Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Godfather »

Лично мнение:
Веном за цената си просто няма аналог!
Черната сянка и тя така!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от bat.galin »

......

пп.
Само искам да опитам да обясня технологията на формиране на мнение за даден продукт - какъвто и да е.
Усещането, което си имал е разбираемо - като притежател, вЕрвам знаеш, че въдиците на филстар са значително по-стегнати от тези на графитлидер.
Особено пък ако човек редовно ползва първите - тогава дори при досега с поредния "флагман" на филстар търси и получава познатото усещане от минали модели - в резултат няма много място за чудене какво му е мнението.
Убеден съм, че е точно както го пишеш.
Можеш и да си сигурен, че никой няма да тръгне да ти/ни обяснява колко му е приятно да лови с графитлидер едновременнно в сладки води и с джигова проводка - ако не за друго, то поне заради това, че ще трябва И да добави, че е фен на по- умерено бързите , а и на не толкова бързите въдици.
И лека-полека отиваме към драмата " моето гардже е най-хубаво" - феновете на графитлидер търсят своите усещания като теб и когато не ги открият , не са съгласни да ползват продукт, който не носи вече познати асоциации.
Не се съмнявам, че въдиците на графитлидер са по-класните, в тях трябва да има повече мат'рял, но контингента към който са насочени трябва да направи и известен компромис.
Също както и контингента фенове на филстар.
Затова и ние, всички, сме различни - защото харесваме различни неща.
Примерно : един харесва блондинки, друг - и блондинки, и брюнетки, трети - ПКП (че и ги целува)...и така.
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от asn »

Сещам се за едни японски въдици като Tailwalk, Apia,..., на чийто етикет с много ситни букви пише нещо от рода на Made in China. Много интересно ще стане, ако и Graphiteleader е сред тях. :lol:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от yuri todorov »

Естествено че го пише, на някой от моделите, не на всичките. Но какво значение има, ако въдицата ни ...или пък не ни, харесва,
Все тая къде е правена, освен ако не е ,,фатално" за самочувствието.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от баш майстора »

yuri todorov написа: Чет Дек 17, 2020 21:13 Все тая къде е правена, освен ако не е ,,фатално" за самочувствието.
Аааа, не така! Че ние заради единия JDM надпис живеем!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от axel »

Всеки гледа от висотата на своите разбирания - за едни тавана е Филстар,за други Графитлидер.Няма голямо значение,къде точно е правена въдицата.Има значение дали материалите заявени от производителя са с оригинален материал и качество.В България няма качествен контрол за проверка на въдиците като продукти,доколко написаното отговаря на истината,може дори на бланката да се напише,че са изработени от марсиански кварц ,се е тая......При известните фирми се надяваме,че поради високите цени на продуктите те се грижат за своя имидж и едва ли ще компрометират своето име подменяйки материалите с некачествени,освен това могат и да бъдат осъдени.Понеже,нямам против Филстар да продава,ако ще и колци за домати,щом има хора,които да ги купуват и им харесват,няма лошо......съвсем друг е въпросът на каква цена.В бедна България,цените на продуктите са едни от най-високите,без гаранционни карти,обслужване и др.....иначе моето скромно мнение е,че за тази сума трябваше да са се постарали доста повече ,https://www.tackle-deals.eu/SPORTEX-Mag ... 235m-7-23g например за близка до тази цена бих получил наистина качествена пръчка с 10г гаранция от фирмата производител.Освен другите предимства,материал,водачи и др. тази въдица изглежда доста по удобна и надеждна.Тук е мястото и да подчертая един огромен минус на липсата на защита на бланката при захват от ръцете,като притежател на топ модели на Шимано с карбонова дръжка -NEW Carbon Monocoque Grip , смятам,че това не е много удачно решение,тъй като точно тази част от въдицата е подложена най-вече на удари при оставяне на пръчката и там най-често ще се чупи,ако не е защитена.....
риболовът е само хоби!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Мунчо »

Страшна тема. Видях въдицата наскоро виртуално и ми стана интересно да разбера нещо повече. Единствената тема, на която попаднах е тази, а тя е практически безполезна - един я сравнява с топмоделите на доказаните марки, обяснявайки(съвсем естествено), че тя не може да се мери с тях, друг се опитва да я нареди до откровените дървета от Алито... Аз може да имам седем графитлидъра(и съм имал и преди повече от десет години), но ще си взема и един ”Венъм”. Ей така - от любопитство и нарочно. “Черната сянка” ми допадна много в практическо отношение, тази мисля, че ще е още по-добра, като си разсъждавам така непредубедено. Просто след тези коментари ме досърбяха ръчичките и ше си я купя.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от баш майстора »

Мунчо написа: Вто Дек 22, 2020 16:21 Просто след тези коментари ме досърбяха ръчичките и ше си я купя.
Аз от няколко седмици следя трепетно темата и чакама да се включиш, щото доколкото познавам обичайните форумни герои, ти си единствения, който може да има двете въдици и да им спретне един сравнителен анализ, ама ти дремеш... :lol: :lol: :lol: Тъкмо ще отговориш на питането на автора на темата:
freeman.bg написа: Чет Дек 10, 2020 0:56 Интересува ме ултралайт варианта, който ще се използва за лайт. Едва ли теста по примамки е коректно заявен, но ако има вече ползватели на китайския флагман, моля за мнение.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

баш майстора написа: Вто Дек 22, 2020 16:37
Мунчо написа: Вто Дек 22, 2020 16:21 Просто след тези коментари ме досърбяха ръчичките и ше си я купя.
Аз от няколко седмици следя трепетно темата и чакама да се включиш, щото доколкото познавам обичайните форумни герои, ти си единствения, който може да има двете въдици и да им спретне един сравнителен анализ, ама ти дремеш... :lol: :lol: :lol: Тъкмо ще отговориш на питането на автора на темата:
freeman.bg написа: Чет Дек 10, 2020 0:56 Интересува ме ултралайт варианта, който ще се използва за лайт. Едва ли теста по примамки е коректно заявен, но ако има вече ползватели на китайския флагман, моля за мнение.
Пичове взех въдицата и я изпробвах вече. Засега ще се въздържа от коментар понеже ми е предколедно и не искам да си създавам главоболия. Много чувствителна тема се оказа. Три страници и реално нито едно мнение от собственик на въпросната въдица.
...
IMG_20201222_154838.jpg
IMG_20201222_154838.jpg (120.75 KiB) Преглеждано 2612 пъти
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

freeman.bg написа: Вто Дек 22, 2020 19:53
баш майстора написа: Вто Дек 22, 2020 16:37
Мунчо написа: Вто Дек 22, 2020 16:21 Просто след тези коментари ме досърбяха ръчичките и ше си я купя.
Аз от няколко седмици следя трепетно темата и чакама да се включиш, щото доколкото познавам обичайните форумни герои, ти си единствения, който може да има двете въдици и да им спретне един сравнителен анализ, ама ти дремеш... :lol: :lol: :lol: Тъкмо ще отговориш на питането на автора на темата:
freeman.bg написа: Чет Дек 10, 2020 0:56 Интересува ме ултралайт варианта, който ще се използва за лайт. Едва ли теста по примамки е коректно заявен, но ако има вече ползватели на китайския флагман, моля за мнение.
Пичове взех въдицата и я изпробвах вече. Засега ще се въздържа от коментар понеже ми е предколедно и не искам да си създавам главоболия. Много чувствителна тема се оказа. Три страници и реално нито едно мнение от собственик на въпросната въдица.
Защо главоболия? Че нали за това сме тук и си чешем езиците :) Драсни два реда :)

С класна макара си я комбинирал.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

На кратко.
Първото впечатление е, че въдичката напомня за своето присъствие в ръката по минимален начин. Строят си е точно бърз, както е заявено. Няма реголяр или екстра бърз в поведението и. За съжаление по стечение на обстоятелствата я изпробвах с влакно YGK 0,8PE, което си е зверство за тази пръчица. Сега се чудя с какво да влезне в употреба 0,4 или да заложа на сигурното 0,6 но както и да е. Все пак бях наясно, че този тест няма как да е реален и така се и оказа. Най-леката глава, която използвах беше 3гр. с 2" Polaris. На меко дъно си се усещаше много добре, като всеки камък кънти в дръжката. Със четири грама и 2'5" Fishup U Shad, започва да се забелязва и във върха на въдицата. По-тежко от седем грама и 3,5" Swing impact не посмях да хвърля. В този диапазон без намеса на ръката провлача примамката по дъното.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от axel »

Мунчо написа: Вто Дек 22, 2020 16:21 Страшна тема. Видях въдицата наскоро виртуално и ми стана интересно да разбера нещо повече. Единствената тема, на която попаднах е тази, а тя е практически безполезна - един я сравнява с топмоделите на доказаните марки, обяснявайки(съвсем естествено), че тя не може да се мери с тях, друг се опитва да я нареди до откровените дървета от Алито... Аз може да имам седем графитлидъра(и съм имал и преди повече от десет години), но ще си взема и един ”Венъм”. Ей така - от любопитство и нарочно. “Черната сянка” ми допадна много в практическо отношение, тази мисля, че ще е още по-добра, като си разсъждавам така непредубедено. Просто след тези коментари ме досърбяха ръчичките и ше си я купя.
Дали,наистина ще е непредубедено?.......познаваме се,не лично,но в сайта на Филистите има достатъчно рекламни статии от определен автор. :idea:
риболовът е само хоби!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от axel »

freeman.bg написа: Вто Дек 22, 2020 19:53
баш майстора написа: Вто Дек 22, 2020 16:37
Мунчо написа: Вто Дек 22, 2020 16:21 Просто след тези коментари ме досърбяха ръчичките и ше си я купя.
Аз от няколко седмици следя трепетно темата и чакама да се включиш, щото доколкото познавам обичайните форумни герои, ти си единствения, който може да има двете въдици и да им спретне един сравнителен анализ, ама ти дремеш... :lol: :lol: :lol: Тъкмо ще отговориш на питането на автора на темата:
freeman.bg написа: Чет Дек 10, 2020 0:56 Интересува ме ултралайт варианта, който ще се използва за лайт. Едва ли теста по примамки е коректно заявен, но ако има вече ползватели на китайския флагман, моля за мнение.
Пичове взех въдицата и я изпробвах вече. Засега ще се въздържа от коментар понеже ми е предколедно и не искам да си създавам главоболия. Много чувствителна тема се оказа. Три страници и реално нито едно мнение от собственик на въпросната въдица.
Реално мнение.На снимката се вижда къде обикновенно се хваща въдицата,това имам точно предвид.Удобен ли е захвата на ръката за тапичката при замятане?
риболовът е само хоби!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от bat.galin »

написа:...и ше си я купя
тръпна в очакване на снимка на касовата бележка
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”