За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

sleepwalker написа: Пон Ное 09, 2020 13:29 Такъми може да вземеш, примамки може да вземеш, но опит няма как да купиш, а това е най, ама наистина най-важната част от схемата. :) Най-полезното нещо за теб в момента ще бъде да идеш с някой опитен колега поне веднъж за риба и да видиш как стават на практика нещата, а и той да ти обяснява кое защо как в течение на излета. Едва след няколко такива риболова вече ще имаш база за сравнение на такъмите и ще се ориентираш какво ти е необходимо. Сега да купуваш ще е все едно да стреляш в тъмното. Затова направи всичко възможно да намериш някой отзивчив колега да те заведе и покаже, другото е на втори план! ;)
С удоволствие, но къде да го намеря този сенсей :lol: . В моя социален кръг, тези които са "рибари" са по-начинаещи и от мен в спининга или ловят само на плувка/дъно и т.н. Странното е, че където и да съм ходил до сега, почти не съм виждал други спинери, което може би е жокер защо там не хващам нищо :lol:
Последно промяна от pkwiz на Пон Ное 09, 2020 20:32, променено общо 1 път.
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

cekal написа: Пон Ное 09, 2020 14:39
pkwiz написа: Пон Ное 09, 2020 11:54 Дай някаква идея къде да отида да търся щуки извън София в радиус 100-тина км. Ако ще имам повече шанс по-далеч, нямам против да опитам, просто не знам от къде да започна...
Разходи се някой следобяд до Огняново, това са 30-тина километра. Щука има, колкото да прегризва силиконите. На стената, между нея и караваните и около водната кула може да попаднеш на колеги, дошли за костурета.
Можеш ли да ми пратиш GPS координати? Има ли много офроуд, че моята кола е нисичка и ако е тегав пътя, трябва да спра по-далечко и пеша от там?
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

Daniel Defoe написа: Пон Ное 09, 2020 7:33 ---
Добро утро, колега, намерете малко време и се разходете до магазинчето на Сливница (посока Лъвов мост) и Ботев, вземете си примерно една пръчка Cort X 732M + #0.8 + 0.20 повод + няколко вида силикони на FishUp и помолете продавача да ви даде някой и друг съвет :tup:
Ходих днес до магазина, поговорихме си с колегата, избрахме лек такъм и сега ще ги мъча дребните, щом големите не искат :fish1: :mrgreen:
Трябва да му искаш referral bonus за покупките :lol:
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от cekal »

Паркирай в началото на стената и ще видиш надолу вдясно прекрасен асфалтов път, който влиза директно в язовира 8)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от Димитър Тодоров »

pkwiz написа: Пон Ное 09, 2020 19:03 ... С удоволствие, но къде да го намеря този сенсей :lol: ..
"Потърси гладен самурай.." (с)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от мъро »

Какво означава ще търся дребните? Никога не знаеш каква риба ще ти удари, много често се случва едрите да искат дребни примамки. Вземи си тежки чебурашки, около горната граница на теста на въдицата и търси дистанция ако ги няма в близост до брега. Вземи си няколко пакета силикони на Фанатик(ларви и дагер) 2 и 2.5 инча, ловят всичко. Като цветове лилав, кафяв, оранжев или бял. Ако не кълве на класически монтаж, пробвай на разнесен, ключа към успеха се крие в пробите и настояването.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от sleepwalker »

pkwiz написа: Пон Ное 09, 2020 19:03
sleepwalker написа: Пон Ное 09, 2020 13:29 Такъми може да вземеш, примамки може да вземеш, но опит няма как да купиш, а това е най, ама наистина най-важната част от схемата. :) Най-полезното нещо за теб в момента ще бъде да идеш с някой опитен колега поне веднъж за риба и да видиш как стават на практика нещата, а и той да ти обяснява кое защо как в течение на излета. Едва след няколко такива риболова вече ще имаш база за сравнение на такъмите и ще се ориентираш какво ти е необходимо. Сега да купуваш ще е все едно да стреляш в тъмното. Затова направи всичко възможно да намериш някой отзивчив колега да те заведе и покаже, другото е на втори план! ;)
С удоволствие, но къде да го намеря този сенсей :lol: . В моя социален кръг, тези които са "рибари" са по-начинаещи и от мен в спининга или ловят само на плувка/дъно и т.н. Странното е, че където и да съм ходил до сега, почти не съм виждал други спинери, което може би е жокер защо там не хващам нищо :lol:
Влез в някоя или няколкото от многобройните фейсбук спининг групи (там комуникацията е доста по-бърза и директна), обясни положението и попитай дали има някой желаещ. От София си, в града има хиляди спинингисти и все някой ще откликне. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от dancho66 »

Само за успокоение на автора на темата:
Имал съм по 15 капота едно след друго въпреки, че :
Риба във водоема има достатъчно
Опит ми се намира не малко
Примамки като за малък магазин от 1.6" силикони до 21см воблери
9 въдици и 5 макари
Но когато Не ще, нищо не може да се направи. Просто човек трябва да е упорит.
Лошата карта не маже да тече до безкрай!
Ходене му е майката, а ако някой може и да покаже това онова, успеха ще дойде със сигурност!
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

dancho66 написа: Вто Ное 10, 2020 22:36 Само за успокоение на автора на темата:
Имал съм по 15 капота едно след друго въпреки, че :
Риба във водоема има достатъчно
Опит ми се намира не малко
Примамки като за малък магазин от 1.6" силикони до 21см воблери
9 въдици и 5 макари
Но когато Не ще, нищо не може да се направи. Просто човек трябва да е упорит.
Лошата карта не маже да тече до безкрай!
Ходене му е майката, а ако някой може и да покаже това онова, успеха ще дойде със сигурност!
Ако е нещо често срещано улова да е скромен или никакъв при спининга, може би трябва да си се придържам към плувка, фидер и дъно, но пък още не съм хващал на спининг и може би усещането е доста по-добро, но ще видим :)
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от koi4a »

Колега за костур на язовир задължително си заприходи и цикади. Имах добри успехи на страик про от малките 4,5 гр. цвят 781. На това имам хванати костур, кефал и щука. По това време на годината няма смисъл от много ранно ставане, както и обикаляне до късно вечер. А относно риболова около София, какво да ти кажа, куца работа, действително яз. Огняново е добра дестинация, аз повече съм обикалял от към Голема раковица, може да разпиташ колегите и за яз. Диканите, яз. Пясъчник също е добър вариант макар че лично не съм ходил там. Имай в предвид, че сега като застудя рибите са групирани и може да си обикаляш с часове без кълаване ако не им знаеш местата на гадинките, но не се отказвай в никакъв случай, спининга е много приятен риболов в който липсват хамалогиите със стръв, захранки, столове, куфари, сакове и т.н. Не е лошо да се оборудваш с гащеризон или високи ботуши и задължително кохер.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от баш майстора »

bat.galin написа: Сря Ное 11, 2020 10:08 ...и си купи лодка :idea:
self_Собственик-на-верига-магазини-решил-да-направи-посещение-на-един-магазин,-за-да....png
self_Собственик-на-верига-магазини-решил-да-направи-посещение-на-един-магазин,-за-да....png (247.82 KiB) Преглеждано 1608 пъти
:lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
debono
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 08, 2020 21:27
Риболов: Spining
дал Браво: 1 път
получил Браво: 21 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от debono »

Здравейте, моят съвет е да започнете с най-масовите и най-непридирчивите риби в нашите водоеми - кефала и костура. Прочетох, че сте купили леки такъми, което е добре, тъй като описаният в поста Ви сет е малко далеч от риболова на посочените от мен риби. Най-важното нещо е да започнете често да ходите на 2-3 избрани от Вас водоема и да започнете да ги опознавате - места, поведение на рибата през различните сезони, предпочитани примамки и т.н. Имайте предвид, че с едно-две посещения нещата няма как да се случат, освен ако не сте придружен от човек, който е наясно с водоема и рибите в него. За река Искър - можете да се развъртите около Своге, гара Бов и т. н. по дефилето, както и в софийската част на реката. Успешни примамки за реката са воблерите Goldy Vibromax (2.8 см. и 3.4 см), евтини са и работят със собствена игра, което ще Ви улесни при проводката. Пробвайте различна бързина на навиване при водене на воблера, сменяйте темпото и ще разберете какво ви носи успех. Вземете си и блесни тип Мепс, Моска, номера 00, 0 и 1 (обиквновено работят през лятото и ранна есен, но не пречи да пробвате и в по-студено време). Вземете си и няколко цветни микро клатушки (между 1.5- 3 грама), които също работят много добре за кефал. По мои наблюдения, много добри варианти са моделите на Valkein IceFake (https://www.tacklejapan.com/category/select/pid/13495) и Hiburst (https://www.vuk.bg/hi-brust-2-4), както и бюджетния модел на Lucky John - Ima (цвят 5) - http://luckyjohn.info/products/ima/#. Но и всяка друга клатушка, направена с мисъл предполагам, че ще Ви свърши работа. Някои колеги ловят успешно кефала и на джиг. Чувал съм, че успешни примамки са силиконите на Fanatik - Larva и Dagger.
С костура нямам много опит, но общо взето се лови с блесни, воблери, силикони и всякакви други извращения.

Поздрави и успех! :fish15:
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

koi4a написа: Сря Ное 11, 2020 9:39 Колега за костур на язовир задължително си заприходи и цикади. Имах добри успехи на страик про от малките 4,5 гр. цвят 781. На това имам хванати костур, кефал и щука. По това време на годината няма смисъл от много ранно ставане, както и обикаляне до късно вечер. А относно риболова около София, какво да ти кажа, куца работа, действително яз. Огняново е добра дестинация, аз повече съм обикалял от към Голема раковица, може да разпиташ колегите и за яз. Диканите, яз. Пясъчник също е добър вариант макар че лично не съм ходил там. Имай в предвид, че сега като застудя рибите са групирани и може да си обикаляш с часове без кълаване ако не им знаеш местата на гадинките, но не се отказвай в никакъв случай, спининга е много приятен риболов в който липсват хамалогиите със стръв, захранки, столове, куфари, сакове и т.н. Не е лошо да се оборудваш с гащеризон или високи ботуши и задължително кохер.
Единствено се надявам спининговия риболов да ми хареса повече от този на плувка и фидер, но ще разбера чак когато започна да имам успех. До тогава продължавам да опитвам. Ще взема задължително гащеризон/ботуши. Кохер си имам :) Благодаря за съветите!
pkwiz
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 18:34
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: За 7 излета, нито едно кълване... Къде бъркам?

Мнение от pkwiz »

bat.galin написа: Сря Ное 11, 2020 10:08 ...и си купи лодка :idea:
А сонар? :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”