КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Поморийския »

:lol: Мънцони,това е друга тема :lol: :lol: инак и аз, ще го :lol:


http://prikachi.com/images.php?images/431/7913431Q.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;







И по внимателно в тоя район Фране :!: :!: :!: :D :tup:
gahov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 22:03
Риболов: Black cat

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от gahov »

Здравейте колеги. Изчетох всчките 96 страници но така и не се спрях на моята въдица за тролене и кльонк.
Трърся си въдица която да ползвам като комбинирана.
Харесах си Tica Wasabi 2.13m 12-30lb и Okuma Cedros Speed 60-180гр. До колкото разбирам са перфектни за целта, но са едноделни и ще имам проблем с транспорта и съхранението.
Моля дайте съвет за двуделна въдица с дължина между 1.80 и 2.20м. Да мога да я ползвам кобинирано за тролинг за сом и бяла. И за кльонк!
Shakespeare Ugly Stick Tiger Gold 12-25lb 2.16м ще свърши ли работа?
Благодаря за вниманието!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Tomahawk »

Въдица за кльонк и тролинг едновременно е много трудно... Според мен няма как да стане. Или да се направят големи компромиси и в двата риболова. Не знам да има въдица която да има чувствителен връх да отчита по плитки воблери и същевременно да носи 100-150-200гр. олово на кльонк( + стръв). Седрос 60-180гр. няма от давна, има 90-200гр. Помисли за 2 въдици.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Tomahawk написа:има 90-200гр. Помисли за 2 въдици.
Къде ги има,защото доста хора ги търсят :!: :?: :roll:
Според мен за под 400лв.може да има по две въдици за кльонк и тролинг,на всичкото отгоре подходящи.
Например Стендап на Спро 30 либри за кльонк и за 70лв. въдица на Дам за тролинг.........говоря за готини неща,а не компромиси.
Това,което иска момчето,единствения компромис е въдица на Блек-Кет,но 2бр ще струват повече от посочените от мен 4-ри.
ето какво бюджетно и хубаво,предлагам аз....не,че няма друго
да се гледа въдицата с дължина 2.10м.за тролинг
http://www.orozov.com/rods_in.php?id=1& ... e=1&tip=28" onclick="window.open(this.href);return false;
а това за кльонк 30 либри
http://www.orozov.com/rods_in.php?id=1& ... e=1&tip=28" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от горан »

gahov написа:Моля дайте съвет за двуделна въдица с дължина между 1.80 и 2.20м. Да мога да я ползвам кобинирано за тролинг за сом и бяла. И за кльонк!
Shakespeare Ugly Stick Tiger Gold 12-25lb 2.16м ще свърши ли работа?
Благодаря за вниманието!
За кльонк горепосочената въдица, няма да ти свърши работа!
С един вид пръчки за двата риболова ще ти е много трудно, както ти каза колегата Tomahawk. Това ще е някакъв огромен компромис, от който няма да си доволен!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от axel »

То и затова предлагам да сменим името на подфорума,улов на всички видове риба и евентуално ако се закачи и сом........ :idea: :idea: :idea: :idea:
правилно си пита човека,тук отдавна престана да се пише за целенасочен риболов на сом :idea: :idea: :idea: .Дават се съвети как примерно може да се влачи с 12бр. въдици.........,като нито един от големите сомове хванати на влачене не остана жив!!!!!! :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
nasko kamburov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Апр 19, 2014 13:37
Риболов: ribolov na som
Местоположение: galabovo

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от nasko kamburov »

Колеги,коя пръчка е по удачна за тролинг на сом Tica Wasabi 12-30 lb 2.13m или Shakespeare Ugly Stick Tiger Gold 12-25 lb.Благодаря ви предварително.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от petro_op »

Колега коя от двете е по-удачна е строго индивидуално според мен. Едни ще харесват едната защото не са ползвали другата, други наобратно. Тук стигаме вече до личната преценка и усещане-хващаш разглеждаш и двете ( ако си избрал макара си я носиш и монтираш в магазина) и си избираш. Иначе каквото и да ти отговорят колегите може в твоя случай да не е така - примамки които ще ползваш, влакно, макара ако щеш и скорост на лодката :wink:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Tomahawk »

Аз минах от Шекспир на Уасаби. Ползвал съм ги и двете. И двете са добри въдици, която и да вземеш ще вадиш сомове без проблем, стига да са останали такива.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
gahov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 22:03
Риболов: Black cat

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от gahov »

Благодаря за отговорите за момента.
Определено не търся бюджетен варянт за това очаквам предложението за Black Cat от Emo-83.
Лодката е типично рибарска 3.20 надуваема с 15кс. 4 такта. За това и каквото хвана пускам. Ако не пускам ще си взема една моторна яхта и ще пиша в други форуми че то без риба във водата само кефа от возенето ще остане.
От миналата година имам възможност пак да ходя на риба и съм се насочил специално към риболова на сом.
За момента кльонках с въдица на Grauvell 1.90м action line 50lb lure 12oz. 360gr. и макара Penn spinfisher v 7500 с едно въже на Black Cat което според мен е по-добре да си връзвам котвата.
Тролех с каквото имах а именно две въдички с който ловя от брега. Black cat joy stick 3 2.60m 120-200g и Siweida catfish 2.55 120-180гр с макари Penn battle 6000 и плетено hardcore x8 45lb от Emo-83. Black cat'а е с доста по-твърд връх и не ми отчиташе плитко газещите по-малки примамки. Siweida'та ми отчиташе добре примамките но не мисля че е правилната въдица. Ползвам ги за риболов на буи, за момента едно сомче-пуснато!
Предпочитам ако наистина има двуделна въдица да я ползвам комбинирано (тролене и кльонк).
Като тръгна към язовира нямам колесар и то е лодка , двигател, резервоар, палатка, сонар, въдици............ преселване........
gahov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 22:03
Риболов: Black cat

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от gahov »

Кой е модела или малко спецификация ако може. Благодаря.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

gahov написа:Кой е модела или малко спецификация ако може. Благодаря.

Уникална въдица от Black Cat - с универсалната си акция от 180г е подходяща за кльонк, тролинг и спининг. Разработена от Black Cat за сезон 2014 с помощта на Thomas Bula - един от най-изявените риболовци на сом в Европа. Технически характеристики:

Дължина: 200см

Тегло: 255г

Акция: 180г

Брой водачи: 7

Секции: 1

Цена 319лв.

Специален ALPS макародържач, осигуряващ повече сигурност при по-лека конструкция на въдицата.
Изображение
Изображение
Тази въдица е тествана от мен и мой бивш колега на тренажор при вадене на Туни,Марлини и Сом.Не случайно и двамата я имаме за лично ползване.Тя наистина става за тролинг и кльонк,като единствения и недостатък е малко по-високата и цена.
Различава се от стария модел не само по визия,но и по акция....в случая по-мека. :tup:
За мен уникалното и съчетание е с макара Тика Талисман размер.........моя размер ;) кльонк и тролинг.
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
gahov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 22:03
Риболов: Black cat

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от gahov »

Лошото е че и тя е едноделна :(
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от batzeto »

Аз имам същото Уасаби,за мен е доста здрава пръчка . Въобще не ми пречи ,че е едноделна !!!
За момента не бих си взел двуделна пръчка за кльонк или тролинг на сом.
Гарантирам ,че с такава дължина в една ВиК тръбЪ /тубус/ :lol: :lol: :lol: мога да я вкарам в всяка лека кола. Има си начин :wink:
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”