Парашут

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Изображение

Е такова между основното въже и тия на парашута които няма как да се върти ако има плавоци,но при пускането няма как да не ти е оплетено малко основното и се навива както е на снимката.Става и с вирбел 1000 либри.
Go BIG or Go Home!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

Emo-83 написа:.Ако сте двама се оправяш-но сам.Сом ли да вадиш,друга въдица ли да прибираш,парашут ли да оправяш.И с това се оправяш,но след като натрупаш опит и изядеш някое дърво.
Аз все си мисля, че двама е по добре :lol: :lol:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

А е за подобно говори Емо - нарича се пеликан кука и се откача даже при напрежение лесно,просто дърпаш халката и парашута си заминава.

Изображение


http://www.stumpfballoons.com/quick.htm


Изображение

Изображение
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

За парашути в началото давахме 60лв.После станаха нахални и искат 100лв.Аз мисля,че МИЛЕН може да помогне.А как ми трябват парашутни въжета.Тънки и дедели и по възможност много.Не питай колко много-МНОГО.....Като ми ги дадете ще ви кажа защо са ми.Но сега и Калин ще прочете и той ще се включи с исканията си,ама да се реди на опашка и да не се обяснявате в лични.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:Като ми ги дадете ще ви кажа защо са ми..
Абе ейййй докога ще я караме с недомлъфки и конспирация???? :evil: :evil: :evil: :evil:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

От халките имам 3-тия модел,но има една от алпиниските още по-готина.Асене-ти си отворен на всичко.И веднага им пускаш снимки.Сега как да му обясня на Левака,че не съм му казал и за други дреболии без да искам.Казвам това,което ме питат.Напоследък съм МОНОСПЕКТАКЪЛ. Даже и поддържащите артисти се включват рядко.После ще ви кажа,че не съм ви лъгал.Забравил съм.А и то по компютър сом не се лови.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ма верно не го е срам значи.Аz всичко си казвам,само ме пита и гледай какво сам котенце,а той виж го ти. :twisted:

Парашутни нямам,ма май само такива ми липсват.Преди 3 месеца хвърлихме и едно платно от лодка - дакрон с подсилени шевове,че беше малко скъсано.А и които знае какво е това спинакер ще ме разбере какво имам в предвид,такива също ми се намират. :wink:
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Емо аз сом не съм ловил,но виж за въжета и шегели,карабини,възли,ножове,откачания,въртоци.........еша ми го няма.
Акулата също иска парашит по някой път за да стоим в захраненото петно ма той акулския и сомския нямали нищо бщо както каза един СПИЦИЛИСТ. :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Изображение

На брата на жилетката точно под жълтия фенер има 2 халки и такава караbина с 3 червени топчета - това е ако се обърне лодката и се омоташ долу да дърпаш и да се откачаш.Ето и друга снимка на това НЯЩУ.


Изображение

Изображение
Последно промяна от PENN на Нед Яну 28, 2007 11:35, променено общо 1 път.
Go BIG or Go Home!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

А това е моя парашут.
Изображение
25 лв за плат и почерпка за шивача. Сам си го разкроих от 4 триъгълника. Калинчо даде акъла. Сега ползвам в повечето случаи малко парашутче, направено от детско чадърче. Гледам да влизам само на бриз и избрягвам силния вътър, затова. Не е сложно, всеки може да се справи. И не виждам смисъл от специален плат. Първия магазин, първия плат и това е. Върши ми работа. Другото е за професионалисти. :D
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

kalinux написа: Калинчо даде акъла. Сега ползвам в повечето случаи малко парашутче, направено от детско чадърче. :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Стигаааааааа :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Горе,горе,горе на черешатааааа...............бе що ви обръщам и аз внимание.Чадърче викаш а,розувко с феферудки. :lol: :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

СПИЦИАЛИСТИ МНОГО-ЧОВЕЦИ МАЛКО,но е важно че ги има.А ти няма да изхвърляш такива неща.Парашутните въжета не се оплитат и вършат работа за хиляди неща.И кво викаш нямало нищо общо.Всеки риболов има нещо общо с другия.Няма значение дали си за Акула,Сом или Кротушка.Проблем е,че има надскачане и всеки се мисли за най-голям в сферата си.А живота е толкова прост-трябва само да се обичаме и уважаваме.Тогава нещата се подреждат и няма тая злоба и лошотия.Днес си ти-утре аз и пак аз.

-Е ГОЛЯМА РАБОТА ТАКА СЕ Е СЛУЧИЛО
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Бе няма да изхвърлям ма като си дойда с някое богатство и мойта като направи една делва с ръцете на кръста и с кисела физиономия като рече ТВА СМЪРДИ НА ЛОДКИ............и айде пак в багажника на Мерцедеса,заприличала е колата на бежански лагер.

Днес свърши значи - утре си ти и пак ти,хем ти е ред,ем ти се пада. :P

Много тежат платната от лодките и са много големи,ще ми одерат 300 кожи докато ги пратя до БГ.Търси стари скъсани палатки / е те сега им скочи цената и на тия / или нещо подобно. :roll:
Go BIG or Go Home!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:.Сега как да му обясня на Левака,че не съм му казал и за други дреболии без да искам..
Ти какво актьорче си не е истина :lol: :lol: Нищо, тарикат мъж не писка. :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”