Въпрос относно забраната

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
krisch
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Юни 21, 2018 14:43
Риболов: Млад плувкар и русалка
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Въпрос относно забраната

Мнение от krisch »

Здравейте, колеги,
Имам въпрос относно забраната.
Отдава ми се възможност да ловя на р.Тунджа около Павел баня.
При положение, че в момента има забрана за риболов до 31 май 2021, мога ли да ловя щука при положение, че щуката беше забранена до 30 април 2021.
Ако ме проверят и ми се е закачил кефал в същото време, как мога да докажа, че съм за щука 😄
Има и други реки в района, които нямат забрана, но влизат в забрана до 31 май 2021, но щуката е разрешена по закон или е разрешена само за язовир :?:
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Въпрос относно забраната

Мнение от ГСБ »

Като хванеш кефал го пускаш веднага и толкоз. А най-добре, каквото и да хванеш да го пуснеш без значение дали е забрана или не.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Въпрос относно забраната

Мнение от cekal »

Ако мяташ с Делфинката от другата ти тема, обяснението : "Аз съм за щука" може и да не мине :tup: . Метален повод ще ползваш ли?
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Въпрос относно забраната

Мнение от Милен Динков »

Разбира се, че може да си за щука, дори и за распер. В нарушение ще бъдеш, ако хванеш забранена риба и решиш да я задържиш. За щука и распер може да ходиш навсякъде, никъде не пише, че само на язовир или река.

Тук при нас на река Дунав мрежарите не се спират от 1-ви Май с мрежите да кръстосват реката по 24 часа в денонощието. Уж са за щука и распер, но се ловят всички забранени риби, но не и разрешените. Дори се оплакват, че излизали само малки сомчета до 5-7 килограма и дребен шаран до 5 килограма. Няма контрол и всеки си прави каквото си иска. Не сме за такива забрани с пускане на определени риби за риболов по-рано от всички други.
Аватар
krisch
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Юни 21, 2018 14:43
Риболов: Млад плувкар и русалка
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Въпрос относно забраната

Мнение от krisch »

Въпросът ми е конкретно за щука, тъй като имам щукарски комплект с въдица 2.40 и макара 3000.Кутия с клещи, поводи, големи блесни въртящи, клатушки, воблери, силикони и джигове и други неща, които не знам за какво се използват.

За тези които заспиват трудно - ям само морска риба, а и какво ям си е моя работа като цяло, но за успокоение го казвам.

Благодаря на всички, които се включиха по темата и на всички от форума!

Наслука!
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Въпрос относно забраната

Мнение от Милен Динков »

Отивай спокойно за щука и много успехи ти пожелавам!
И да не забравяш да снимаш рибките и после да ни радваш с хубави снимки тук във форума. :)

Успех! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”