Сомовете в България

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Сомовете в България

Мнение от Васил »

Somovi u Bugarskoj
« Primatelj: vasil : Danas u 11:55:29 »
« Na ovu poruku ste odgovorili ili ste je proslijedili. »

--------------------------------------------------------------------------------

Postovanje kolega,
vidim slike predivnih somova i odmah se radjaju ideje...
Jel mi mozete kazati na kojim vodama je najisplativije (u smislu ulova) planirati 7 dnevni ribolov? Jel ima netko da organizira takve ture i kolike su cjene? Jel postoji kakva destinacijagdje bi mogli jednostavno doci i loviti? Zanima me ribolov prvenstveno na varalicu, jer nisam vican ribolovu soma na postavu i nemam pribor za to, mada ako je to jedini nacin... Zanima me jos i ribolov smudja i stuke, pa ako i toga ima negdje... Hvala unaprijed,
mRVA
===============================================
Здрасти колега,
гледайки ги снимките на прекрасните сомови , ж мен се зароди една идеа....
На кои Ваши води е найисплатливо ( в смисъл на кълване ) може да се планира един 7дневен риболов?Има ли некой да организира такви тури и какви са цените?Има ли некаква дестинация дето можем едноставно да дойдеме и да ловиме?Интресува ме ловене на сомове на искуствени примамки , за вториа начин просто немам опит а и прибор, но както прецените....Интересува ме още и риболов на щука и смуд, па ако и това има...Благодаря предварително,
Мрва
===============================================
Е това е колеги личното съопщение което получих от колега от Хърватска.
Преди това Аз пуснах снимки на сомовете от Бг. и сега хората се интересуват за риболов тук, па ето възможност за развиване на спортот, туризмот а и да се спечели некое ЕУРО.
Ще помогна на секо сериозно предложение
Колеги Вие сте на ред - хората чакат :wink:
www.ribolov-koprivnica.com
ПС. задолжителна е регистрация за да четете
===============================
www.hristocarp.com
===============================
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Въртииииии,а сега да видим кой ще е ханджия и кой разводач/подсказвач.
Гласуването за подфорум за сома май свърши,време е да го захващате по сериозно тоя форум.
Има и тема кой какво е хващал,но и там несериозна работа,никoй не му се пише нещо.Айде поне кой и какво е хванал като не ви се пускат снимки,че хората виж как дебнат. 8)
Go BIG or Go Home!
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

PENN написа:,че хората виж как дебнат. 8)
===============================================
И това как дебнат Асене - и чакат предложения за хубав риболов :wink:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Доста дебнат четат и се учат,а не влизат.Не е коректно.На мен ми се присмиват,че пиша.Помагал съм на бракоинерите.Ориентирал съм ги.Ние ли сме балъците.Кои са дяволите.Имидж сам си правил.Какъв не зная.Предполагам балъшки.А иначе говорят,че на запад хората пишели и всичко е истина.Забравих нали сега влезнахме в Европа.А и май е по- важно,че ще излезнем на по-предна страница.Няма да е като в началото да се чудя къде да търся за моето хоби сома.Рибата,към която всеки се стреми,но малко си го признават.Червеноперки всеки е ловил и на фидер и на карфица с коркова тапа.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Бе пишат и на запад,но не всички.Сега се търсят акулите,ватрят като гламави,ма ги няма още.Е малко може и да се замисля да напиша всичко за някои които си стои на задника пред камината,а аз гоня тоя дето духа да му намеря рибата специално за него.
Тук вече всеки си определя дали ва пише къде или не,аз питах само какво в другата тема.Ето има снимки показани,вижда се рибок,не питаме с какво защото майстора лови със спинингови модели макари и това го знаеме,не питаме и къде / някои знаят,а на мен ми е все тая / ............Тва за имиджа много интересно-аз точки набирам ли като сtрашен сомаджия или първо трябва да хвана един? :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Набираш-разбира се.Казвам на един,че съм се запознал стеб.А той ми казва чувал съм за него.НЯМА ЛИ С КАКВО ДА ГО ПРАСНЕМ.Така,че пази се.Билети само на касата.Добри хора,а.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Как така да ме праснат???Що бе,кво сам им направил??? :shock: :shock: :shock:

Да съм влязъл някъде да прочета как се лови сом,да съм седнал и да мапиша всичко което знам,да отворя един контрабанден magazin за такъми и върти Курте,всички на черешата. :lol:
Форум е това,рано или късно ще излязат някои неща на яве,няма скрито покрито.По-добре да поговорим за това как да пазим язоворите чисти и как да съхраняваме рибата в тях от това да си траем кое влакно е добро и кое не е.
Аз съм писател зимно време,лятото като ме подпре сезона и си такова мамицата.Преди време по 3 дни в седмицата за риба бях,сега ходя почти само като сам на работа.


Ма аз мога и да млъкна бе,да го видя ония дали ще хваща повече. :roll: :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Много ви моля - пренел съм ви написаното от Хърватския колега и ако имате предложения давайте.
Да не се отклоняваме от темата.
Благодаря
===============================
www.hristocarp.com
===============================
alekMK
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 5:20
Местоположение: Skopje,Makedonija
Обратна връзка:

Мнение от alekMK »

Васил,

Добар предлог за риболовен туризам.
Колеги давајте предлози, откријте Вашите тајни места за странските
Изображение туристи.
CATCH, FOTO & RELEASE
www.aquariumecofish.com
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Тая банкнота добре се метка Алек ама по-добре да е в EURO.Нали сме в европейски саюз :D
Добре е да си добър
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз и тая ще я гризна,но парите не са всичко.Един собственик на ресторант искаше да ни купи сомовете от яз.Кърджали-бяха 40бр.Половината пуснахме-другите раздадох ме.Той неполучи нито един.Беше ХУБАВ ЧОВЕК.Лично на мене не ми се изясни нищо-кой какво и защо иска нещо.Не останах с впечатление,че някой може да получи нещо.Иначе ше се включат и тези от На Риба.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Emo-83 написа:Лично на мене не ми се изясни нищо-кой какво и защо иска нещо.Не останах с впечатление,че някой може да получи нещо.Иначе ше се включат и тези от На Риба.
===============================================
Това за написаното от мен ли се отнаса?
Ако е до тов мисла че е достаточно ясно!
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Разясни пак с три изречения.Какво искат хората и каде трябва да се заведат.Начина им на риболов-за да съм полезен,ако мога.Тези сомове на искуствени примамки се ловят обикновенно в реките.Иначе къде ще ги хвърлят.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

яз. Искар,бунгала,ма чак лятото според мен,никога не съм ловил сом такаче тва е само предложение,знам че на Шипоченския ги ловят на шляпане :lol: :wink:
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Сомовете в България

Мнение от Николай Стефанов »

Васил написа: Здрасти колега,
гледайки ги снимките на прекрасните сомови , ж мен се зароди една идеа....
На кои Ваши води е найисплатливо ( в смисъл на кълване ) може да се планира един 7дневен риболов?Има ли некой да организира такви тури и какви са цените?Има ли некаква дестинация дето можем едноставно да дойдеме и да ловиме?Интресува ме ловене на сомове на искуствени примамки , за вториа начин просто немам опит а и прибор, но както прецените....Интересува ме още и риболов на щука и смуд, па ако и това има...Благодаря предварително,
Мрва
===============================================
Васко, мисля че на това не му е точно тук мястото. :x
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”