Съвет за спининг въдица

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
badofheaven
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 18, 2020 16:37
Риболов: Spining
дал Браво: 1 път

Съвет за спининг въдица

Мнение от badofheaven »

Привет колеги попаднах на една статия от 2009 година viewtopic.php?t=27749&start=45
Относно едно бъркли търсих да си взема такова но не намерих може би вече не се произвежда не знам. Та исках да попитам за съвет какво бъркли да си взема по възможност с долна граница 9грама, за дължина се чудя кое ще е по- практично и по- удобно 2,40 или 2,60/2,70 имайки предвид че съм метър и 75 не зная дали 2,60/2,70 няма да ми е дълга. Въдицата ще се ползва за риболов на щука, бяла риба и разпер предимно на река Дунав и от време на време на някой язовир. Задължително със плетено влакно. Нов съм но имам бъркли 2,40 3-18грама ползвам го за клен/кефал/ и костур и съм много долен от него затова клоня към второ бъркли, но малко по- твърдо и с по- голяма акция, но ако някой може да каже по- добро съотношение на цена качество е добре дошъл да сподели мнение.
Благодаря предварително и наслука.
Milkov
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 12:37
Местоположение: Русия, Дубна
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Съвет за спининг въдица

Мнение от Milkov »

Щом ще я ползваш по Дунав, пък и за распер по добре ще е 2,70
Риболовец
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Съвет за спининг въдица

Мнение от joe »

badofheaven написа: Чет Окт 22, 2020 21:52 чудя кое ще е по- практично и по- удобно 2,40 или 2,60/2,70 имайки предвид че съм метър и 75 не зная дали 2,60/2,70 няма да ми е дълга.
Привет колега!
Не ми се иска да се меся без да съм специалист по темата, но дължината на пръчката не се избира съобразно височината на ползвателя (както, поправете ме ако греша, е при ските). По-скоро може би да съобразиш дължината с дистанциите които ще търсиш, както и с местата на които ще ходиш (например на много обрасал бряг с дървета и храсти с по-къса пръчка се замята по-лесно).
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”