Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

баш майстора написа: Пон Дек 14, 2020 10:04 Признавам си, преди появата на тази тема даже не подозирах, че съществува такава въдица. Да, знам, че Филстар продават някакви въдици под тяхна марка и колегите са относително доволни от тях и... до там. Има нещо, което ме гложди в тоя случай - всяко второ мнение е сравнение с Графитлидер. Цялата работа ми намирисва на прикрита рекламна кампания с основна опорка - да се набие в главите на всички, че това е въдица като на Графитлидер, но на половин цена. :roll: Къде остана доброто старо време, когато еталон за качество на спинингите беше Св. Кроа. :roll:

п.п. Аз по природа съм си мнителен де... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз пуснах темата, но незнам нещата защо отидоха към Графитлидер. Може би защото е като еталон за качество, както беше едно време Св. Кроа.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от bat.galin »

старо "корейско" поздравче
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от мъро »

freeman.bg написа:
Аз пуснах темата, но незнам нещата защо отидоха към Графитлидер. Може би защото е като еталон за качество, както беше едно време Св. Кроа.
Защото всички разбиращи от карбонови влакна отриха че със същия карбон се правят въдиците на графитлидер и то скъпите серии, ама никой не може да каже колко процента от този карбон е вложен във филстара. Графитлидерите обикновено са с над 90% карбон, в този филстар 5,10,15 или колко там % има, никой не знае. Ама бланките били същите 🤣
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от axel »

Мда-аа......нека погледнем една проста статистика-https://www.flagman.kiev.ua/spinningovo ... z/p224629/ ......тази въдица струва 300лв. в магазина , а тази -https://filstar.com/bg/vudica-filStar-venom/ -435 лв ,но украинската е с торзитни водачи,така,че Данчо е прав,изводите може всеки сам да си направи.
риболовът е само хоби!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

Подобна тема беше подхваната и из ФБ групите. Че видите ли - същинско Тиро, само дето е на половин цена. Прецакали сте се - продавайте Графитите и юруууууууш на Филстарите :) Но нищо, де... докато има балъци, ще има и терикати :)

Да оставим майтапа на страна. Напълно възможно е пръчката да е много хубава, да е чувствителна, както я описват, но някак си сравненията с големите производители будят сериозна насмешка.

Открийте приликите и разликите :)
22F1EB2B-96EE-45EA-8766-AEC3B7033C4D.jpeg
22F1EB2B-96EE-45EA-8766-AEC3B7033C4D.jpeg (134.29 KiB) Преглеждано 2354 пъти
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от yuri todorov »

А Ти, от кои си.......балък или....тарикат?!.... ама честно :lol:

Казах ти, "Не дърпай Дявола...."... ама, ти си знаеш...колко си смел! :wink:

..........................................................

freeman.bg написа:
Аз пуснах темата, но незнам нещата защо отидоха към Графитлидер. Може би защото е като еталон за качество, както беше едно време Св. Кроа.
Нищо подобно, нито едните, нито другите са като еталон, просто правят и продават въдици, и се надяват да им ги купуват......и балъци, и тарикати! :wink:

А нещата в питането ти отидоха не накъдето трябва, защото има мераклии да се бъркат и явно към този момент няма кой да ти каже истина за това, за което питаш!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

yuri todorov написа: Вто Дек 15, 2020 10:48 А Ти, от кои си.......балък или....тарикат?!.... ама честно :lol:

Казах ти, "Не дърпай Дявола...."... ама, ти си знаеш...колко си смел! :wink:

..........................................................
Аз съм от тези, които знаят много, имат много и са подаплатени със солиден опит. От тези, които се опитват да предотвратят похарчаването на трудно изкарани левчета от някой колега, който за огромно съжаление се е омаял от подвеждащи коментари във форуми или разни ФБ групи :) :fish1: :fish15: :fish2:
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от freeman.bg »

Леле какво стана, това няква стара любов ли е? Съвсем не подозирах, че могат да се разпалят такива страсти.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

freeman.bg написа: Вто Дек 15, 2020 12:53 Леле какво стана, това няква стара любов ли е? Съвсем не подозирах, че могат да се разпалят такива страсти.
нЕма се пУашиш :) Всичко е тип топ :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от yuri todorov »

Е какво пък толкова да е станало!

ЧовекО се тресе с всичка сила и се бори да спасява балъците от харчове.....Не прочете ли, написал го е !
Умишлено пропускам това, колко много имал и знаел, и т.н.....Весело, че чак Забавно! :lol: :lol:

Но използва питането ти за ,,каузата си,, Така че, вероятно ще бъдеш спасен ! :wink:

И ква любов....стара, ОпазиЛ Господ! :?


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Godfather »

Много би ми било любопитно, хората които притежават и ловят на джиг с Графитлидер, да половят с въпросната сопа на Филстар и да се изкажат след това.
Ама наистина много ще ми е любопитно, да прочета тяхното мнение след теста!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от мъро »

Godfather написа: Сря Дек 16, 2020 11:17 Много би ми било любопитно, хората които притежават и ловят на джиг с Графитлидер, да половят с въпросната сопа на Филстар и да се изкажат след това.
Ама наистина много ще ми е любопитно, да прочета тяхното мнение след теста!!!
Трябва да ловят точно с определен модел графитлидер, защото венъма го сравняват с
Graphiteleader SILVERADO Prototype най вече.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от dancho66 »

Бреййййййййййййййййй :shock: :shock: :shock: То наистина голяма дискусия се е получило, но все още пряк отговор на въпроса на автора на темата няма! Въпреки че са се продали доста въдици от тази серия. Само в моя роден град Ст. Загора има над 10 "горди собственици". Ха дано някой скоро се включи и даде мнение от първа ръка. Че това е една от най-добрите въдици на Филстар, мисля на всички е ясно. Имаше дупка на пазара в този ценови клас и те се възползваха успешно. Браво и дано да продължат в същия дух като обърнат повече внимание на качеството. Но да се сравняват с продуктите на водещи японски производители е най-меко казано смехотворно.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

мъро написа: Сря Дек 16, 2020 13:12
Godfather написа: Сря Дек 16, 2020 11:17 Много би ми било любопитно, хората които притежават и ловят на джиг с Графитлидер, да половят с въпросната сопа на Филстар и да се изкажат след това.
Ама наистина много ще ми е любопитно, да прочета тяхното мнение след теста!!!
Трябва да ловят точно с определен модел графитлидер, защото венъма го сравняват с
Graphiteleader SILVERADO Prototype най вече.

Ако изчакаме още малко и със Супер Виво ще започнат да я сравняват :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от makiavelli »

Godfather написа: Сря Дек 16, 2020 11:17 Много би ми било любопитно, хората които притежават и ловят на джиг с Графитлидер, да половят с въпросната сопа на Филстар и да се изкажат след това.
Ама наистина много ще ми е любопитно, да прочета тяхното мнение след теста!!!
Ванка, недей, молим те! Нямат база за сравнение според скромното ми мнение! Нямам Венъм, но имам Графитлидер и ти казвам, че не е нужно въобще да ловиш с която и да е от двете, за да оцениш мигновенно разликите само от усещането при държане. За цената, на която се предлагат Венъмите, може би са ок, но за сравнения с Японски въдици не може да става въобще въпрос.
Все по-болен на тема Риболов!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”