пробвам, понеже от фабриката там изпускали разни гадости в реката и не държала риба..
да поясня, на картата е Чепеларска река (Чая) в скобички..
Както и да е, вече мина мероприятието ми в раьона.. Може би някой път трябва да ида специално с цел риболов и разходки, има доста туристически забележителности там..
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Чепеларска река?

Мнение от Шпининг »

От римския мост над село Бачково до извора, заедно с всичките си притоци, реката е забранена. Хубаво си ги ловите вие 🤣
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Чепеларска река?

Мнение от Д-р Флекс »

Шпининг написа: Сря Юли 15, 2020 7:38 От римския мост над село Бачково до извора, заедно с всичките си притоци, реката е забранена. Хубаво си ги ловите вие 🤣


Сигурно ще се изненадаш, но в заповедта на министъра за постоянните забрани сезон 2019-2021 река Чая/Чепеларска е забранена от изворите, до река Зорнишка, което е непосредстено под Чепеларе... Тоест, те не са ловили в забранена зона ;)

http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B0.pdf
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Чепеларска река?

Мнение от Винету »

Здравейте. Уикенда съм на гости в тоя район , дайте малко инфо за реката . Като например какво и е нивото към момента има ли пъструши и т.н. . В кои райони мога да направя някоя снимка с риба . Някой приток който да не е в забрана . Не взимам риби , само им се кефя и ги пускам . Района ми е непознат и затова питам . Може и на лично ако има добри хора да споделят малко инфо :) благодаря и наслука :)
Винету
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Мар 26, 2018 4:07
Риболов: Спининг
Местоположение: Black sea
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Чепеларска река?

Мнение от Винету »

Здравейте. Връщам се от реката днес , реката е прекрасна но е силно обезрибена. Срещнах местни рибари хванали по 2,3 клена в района на Наречен . Обходих район от Забърдо до Нареченски бани и честно казано риби не видях дори да потгонят примамките. Местните колега казаха , че пъстърви почти нямало , което е много жалко . Казаха ми около Бачково да пробвам но и там балканската пъстърва била кът ... Жалко наистина жалко защото реката е много красива . Не се отказвам от капото което врътнах и съвсем скоро ще продължа обхода на реката този път около Бачково и района . Ето и малко снимки от красивата Родопи планина .
20210411_122005.jpg
20210411_122005.jpg (287.77 KiB) Преглеждано 3061 пъти
20210411_121937.jpg
20210411_121937.jpg (273.13 KiB) Преглеждано 3061 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”