Да си покажем лодчетата.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
slave.stanshev
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 17:07
Риболов: soooom

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от slave.stanshev »

Emo-83 написа:
boababa написа:Не знаех,че в лодката е възможно да усетиш КОМФОРТ и СИГУРНОСТ! :shock: Жалкото е,че повечето хора се залъгват по подобен начин,когато се качат и в колите си! :shock: Истината и реалността обаче е съвсем друга!Четете по-често теориите на Айнщайн и Архимед! :wink:
Искаш да кажеш,че всяко едно Тико е по безопасно от един Джип....или грешно съм разбрал.Говорим при удар с еднаква скрост и за еднакъв терен......примерно Офроуд с Тико....същотото е като със вълните при лодките.
Емо,требват ми 200грама оцветен гел(Бяло)плащам кеш.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Всяка моя дума е писана с акъл от опит,па заблудени овце бол по света и у нас! :wink: В хармонията е тънкостта! :wink: Отдавна съм минал през 402-рата риба,ма кво да му обяснявам!Да киха кинти момчето и да гледка умно Емо,сигурно неговата комбинация е по-хармонична? :roll: :shock: Мислете се за печени и това е! :mrgreen:
Лелееееееее Саше....идва зимата и пак превъртя.Нали хваща сомове бре,ква параноя те подгони отново.Не разбираш ли,че всеки си има вкус.Някои харесват младите жени,като твоята.......други,като мен го дават по ретро.
Посочил съм преди няколко страници три варианта лодки,които харесвам за риболов.Започнал съм от гумена 3.80м. с 20к.с двигател.После посочих тази на Краси.А след неговата казах за лодки до 4.50м с минимум 40к.с двигател.Никъде не съм казал,че моята лодка е върха и не бива да се обиждаш,че не съм споменал нищо за твоя галош.Защото с него мога само жабки да правя по водоема.Ни да седнеш,ни да се изправиш,а риба от нея да ловя е абсурд.За каква хармония ми говориш.До нея да застана,от стената ще видиш,че е дисхармония.Това,че на теб ти харесва......ми не ти преча на мнението.Като се чуем някога по тел ще ти обясня нещата и съм сигурен,че няма да ми говориш глупости тука.Уважавам те,но в момента се излагаш.Ако кажеш,че не е така....веднага сядаме с Твърдишкия в твоята лодка,но дай да е скоро и на плитко.....до като е топла водата. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

VARHARA написа:ще кача и мойта чирупка да и намерите кусури:lol: :lol:
Моята сигурно ще я продвам със все двигателя,колесара и всички др екстри по нея.Закъсах го яко от към кинти...взех заем и трябва да връщам.Сега пуснах и една част от воблерите си за продажва.Даже и Авета ще си продам.....трябва да издържа зимата.
Еби му мамата...правих лодката цяло лято с кеф и не можах да устискам. :evil: :fish1:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от lz5bf »

Аааа Върхар ти сериозно си го ударил през просото

Изображение
Изображение :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Мънцата »

boababa написа:... 402-рата риба...
Все едно слушам Митьо Пищова :lol: :lol: :lol: Халал да ти е и 402 и 403 и 6999-тата риба :lol: От всичко прочетено досега разбрах, че си царя на риболова във всичките му разновидности, ама темата е за лодките, а там хабер нямаш ... та не се хаби :D Та вместо да ръсиш безумия, дай да направим наистина една дискусия по въпроса, ъ? :wink: Аз съм от "парвенютата", съжалявам за което :oops: Твойта работа пък май е "Гладна кокошка просо сънува" :D Та затова ти пускам две снимки на мойта бракма, ако не друго, поне да си помечтаеш малко :D

Изображение

Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Marco Polo »

Баобабе, дърво голямо и могъщо, такива като тебе съм ги събирал от водата един по един.. При "време".. Е, после малко миришеше рубката, ама.. Чисти се.. А лодките ги довлачвахме на буксир до брега.. Лошото е че от 10 човека само един се сети да каже едно "благодаря" когато стъпиха на твърд бряг и спряха да им треперят крачетата. Всъщност спряха доста след като стъпиха на брега. :wink:
Господ да ви пази от такива неща, дано не ви дойдат до главата никога :!:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Мънцата »

boababa написа:Много ми е жал за теб...
То чак на мен ми е жал за себе си, ама ко да прая, някой ден мое и аз да фана една риба ... надявам се поне :lol: Може даже да събера кинти за лодка като твойта, за захранка ши е супер, щото сом верно още не съм фащал, ма шаранови имам некоя и друга :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

След всички тези спорове и не зная защо караници.....продължавам да се питам:Кое ли е това корито удобно и стабилно за риболов и оптимално леко за превоз и съхранение :!: :?: Зададох този въпрос на Милен Варна и той ми отговори........:Във България тази лодка я няма. :shock: :roll: :idea:
Винаги съм искал да изготвя лодка по свой вкус.А той е.......Лодка с размер 4.2-4.5.Стабилна във водата на странично клатене и още по-добре пореща вълните,когато ги има без те да преливат вътре.Отгоре да е просторна за обиколка с въдица и с добри и скрити багажни отделения.Трябва да има красива конзола не заемаща голяма част от пространството и тента около нея.Ако намеря такава лодка.....обещавам да започна да я правя....на достъпна цена с високо качество при изработката и.Имам идеи и мечти.....дори работник съм намерил за сваляне на калъп и изпълнение,но нямам корито.И понеже съм съпричастен със хората с по-малко средства си задавам въпроса.Колко ли би струвало това корито за да е достъпно за повечето риболовци.Сметах я моята,че за качествени материали и изработка заедно с труда излиза към 2000-2200лв.Лошото обаче идва от горната част и оборудването и.Там конзоли,рейлинги,светлини,стойки,стълбички,табло за бушони,ключ маса,тапицерия и мн.др. подобни качват цената поне с 1000лв.Като добавим обработката за различен външен дизайн.....нещо,като на Шакрачето.И като добавим някаква печалба от 1000-1500лв.Излиза,че хубава и красива лодка не може да струва под 5-6хил лева.И понеже някои ще възроптаят за цената......Ооооо даааа,тя може да струва и 3000-3500лв,но чисто гола и без душа.После всеки ще влее неговата към коритото,но пак ще излезне по-скъпо,ако е направена както трябва и без забележки. :idea: :roll: :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Мънцата »

Emo-83 написа:...продължавам да се питам:Кое ли е това корито удобно и стабилно за риболов и оптимално леко за превоз и съхранение :!: :?: Зададох този въпрос на Милен Варна и той ми отговори........:Във България тази лодка я няма. :shock: :roll: :idea:
Има нещо вярно в това, ако питаш мен даже в света няма такава лодка :wink: Защо ли - ами хора разни, вкусове разни :D Универсална лодка няма :wink: Аз например практикувам предимно морски, а за такъв риболов за мен има два вида лодки - РИБ и всички останали :D Но за кльонк например - забрави. Другото е мястото - никога не стига, като сложиш балони, конзоли, седалки ... Пластмасовите клатят много на вълна, което за мен не е проблем, но за останалите пасажери може да е кошмар :? Но пък място бол :D Но както казах, хора разни ... за мен лично риболова е удоволствие, но има и други неща, които правя в лодката с удоволствие - апвам, пийвам, някога си и подремвам :D Веднъж ходих с приятел на Цонево с неговата лодка - Зодиак Кадет 310. Никога няма да повторя - пълен кошмар :!: Мисля си, какво ли щяхме да правим, ако ни беше треснал някой сом 40-50 кила ... :wink: Та за мен удоволствието от риболова не е само самия риболов, а и съпътстващите го дребни удоволствия... :D
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Оооо,я виж кво станало тук? :shock: Мънца намери ли балъци или са умрели снощи? :mrgreen:
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=53787
Що бе Тролка,какво лошо има в това някой да продава нещо,което хвали.Ето,виж ме.Цяло лято ходене по мъките да я правя.И сега,когато виждам края също я продавам.Много ли е грешно човек във криза да закъса с парите.Трябва да изкарам зимата,а на пролет ще го мисля.Днес ми пристигна стола от Кабелас.Ми аз такава мека мебел нямам в нас бе човек.Видях го и паднах от кеф и мъка.Лодката има вече много екстри по нея.Конзолата стана убиец със всички уреди.Сложих и опушено кафяво Японско стъкло.Има сонар и стойки за въдици,нов 30литров резорвоар.Смених и алуминиевата ламарина на транеца със светеща неръждавейка за здравина.Ооо и стойката за сонара е трепач(внос естествено).Може да я въртиш на всички посоки,според това къде ще седиш.Остана да направя и тапицирам плоскоста за спане и платвормата за морене на сомове убийци.
Двигателя е Меркюри 40к.с. 4-ри цилиндров с блок и инежекцион на Ямаха(разход 0.700-0.800л.на час)...сглобяван в Белгия.Към него монтирах този спойлер за стабилност и бърз глисаж.
http://www.youtube.com/user/maxblue111# ... 1_yssxaF04" onclick="window.open(this.href);return false;
Двигателя има 2 витла.За скорост и за супер бавен тролинг.Изхвърлих старата курмилна кутия и сложих нова с нови жила.Направих го заради многото инциденти напоследък със изпаднали хора зад борда.Кутията позволява двигателя да се движи само при въртене на кормилото.Посоката се променя при намеса,а не да върти в кръг до като ти резне тиквето.Освен това двигателя не се движи при вятър от вълни и инерции....няма нужда от побутване и коригиране на курса.
Като добавим фабричния колесар на Тюле дето е по-лек от строителна количка.....комбинацията стана екстра.Пиша екстра,но я продавам в този вид на балъци(както ги наричаш Саше) за 12хиляди лева.
Днес обяснявах на един познат от Пловдив за лодките 2-ра употреба дето ги продават за 3-4 хилки колко още ще даде по тях(ял съм го).Така,че не се лъжете по това,че дваш 3 хилки за коритото.После добавяш минимум още 3 за оборудването му......станаха 6.Добави хубав колесар за 2 бона.....станаха 8.Купи си един нов двигател за 9 и тогава ги сметни.За стара морска,крадена,двутактова,ярмомелска кочина дето е ламята Спаска от към гориво и масло не давам и цент.Може капака да е пребоядисан 100 пъти от търговеца и да ми обяснява как е на 3ч.,защото бил помощен на милионерска яхта.....не ги гризем тия.
Последно промяна от Emo-83 на Чет Окт 13, 2011 22:34, променено общо 2 пъти.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

ribata402 написа:Еи эмия вече си купих лодка.Ти голям маитап си бил бе.
Похвали се де.....купи си лодката и модела дето е измислен за риболов,а не за друго. :wink:
http://www.youtube.com/user/maxblue111# ... 3IO6K71Hnk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

И пак ти каэвам,че ти благодариа много эа савета днес.Спасиме от набутване и эанимаване с простотии.Аэ ти каэах че евтиното иэлиэа скапо(эа моя джип става вапрос).Эатова днес хуваво се услушах и реших.Ти энаш какво е това (гуменка 2.20)ми добре е.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

Междо другото,лодкатати става уникално хубава.И то по начин,които всеки рибар би искал да иэглежда.Удобна и практична,много жалко че трябва да е продадеш.Важно е эдраве да има на всичко друго маината му.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

Вчера,видях на Емо лодката става много хубава.Е тя вече е почти готова
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

Върхар,оня ден ми покаэваха едно джипе.Витара дьлга баэа.Собсвеника пиянка и го обьрнал 2-3пьти на таван.Джипката е хубава 2000кб.136коня 1999г.Эавартях пали от раэ.Маистора които прави моя джип ми каэа че эа 2000лв ште го направи като нов.Аэ мислех да го вэема и направя и да иэкарам някои лев.Но инвестирах в лодка и скьсах кинтите.мисля че си эаслужава.Варвят м/у 5500 и 6700 тая год.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”