Спиране за ъпдейт
Привет,
Утре сунтринта (сряда, 19-ти), около 06:20 ч. ще спра форума, за оптимизация на базата и сървърни ъпдейти.
Най-късно до 06:45 ч. всичко ще е готово и форумът ще работи отново.
Благодаря за разбирането.

КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Martin12

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Martin12 »

Здравейте. Бих искал да закупя 2 пръчки за риболов на кльонк. Като желая да не са по дълги от 210- 215 см и да не са по къси от 180- 185 см.Желателно е да е цяла но ако знаете някои добри двуставни модели кажете. Искам да закупя 2 наистина здрави пръчки които да използвам без притеснение че ще се повредят или пък няма да имат достатъчно мощ да се справят с едра риба. В същото време искам да усещам по малките риби при изморяване което ще рече че е хубаво пръчките да не са твърди като кол. Ще се радвам да посочите няколко модела към които да се насоча. Не знам дали темата е за тук но ми предстои избор на макари или мултипликатори (Харесал съм Penn slammer 3). Но ако имате по добри варианти в същия или по нисък ценови клас споделете. Благодаря предварително.

Аватар
kalinux
дал Браво: 206 пъти
получил Браво: 245 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Виж този модел Cape Breton 1.65м/1.80м Kali Kunnan, меко връхче, обикновено виброво стъкло, евтино, едноколянно. С това мога да ти помогна.
С внимание към детайлите

Emo-83
Търговец
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 264 пъти

Мнение от Emo-83 »

Бретона е 65лв, но има малко по-хубави за 85лв.и за 100лв.от карбон.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!

Martin12

Мнение от Martin12 »

Като цяло нямам ограничение от към пари. И по скъпа да е, не е проблем. Просто наистина искам да намеря няколко наистина добри модели които да покриват изискванията ми и тогава да ходя да видя да пипна всяка от тях. Какво мислите за плътна вътица или карбон? Имам в предвид като плюсове и минуси. Кой е по добрият вариант?

Аватар
kalinux
дал Браво: 206 пъти
получил Браво: 245 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Карбона иска пазене и да е качествено направен. Примери от счупени маркови въдици бол. Много карбони ги дават за плътни и като се счупи - изненада. :lol:
Вибровото стъкло е по-тежко, ама на мен мултитата са ми достатъчно тежки, за да няма никакво значение това. Пък и въдицата през повечето време е подпряна. Но пък вибровото стъкло няма чупене. Моя избор със сегашния акъл е такава въдица. Само водачите да са хубави.
С внимание към детайлите

Martin12

Мнение от Martin12 »

Благодаря за съветите. Като чели аз също клоня повече към плътна въдица. Имал съм случай, също така съм виждал приятели със счупени карбонови пръчки на първия риболов и то буквално от нищо. Има и клипова на въдици от водещи марки как стават на по 3 части след засичане.

Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”