Въпросче?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Става дума за фирмата "Tesa", дъщерна на "Baiersdorf" от Германия. Наименованието е станало нарицателно в Германия за прозрачна лепенка, както ние казваме "скоч", което идва от американския производител на такива лепенки "Scotch".

Та "Tesa" произвеждат много широка гама лепенки - прозрачни, кафяви за опаковане, двустранни, текстилни, изолирбанд, абе - квото се сетиш.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Аз съм фен на изолирбанда. И говоря за Теса, защото са изключително евтини и общо взето не стават за друго освен за попълване на шпули. (имам си едно предположение, че ги правят я в Турция, я в Китай)
Аватар
Jikata
Мнения: 347
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 16:01
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от Jikata »

Алеко написа:Става дума за фирмата "Tesa", дъщерна на "Baiersdorf" от Германия. Наименованието е станало нарицателно в Германия за прозрачна лепенка, както ние казваме "скоч", което идва от американския производител на такива лепенки "Scotch".

Та "Tesa" произвеждат много широка гама лепенки - прозрачни, кафяви за опаковане, двустранни, текстилни, изолирбанд, абе - квото се сетиш.
Благодаря за полезната информация ! :wink: :wink: :wink:
Може само да ми дадете инфо от каде да си ги купя
И наслука
Марин
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 23:43
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Марин »

Тесата е скоч. Но трябва да в кажа да не правите никога тая грешка, защото при топло време лепилото се разтича и омазва цялата корда. Казвам ви го от личен опит, точно с ТESA. :wink: Най добре е да се навие конец, може и най обикновен, важното е да е навит плътно за да не може да разваля правилното навиване на кордата. :D :D :D
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Марин написа:Тесата е скоч. Но трябва да в кажа да не правите никога тая грешка, защото при топло време лепилото се разтича и омазва цялата корда. Казвам ви го от личен опит, точно с ТESA. :wink: Най добре е да се навие конец, може и най обикновен, важното е да е навит плътно за да не може да разваля правилното навиване на кордата. :D :D :D
Аз съм навил изолирбан, и се страхувам да не ми омаже влакното и да не залепне. Ще взема да го махна като подменям влакното.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Марин написа:Тесата е скоч. Но трябва да в кажа да не правите никога тая грешка, защото при топло време лепилото се разтича и омазва цялата корда. Казвам ви го от личен опит, точно с ТESA. :wink: Най добре е да се навие конец, може и най обикновен, важното е да е навит плътно за да не може да разваля правилното навиване на кордата. :D :D :D
Абсолщтное така! Като напече и става мазало-пробвал съм и с изолирбанд, и с лекопласт, анкерпласт-недейте!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Има разни найлонови ленти - най-обикновени, без лепило по тях.. Навивате от една такава на шпулата колкото е нужно, слагате една съвсем ситна лепенка и навивате влакното отгоре. Хем става равно, хем няма какво да се разтече и да оплеска влакното.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Jikata
Мнения: 347
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 16:01
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от Jikata »

Майстор Саки написа:Има разни найлонови ленти - най-обикновени, без лепило по тях.. Навивате от една такава на шпулата колкото е нужно, слагате една съвсем ситна лепенка и навивате влакното отгоре. Хем става равно, хем няма какво да се разтече и да оплеска влакното.
Мерси Майсторе само ако можеш да ми кажеш от каде да си ги взема тия найлонови ленти много ще ми помогнеш!
:wink: :wink: :wink:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Примерно от тия чудесии, дето висят на вратите лятно време, за да не влизат мухи. :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Марин
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 23:43
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Марин »

Майсторе, не са ли много дебели тези ленти? Старата практика с конеца си е най-добре, според мен, де. :D
Аватар
Jikata
Мнения: 347
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 16:01
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от Jikata »

Марин написа:Майсторе, не са ли много дебели тези ленти? Старата практика с конеца си е най-добре, според мен, де. :D
Извинявай Марине тия конци обикновените не задържат ли влага.Не пречи ли това?
:wink: :wink: :wink:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ае да ви попитам - Нема ли да ви е по - лесно ако си навивате те толко влакно колкото си требва примерно 0.18 - 140 метра и да се не занимавате с глупости ?!? ( аз поне така права ) Е верно че повечето влакна са на по сто метра ама има и на повече :wink: те затуй си купувам макара като предварителтно съм решил какво влакно ще има намотано на нея :wink: МмммДа и да не каже некой -Ами на резервната шпула що навиваш ? - да отговора предварително - Ми мраза да ползвам такава щот обикновенно са с доста по - кофти качество от основната :wink:

Тъй повечето сто метрови ролки са навързани една за друга тъй че купуваш две , три или колкото ти требват и намотваш :wink:
brazilian
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 20:33
Местоположение: софия

Мнение от brazilian »

моито мнение молеги е .конеца задаржа влага и от там се скапжа по барзо влакното,скоча пак пониакога задаржа особено ако е по танко влакното пак и шпулата е подконус та трудно можесх да го навиеш равномерно,140 метра не е рентабилно пак и може да ти изжарти някои номер някаде.та остава влакно и то толкожа колкото ти е нужно 1, 2 риболова и го смениаш независимо колко е скапо, мен така са ме учили хубавото влакно е ПРЕСНОТО влакно. така мисля аз поне и така правиа. НАСЛУКА .
nasluka na vsichki
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:Ае да ви попитам - Нема ли да ви е по - лесно ако си навивате те толко влакно колкото си требва примерно 0.18 - 140 метра и да се не занимавате с глупости ?!?
Абсолютно правилно - още повече, че така от време на време може да се изхвърлят метри от работилата дължина, докато не слезе прекалено под ръба. Е, след това и без туй ще трябва да се сменя с прясно.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:Ае да ви попитам - Нема ли да ви е по - лесно ако си навивате те толко влакно колкото си требва примерно 0.18 - 140 метра и да се не занимавате с глупости ?!?
Абсолютно правилно - още повече, че така от време на време може да се изхвърлят метри от работилата дължина, докато не слезе прекалено под ръба. Е, след това и без туй ще трябва да се сменя с прясно.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”