Майстор на блесни

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
aqwa_81
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 10:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Майстор на блесни

Мнение от aqwa_81 »

Здравейте, търся български майстор на блесни, който би направил въртележки по поръчка.
aqwa_81
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 10:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от aqwa_81 »

Да, но доколкото знам той прави само големи, мен ме интересуват по-малки.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от cekal »

Знам със сигурност, че хора с регистрация във форума правят малки блесни. Но щом не са ти пратили ЛС, значи не им се занимава. Защо не пробваш при Красела, може би произвежда и по-дребни въртележки?
viewtopic.php?t=71149
Аватар
bobopeli
Мнения: 465
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от bobopeli »

aqwa_81 написа: Вто Авг 04, 2020 11:03 Да, но доколкото знам той прави само големи, мен ме интересуват по-малки.
Колко малки?
aqwa_81
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 10:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от aqwa_81 »

Търся следната блесна на моска и понеже не мога да намеря никъде дори моделът ѝ, от където да успея да намеря, реших, че ще пробвам някой майстор да я изкопира доколкото може.Ако някой тук се сети да казва :)
...
received_964691793971391.jpeg
received_964691793971391.jpeg (42.7 KiB) Преглеждано 1164 пъти
Аватар
bobopeli
Мнения: 465
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от bobopeli »

aqwa_81 написа: Вто Авг 04, 2020 22:30 Търся следната блесна на моска и понеже не мога да намеря никъде дори моделът ѝ, от където да успея да намеря, реших, че ще пробвам някой майстор да я изкопира доколкото може.Ако някой тук се сети да казва :)
Сигурен ли си че това е Моска? Иначе може да се пробва да се направи, особено ако имаш поне 2 блесни от тия, че иначе става много сложна :D
aqwa_81
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 10:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от aqwa_81 »

Купувал съм я преди десетина години и почти съм сигурен, че ми я продадоха като такава 😅. Възможно е и да бъркам. За съжаление имах само една и един клен ми я скъса.

Пс. Мепс имат аглиа лонг, но листото е различно.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от pux »

:) В последните 30 г. не ми е попадала такава блесна на Моска, но не е невъзможно да имат подобен модел!

Понеже имам известен опит с даване на блесни за копиране от разни майстори /включително и Красела/, мога да кажа, че резултата рядко се доближава до оригинала. Особено ако нямаш налична мостра. Изглежда не особено сложно да се направи, но трябва да са точни и ясни параметрите:
- форма на листото
- дебелина и вид на материала на листото
- форма и тегло на тялото
Повечето майстори не взимат присърце подобна работа, особено за няколко бройки, защото усилието не си заслужава цената.

Може да потърсиш сходни съществуващи модели напр. Абу Рефлекс са с подобно гофрирано листо, което е най-специфичното на показаната от теб блесна.
Аватар
bobopeli
Мнения: 465
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от bobopeli »

pux написа: Сря Авг 05, 2020 9:48 :) В последните 30 г. не ми е попадала такава блесна на Моска, но не е невъзможно да имат подобен модел!....
Вирбелцата на Моска са друг модел и са изработени по друг начин. Блеснето от снимката по скоро ми прилича на китаец,виждал съм техни копия на модела на Абу :D
aqwa_81
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 10:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Майстор на блесни

Мнение от aqwa_81 »

Последните дни търсех всякакви блесни в Италия и Русия, но единствено тук там намирах копия на Абу Гарсията и то с цветно листо и друг тип тяло. Самият Рефлекс се предлага в големи грамажи - най - малкият е 7 грама, а тази блесничка е може би 2-3 грама. В алито също така търсих, но успях да намеря само една подобна, но с по-обло листо и си личеше ниското качество.
П.С купувана е от магазинчето в София на бул. Гоце Делчев, близо до Риболовен свят, където се слиза по едни стълби надолу, ако някой случайно се сеща 😁
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”