Места ловли сома в Болгарии

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
ИгорьТ
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 19:49
Местоположение: ОДЕССА

Места ловли сома в Болгарии

Мнение от ИгорьТ »

Очень надеюсь, что есть здесь понимающие русский язык.

Может у Вас все иначе, но в нашем Дунае с берега нереально поймать сома больше 15 кг (да и шансы уйти у мелкого, уткнувшись мордой в отвесную бровку - 90%). Мне трудно подсчитать то количество сомов, которое у меня уходит за одну рыбалку с берега. Короче, достаю каждого десятого-пятнадцатого. Все остальные идут на обрыв снасти (частно под водой натуральный лес). Не помогают отчаянные ночные заплывы в реку. А как обидно терять сома при последнемю его рывке к ближайшему дереву на расстоянии вытянутой руки!!!
Другое дело- лодка. Тут почти все поклевки- наши. А сомы до 130 кг, а 30-90 кг особи- не редкость. Все только на квок (кльонк) и в основном на кальмара (у местных помельче- но на местного червя и медведку). Хотелось бы половить и у Вас.
У меня большая просьба к коллегам:
1. Подскажите места, где я мог бы половить сома в Болгарии. Меня удивляет информация о вылове довольно крупных сомов в озерах.
2. Есть ли другие болгарские сомовьи специализированные сайты? Дайте ссылки.
3. Собираюсь совместить ловлю сома с отдыхом в Европе с 28 апреля по 9 мая. Когда в Болгарии нерестовый запрет? Что предпочесть: р. По в Италии, водохранилище Алиакмона (Полифито) в Греции или одно из мест Болгарии?
4. Т.к. у меня было информации о болгарских сомах, я выбрал Полифито в Греции. Может кто-то из Вас ловил там? Правда ли, что там есть трофейный сом?
5. По дороге в Грецию я планировал остановиться на Язовир Коринка, о котором прочитал "е един от многото красиви български водоеми, разположен в Долината на розите, само на 7 км от град Казанлък. Около 20-километровата му дължина и множеството ръкави с големи тихи заливи представляват наистина една красива гледка, която си заслужава да бъде видяна. Водите на язовира предлагат чудесни условия за ваканционни почивки, къмпинг, пикници, разходки сред природата, водни спортове и слънчеви бани. Любителите на риболова ще се зарадват на голямото разнообразие от рибни видове тук. При строителството на язовир Копринка е разкопан и изцяло проучен тракийският град Севтополис".
Что там ловят? Есть ли базы отдыха на берегу?

Рад ответить на любой Ваш вопрос.
При езжайте к нам в гости для ловли сома в июле-сентябре.
Сомятники всех стран, объединяйтесь!
Ищу коллег по ловле сома во всей Европе!
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Никито »

Риболов трофейних сомов очень редкое собитие в Болгарий.Сом с весом м/у 60-90кг. может считатся чемпионом Болгарий на год.
Так что лучше на По иди.
Другой сайт ето: www.nariba.com
Нерест точно совпадает с твоем приезде.
Никто из моих друзей не бил в Грецию.
Но я думаю что лучше на По идти.
Спасибо за приглашение , когда то и ето может случится.
Пока! :D
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
pantasy

Мнение от pantasy »

Heeeelp_83 написа:Redno li e v BG forum da se pishe na chujd ezik??? :? Horata, koito ne razbirame chujdi ezici kakvo trqbva da pravim, moje bi da si naemem prevodach ??? :shock:
Бате, не знам за теб, ама аз съм приятно изненадан когато 4ужденец влиза в БГ форум. Най-вероятно е да му е харесал самия форум или да има нужда от специална информация, която не такива като теб могат да му предоставят. А и бих казал, 4е всеки един българин с малко по голям КИ би разбрал поне малко от горенаписаното.

Поздрави :D
Heeeelp_83
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 16:29

Мнение от Heeeelp_83 »

Модерирано.Пиши по темата.
pantasy

Мнение от pantasy »

Heeeelp_83 написа:Незнам как си позволявате да изказвате мнение за мен и мойте познания, като и най- малка представа си нямате кой съм аз и какво знам и мога (за Pantasy). А за Кюстендилските дупета ще кажа само, че мога да си пиша както искам, и на кирилица и на латинаца.
:twisted:


Колега , с моето изказване по-горе изобщо не съм искал да Ви нараня. Просто изказах лично мнение. Но ако Вие сте се обидил или оприличил сам към неразбирающите... Sorry...

А за кюстендилските дупета... Ми поназнайвам доста такива и смея да твърдя че са БАСИ ПИЧОВЕТЕ.

А Вие си пишете и с йероглифи ако искате, само че съществуват едни такива лоши батковци наречени МОДЕРАТОРИ :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Heeeelp_83 написа:Незнам как си позволявате да изказвате мнение за мен и мойте познания, като и най- малка представа си нямате кой съм аз и какво знам и мога (за Pantasy). А за Кюстендилските дупета ще кажа само, че мога да си пиша както искам, и на кирилица и на латинаца.
:twisted:
Малко по-кротко приятел. Никой няма нужда от разваляне на дория тон !!! Стегни се малко. Никой не е оспорил твойте знания или умения.
Ако искаш можеш да се представиш и да разкажеш за свойте умения, също така да приложиш снимков материал. Тук всички сме за това, да обменим опит и да помогнем кой с каквото може. Прав съм, нали?
Хайде и със здраве :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Heeeelp_83 написа:Незнам как си позволявате да изказвате мнение за мен и мойте познания, като и най- малка представа си нямате кой съм аз и какво знам и мога (за Pantasy). А за Кюстендилските дупета ще кажа само, че мога да си пиша както искам, и на кирилица и на латинаца.
:twisted:
Приятелю, не е нужно да знаем кой си и колко знаеш. То от писането си личи. Преди да напишеш каквото и да е, обаче, първо прочети правилата във форума и ще видиш че си нарушил поне 2 от тях. И имай в предвид, че тия кюстендилски дупета верятно и двамата ще станат модератори и подобни изказвания веднага ще бъдат трити. Пиша ти го тук, публично, за да знаят и други като теб. Надявам се да не ми се обиждаш. Добре дошъл в Манията и карай по-кротко.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

kalinux написа: Приятелю, не е нужно да знаем кой си и колко знаеш. То от писането си личи. Преди да напишеш каквото и да е, обаче, първо прочети правилата във форума и ще видиш че си нарушил поне 2 от тях. И имай в предвид, че тия кюстендилски дупета верятно и двамата ще станат модератори и подобни изказвания веднага ще бъдат трити. Пиша ти го тук, публично, за да знаят и други като теб. Надявам се да не ми се обиждаш. Добре дошъл в Манията и карай по-кротко.
Точно така !!! Добре дошъл и от мен :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

За сефте влязох тук, защото предимно съм спинингист и се озадачих, че само Никито е отговорил на руския ни колега.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Heeeelp_83 написа:Незнам как си позволявате да изказвате мнение за мен и мойте познания, като и най- малка представа си нямате кой съм аз и какво знам и мога (за Pantasy). А за Кюстендилските дупета ще кажа само, че мога да си пиша както искам, и на кирилица и на латинаца.
:twisted:
Веднага те познах бе Владко ли си,Емил ли си?.Ама си си взел поука(за писането) от едно кюстендилско дупе. :D И не се правете на много отворени.
Последно промяна от kalins на Вто Фев 13, 2007 12:10, променено общо 1 път.
Добре е да си добър
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Никито »

Кога най-сетне ще имаме модератори, а ? :roll: Иначе по-принцип и аз съм против да се пише на друг език освен на Български , обаче в случая не е лошо при положение , че на всички е ясно какво казва колегата от Русия и не е проблем да се разбираме :D Защо да се изолираме при положение , че имаме възможност за повече от 2 езика за комуникация ????? :D
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Aз се радвам,че си отговорил-нищо,че е на руски.Трябва по голяма толерантност да има за да може да общуваме.Ако може с целия свят.И ако някой не разбира другия ще преведе.Няма по-ценно от това човек да може да общува.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Никито »

А , добре си се върнал , колега :D То Форума без теб осиротя :D
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Kак да осиротее.Нали си тука.Добре се справяш.Гледам руския ти е като матерен.Очень харошо.Спасибо мальчик-тьи харошьй парен.МОЛОДЕЦ.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ИгорьТ
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 19:49
Местоположение: ОДЕССА

А ТЕПЕР ПО УКРАЇНСЬКІ

Мнение от ИгорьТ »

Звиняйте "добри други" за те, що я звертаюсь до Вас не по-болгарські.
Сперше я написав Вам по-російські тому, що мені добре відомо, що раніше в Болгарії у всіх навчальних закладах вивчали російську. Я двічі бував у Болгарії та маю найліпші спогади за те добре ставлення до виходців з Радянського Союзу. Я розмовляв з болгарами на російській мові і вони це робили дуже добре.
Але пройшло багато років. Ви вже в Євросоюзі, але я й досі не розумію як Ви туди попали. Бо той стан розвитку країни, про який я читаю в інтернеті, набагато нижчий за Україну, тим більше за Росію.

Цього разу я пишу на україїнській. Може ці слова більш зрозумілі для Вас.

Мені дуже приємно, що хтось відгукнувся на російській. Я не вірю в те, що Ви її не знаєте. Та хай Вам грець.

Никито: СПАСИБО ЗА ОТВЕТ. Ты прав: "да се пише на друг език освен на Български , обаче в случая не е лошо при положение , че на всички е ясно какво казва колегата от Русия и не е проблем да се разбираме". И не слушай тех умников, которые шутят над тобой.

Heeeelp_83: ты зарегистрировался только для того, чтоб написать это: "ne razbirame chujdi ezici kakvo trqbva da pravim, moje bi da si naemem prevodach". Скорее всего ты- щенок малолетний, 1983 года рождения, и если тебе этот русский chujdi, то далеко не для всех болгар. Думаю, что тебе naemem не prevodach, а няню.

kalins: лучше предложи он-лайн българско-руске prevodach. Я не знамо български.

pantasy: "4ужденец влиза в БГ форум". А это запрещено? Откуда такое вражеское отношение к братья-славянам и коллегам по ловле сома?

Emo-83: Зачем так шутить: "Очень харошо.Спасибо мальчик-тьи харошьй парен.МОЛОДЕЦ". Я благодарен Никито за ответ. И просто поражен отсутствием толерантност и отношением как к врагу. А что ты имел в виду: " И ако някой не разбира другия ще преведе"?

По делу: А мне известно, что вся река Стримона в Греции полна болгар. Они там повсюду и ловят трофейных сомов.

Хайде и със здраве. БОГ Вам судья.
Сомятники всех стран, объединяйтесь!
Ищу коллег по ловле сома во всей Европе!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”