За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

debono написа: Сря Ное 11, 2020 15:26 Здравейте, моят съвет е да започнете с най-масовите и най-непридирчивите риби в нашите водоеми - кефала и костура. Прочетох, че сте купили леки такъми, което е добре, тъй като описаният в поста Ви сет е малко далеч от риболова на посочените от мен риби. Най-важното нещо е да започнете често да ходите на 2-3 избрани от Вас водоема и да започнете да ги опознавате - места, поведение на рибата през различните сезони, предпочитани примамки и т.н. Имайте предвид, че с едно-две посещения нещата няма как да се случат, освен ако не сте придружен от човек, който е наясно с водоема и рибите в него. За река Искър - можете да се развъртите около Своге, гара Бов и т. н. по дефилето, както и в софийската част на реката. Успешни примамки за реката са воблерите Goldy Vibromax (2.8 см. и 3.4 см), евтини са и работят със собствена игра, което ще Ви улесни при проводката. Пробвайте различна бързина на навиване при водене на воблера, сменяйте темпото и ще разберете какво ви носи успех. Вземете си и блесни тип Мепс, Моска, номера 00, 0 и 1 (обиквновено работят през лятото и ранна есен, но не пречи да пробвате и в по-студено време). Вземете си и няколко цветни микро клатушки (между 1.5- 3 грама), които също работят много добре за кефал. По мои наблюдения, много добри варианти са моделите на Valkein IceFake (https://www.tacklejapan.com/category/select/pid/13495) и Hiburst (https://www.vuk.bg/hi-brust-2-4), както и бюджетния модел на Lucky John - Ima (цвят 5) - http://luckyjohn.info/products/ima/#. Но и всяка друга клатушка, направена с мисъл предполагам, че ще Ви свърши работа. Някои колеги ловят успешно кефала и на джиг. Чувал съм, че успешни примамки са силиконите на Fanatik - Larva и Dagger.
С костура нямам много опит, но общо взето се лови с блесни, воблери, силикони и всякакви други извращения.

Поздрави и успех! :fish15:
Благодаря за съветите. Определено ще се радвам да ловя кефали, защото съм ги ловил и на плувка и определено едрите екземпляри са борбени риби. Проблема е че те по-лесно се ловят лятото, сега не мисля че ще имам успех с кефали където и да отида.
mom_v2
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 08, 2020 23:06
дал Браво: 1 път

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от mom_v2 »

Избери си един водоем, в който има риба, Искъра е ок. Недей да сменяш водоемите, не е в тях проблема. Иди с рибар, който му разбира, слушай и мисли (в този ред). Упорствай, опознай водоема. Опознай рибите. Експериментирай!
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

Днес най-после, на петък 13-ти, счупих каръка и хванах първата си рибка на спининг. Пъстърва на платенето на Панчарево беше, но пак е нещо. :D
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от Асти »

Знаеш ли къде ти е грешката? В това, че мислиш, че другите ловят повече от теб.
TurboFish
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 21, 2018 18:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от TurboFish »

Асти написа: Съб Ное 14, 2020 10:56 Знаеш ли къде ти е грешката? В това, че мислиш, че другите ловят повече от теб.

Това е като с жените, никой мъж не споделя колко са го отразяли, а разказва истории само как е забил някоя.

Както има тема за кленове, щуки, костури и т.н. Ако има тема "Силни капота 2020" да видим кой ще пише :D
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от joe »

pkwiz написа: Пет Ное 13, 2020 23:21 Днес най-после, на петък 13-ти, счупих каръка и хванах първата си рибка на спининг. Пъстърва на платенето на Панчарево беше, но пак е нещо. :D
Браво колега :)
На мен понякога и на платено не ми връзва :lol:
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pi4a94 »

Колега, pkwiz виждам,че си мераклия пиши едно ЛС и ще се опитам да обесня някои неща,даже да половим. :fish15:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от баш майстора »

Да се похваля и аз - в събота и неделя врътнах две резки капота. :twisted:
pi4a94 написа: Пон Ное 16, 2020 9:48 Колега, pkwiz виждам,че си мераклия пиши едно ЛС и ще се опитам да обесня някои неща,даже да половим. :fish15:
Може ли колегата да направи един открит урок (сега май му викат "мастърклас") за всички нуждаещи се? :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Tosho
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Ное 19, 2017 19:10
Риболов: Спининг
дал Браво: 283 пъти
получил Браво: 176 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от Tosho »

Тази година ми е най-слабата откъм ходене за риба... Ама аз съм си виновен - сам си създадох други задачи.
Вчера след обяд си рекох зарязвам всичко и отивам да се поразходя и да помятам.
И точно така стана - поразходих се, помятах и ... се капотирах! Капо ама на чист въздух!
Подкрепям идеята на Майстора! Ама мисля, че ще е по-добре вместо виртуален masterclass, да си направим един Team building (с дезинфектант за вътрешна употреба)!
Като идеш за риба не може да си тръгнеш преди да си хванал поне една.
Ако хванеш една - значи има поне още една.
Ако хванеш две - значи има много, така че стой и лови щото друг път може и да не хванеш...
Аватар
debono
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2020 21:27
Риболов: Spining
дал Браво: 1 път
получил Браво: 21 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от debono »

Мисля си, че най-гадното капо е след изтървана хубава риба в края на излета, при положение, че цял ден не ти е бутнало!! Ама, може да има и по-брутални сценарии!! :lol:
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от Fishh »

Още по гадно капо е след 30 капота да ти удари трофейна риба коята чакаш 10г и да се откачи :lol: :lol: :lol:
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 698 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от koriolan »

Предпочитам най-гадното капо или да изтърва огромна риба, пред възможността въобще да не стигна до гьола/реката с въдица в ръка...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от Павел Иванов »

баш майстора написа: Пон Ное 16, 2020 11:36... "мастърклас"...
Ку щеш лично на теб моа ти направа утре един ама като те знам къф си дзифтар и последствие само ще претърчиш покрай кебапчийницата , по-добре не :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от баш майстора »

Павел Иванов написа: Чет Ное 19, 2020 23:12 ...
Къде се губиш бе, пиле шарено?!? :lol: И ти ли кат бай Жоре Олимпийски почна да списваш сал по малките часове? :roll: От тебе нема кво да научим, щот си дрът на библее, Сашко е млада надежда на спининга, искам той да ми преподава. :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от Павел Иванов »

баш майстора написа: Пет Ное 20, 2020 8:52..., щот си дрът на библее, ...е млада надежда ... искам той да ми преподава. :mrgreen:
Ебати извратеняка си станал у в последно време :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”