Дистанции за распер по Дунав

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Дистанции за распер по Дунав

Мнение от Vassil »

Привет!

Върти ми се един въпрос към колегите ловящи целенасочено тази риба на тази река. Ловя не много често - 1-2 пъти месечно, от брега, съответно не мога да търся места с необезпокоявани распери и искам да взема пръчка, която да постига оптимални дистанции на замятане. В момента с Lamiglas Certified Pro 86MTS правя 65 м с 18 гр примамка. Искам, ако ще го сменям, да е с нещо, което ще прави едни 15 м повече при равни други условия. За бюджет не съм мислил, но разглеждам клас като Graphiteleader Argento, Yamaga Blanks Early, Tailwalk Dageki; дължина 2.60-2.70 м и тест 10-35 гр.

Благодаря предварително!

В.
Plamenkro
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Дистанции за распер по Дунав

Мнение от Plamenkro »

Tailwalk Eginn би ти паснала много добре,за твоите цели,вече ти остава да си прецениш кой вариант точно ще ти свърши най-добра работа.Успех :fish1:
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Дистанции за распер по Дунав

Мнение от karaburov »

Ламигласа според мен не е въдица за далечни замятания,Дагекито също ! Бат Галин има два Ламигласа и съм ги пробвал.....Дагеки съм имал. Аз работя с Тайуолк Салти Шеър 2,59 14-50гр.Въдицата е точно за тази цел,ловя с нея основно риби на 70+ м Пилкери,цикади и някой други тежки примамки.Балансира се добре с Туин 4000XG .Теста по примамки го усещам 8-9 до към 40 ,мятал съм някви такива Игли по Гърция с него.Въдицата не е кол но е достатъчно стегната и жива.Има си типичния лаврашки строй,по "мек" връх и здрав гръбнак и си е чист фаст .Работя с вкакно 1 и 1,2 в зависимост от мястото.Няма риба която да съм набелязъл и да не съм я стигнал :D При тестовете в началото на миналата година достигах с тогава наличните обтекаеми примамки 94-96 оборота на макарата,която събира 99 см . :fish15:
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”