КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Martin12
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Фев 12, 2020 10:07
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Martin12 »

Здравейте. Бих искал да закупя 2 пръчки за риболов на кльонк. Като желая да не са по дълги от 210- 215 см и да не са по къси от 180- 185 см.Желателно е да е цяла но ако знаете някои добри двуставни модели кажете. Искам да закупя 2 наистина здрави пръчки които да използвам без притеснение че ще се повредят или пък няма да имат достатъчно мощ да се справят с едра риба. В същото време искам да усещам по малките риби при изморяване което ще рече че е хубаво пръчките да не са твърди като кол. Ще се радвам да посочите няколко модела към които да се насоча. Не знам дали темата е за тук но ми предстои избор на макари или мултипликатори (Харесал съм Penn slammer 3). Но ако имате по добри варианти в същия или по нисък ценови клас споделете. Благодаря предварително.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от kalinux »

Виж този модел Cape Breton 1.65м/1.80м Kali Kunnan, меко връхче, обикновено виброво стъкло, евтино, едноколянно. С това мога да ти помогна.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Бретона е 65лв, но има малко по-хубави за 85лв.и за 100лв.от карбон.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Martin12
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Фев 12, 2020 10:07
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Martin12 »

Като цяло нямам ограничение от към пари. И по скъпа да е, не е проблем. Просто наистина искам да намеря няколко наистина добри модели които да покриват изискванията ми и тогава да ходя да видя да пипна всяка от тях. Какво мислите за плътна вътица или карбон? Имам в предвид като плюсове и минуси. Кой е по добрият вариант?
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от kalinux »

Карбона иска пазене и да е качествено направен. Примери от счупени маркови въдици бол. Много карбони ги дават за плътни и като се счупи - изненада. :lol:
Вибровото стъкло е по-тежко, ама на мен мултитата са ми достатъчно тежки, за да няма никакво значение това. Пък и въдицата през повечето време е подпряна. Но пък вибровото стъкло няма чупене. Моя избор със сегашния акъл е такава въдица. Само водачите да са хубави.
С внимание към детайлите
Martin12
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Фев 12, 2020 10:07
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Martin12 »

Благодаря за съветите. Като чели аз също клоня повече към плътна въдица. Имал съм случай, също така съм виждал приятели със счупени карбонови пръчки на първия риболов и то буквално от нищо. Има и клипова на въдици от водещи марки как стават на по 3 части след засичане.
Генчев
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Мар 19, 2018 22:07
Риболов: Плувка , Дънен отбрега и тепърва кльонк
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Генчев »

Колегата Калин ви е отговорил какво да търсите,имам и двете дължини на Breton и мога да кажа,че са перфектни за цената си.
Аватар
трапера
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 13:01
Местоположение: München-Русе
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от трапера »

Предполагам сега всички имат много свободно време...

https://www.team-black-cat.com
Official website Team Black Cat

https://m.youtube.com/channel/UCN6EsYTfOd_3-Du8LsEWpzw
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от sp0ki »

kalinux написа: Чет Фев 13, 2020 10:20 Виж този модел Cape Breton 1.65м/1.80м Kali Kunnan, меко връхче, обикновено виброво стъкло, евтино, едноколянно. С това мога да ти помогна.
Здравейте колеги,

Миналата година имам 5-6 излета на кльонк от каяк и тази година мисля да отделя повечко време на този риболов. Ползвал съм видица и кльонк от приятели, но тази година мисля да си закупя всичко необходимо за кльонк и да понастоявам повечко с този риболов.

Въдичката, която колегата kalinux е предложил във варианта 1,65м мисля, че ще ми е супер за каяка. С каква макара бихте ме посъветвали да я окомплектовам ? Дали да взема един Penn Slammer 460 или може би е по-добре някой мултипликатор ?

П.С: Много бих се радвал ако някой колега даде малко повечко инфо какъв такъм да си спретна за този рибилов и дали е по-добре да се ползва конец или корда.
Malibu Stealth 12
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от kalinux »

Взимай мулти, ако обичаш да гониш рибата със стръвта ще разбереш благинката. И гледай да е с плъзгач, не с перчатка за аванса. Говорили сме го в съседна тема. Въдица 1.65 е напълно достатъчна за каяка.
С внимание към детайлите
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”