Спининг комплект

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Darch0
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 09, 2021 16:02
Риболов: spinning

Спининг комплект

Мнение от Darch0 »

Здравейте! Като тепърва навлизащ в риболова се нуждая от малко(доста :D ) помощ при избора на въдица и макара както и избора на подходящо влакно.
След няколко риболова с приятели, прецених че спинингът е пътят за мен и сега най-накрая се реших да се оборудвам.
Четох доста за различни въдици с различни акции и строеве както и намирането на подходяща макара за тях, но честно казано все още ми е тъмна индия как да направя добра сглобка.

За сега съм се спрял на модела Catana на Шимано както за въдица така и за макарата, като мисля да отделя около 100 лева за въдица и 100 лв за макарата.
Въпросът е към какъв строй да се насоча, каква дължина да избера и съответно макарата да е 2500,3000 или 4000. Смятам да ловя на язовори, малки водоеми и реки(щуки,пъстърви и кефали) както и евентуално гръцкото море .

Тепърва навлизам в нещата и наистина въпреки теорията която изчетох, опита си е друго нещо така че съжелявам ако по-горе говоря глупости :D , но наистина ще се радвам да чуя Вашите мнения и препоръки. Подчертавам че не съм се спрял категорично на Шимано комплект просто към тях успях да се ориентирам в бюджета с който разполагам(около 200 лв +-) така че съм отворен към всякакви предложения.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг комплект

Мнение от мъро »

Първо си избери един вид риба и на какъв водоем ще я търсиш и основно на какви примамки смяташ да ловиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”