Макара или "Мулти"?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Troli

Макара или "Мулти"?

Мнение от Troli »

Кое да си избере един начинаещ кльонкаджия?Една солидна,мощна макара с 6-10лагера с която се работи по-лесно.Или един по-едър мултипликатор с 1-2лагера.Ма или Му,а? :oops:
dsi
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 8:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от dsi »

не гледай лагерите те нямат нищо общо с мощността на макарата?
По важно е да е бавно оборотна с як аванс и да има здрава и качествена редукция която да издържа на натоварвания . "Червячен механизъм"
Аз ползвам мултипликатор!
Troli

Мнение от Troli »

По,какво се разбира дали редукцията е здрава и качествена?На Пен,мултитата започват от 34$!А,шаранджийските макари с по 6-10лагера от 75$ на горе.Много често дори,шаранджиите вадят сомове от брега съвсем успешно.Пример-14.09.2003г.на Гарваново,сом 234см.75кг.! :roll:
dsi
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 8:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от dsi »

За мулти мога да ти кажа , а и то много се е писало кои са здрави и не много скъпи!

Относно макарите трябва да даде мнение колега който ги ползва, аз лично познавам един който лови с макари, но той може да се включи утре и да си каже мнението:)
dsi
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 8:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от dsi »

Има макари които са с по 2-3 лагера и са много здрави и злобни:) класика в жанра?
Troli

Мнение от Troli »

Кои,кои?Я,кажи!Аз за това питам.С какво Mithel-398 Alu,е по-лоша или маломощна от всеки мултипликатор?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Митчел Алу е отлична макара:!:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Троли вземи си мулти-Пен Шимано или Абу.АЗ също бях против тях докато не извадих сом с мулти.Иначе от спиннговите вземи Дайва бг.Корбуса също ще върши работа.Не се бойте от свикването.След 1-вата риба все едно само с такава си ловил.Мене това най-много ме притесняваше.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”