Да си покажем лодчетата.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Булстарите »

VARHARA написа: Та Любак за 9 часа тролинг ей така на око съм изгорил 5-6 литра бензив като съм минал и 20-30км на газ .
Краси,

Нали за това имаш MercMonitor, там ти пише точно колко гориво си изразходил (, както и моментен разход)
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от magiosnika »

Ейййй, големи сте сладури бе :D Подариха ви по една оборудвана лодка и свалихте ежедневният разход на 30-40 коня мотор до 3 литра :mrgreen: :lol: Малииии много малце бре пфююююю :lol: Да не мислите, че народа пасе трева :mrgreen: Добре, че не ви дадоха по две лодки - щяха да се движат без бензин на фотосинтеза :mrgreen: :lol: Три литра на ден ама по още три :fish6: :D
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от славеe »

bulstar_nikolov написа:Славе въпроса ти е към bulgarian ама да ти отговоря аз.

Не съм много запознат с Ямахите, но при Меркури 600 оборота са стандарт за повечето двигатели. Merc монитора при първото включване разпознава двигателя за който е закачен и така се калибрира. След което в него има фабрични настройки за всеки двигател колко са позволените минимални обороти. На моето моторче са позволени 550 оборота и до толкова го свалям. Разбира се режим тролинг се води тежък и се препоръчва по честа смяна на масла.

Ето един линк на тест на лодка с 40 коня двигател. Там пише колко са му минималните обороти
http://www.bostonwhaler.com/boat_graphi ... nePerf.pdf
:tup: :tup:
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Ralitex »

Къде го има тоя МеркМонитор, че нещо не го намирам в сайта на Булстар? Колко струва?
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от славеe »

magiosnika написа:Ейййй, големи сте сладури бе :D Подариха ви по една оборудвана лодка и свалихте ежедневният разход на 30-40 коня мотор до 3 литра :mrgreen: :lol: Малииии много малце бре пфююююю :lol: Да не мислите, че народа пасе трева :mrgreen: Добре, че не ви дадоха по две лодки - щяха да се движат без бензин на фотосинтеза :mrgreen: :lol: Три литра на ден ама по още три :fish6: :D
На мене нищо не съ ми подарили,но съм склонен да вярвам за този разход,и както го дават
600 оборота, гаранция ще падне на около 350гр на час.,аз със 40кс и вече около 1000часа
средно съм около 370-420гр на час в зависимост от времето/бец глизаж/само тролинг при 700оборота,засичам го точно,защото винаги вода некой с мене и засичам бензина,часовете ги гледам от обортомера,на средните обороти също много приличен разход дава,около 3000.3300оборота,колкото да се поддържа на глизаж, но над 5300 става страшно :mrgreen: :mrgreen:това за Ямаха
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от magiosnika »

Славеe, не се сещам някой от хората, които познавам и имат такива мотори да ходят на тридневен тролинг риболов с 10 литра бензин :lol: Извинявай, ама то 4 коня ямашка гори по 3- 4 литра дневно :D Заради един приятел даже купувах нова 10 литрова туба за бензин, щото остана без гориво на язовира та му носих :mrgreen: То и на много хора, като ги питаш колко им горят колите и викат 5 на сто, пък като тръгнете да си делите разхода и изведнъж става 8 на сто :lol: :mrgreen:
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от valkata34 »

Някой може ли да сподели за F70AETL Yamaha,какъв е разхода при тролинг и глисаж?
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Булстарите »

Аз все си мисля че разхода на гориво повече зависи от лодката и по малко от двигателя особенно при тролинг.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от sampo »

magiosnika написа:...ама то 4 коня ямашка гори по 3- 4 литра дневно :D ...
Такъв е разхода при тролинг, когато след кльонкане парашута се забрави във водата :mrgreen:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от VARHARA »

Маги не се стягай ,и на тебе ще ти подарят някой ден нещо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Валка ти мислиш че още първия ден ще го науча къде кво показва . Видях някой неща но баш колко ми е изгорял за деня не видях но по тубата го засякох с клечка :lol: :lol: :lol: :lol: Като ти казах че не съм дорасъл още за такива модерни неща ти не та не :lol: :lol: :lol:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от VARHARA »

Петре връзването на обувки няма нищо общо с бизнеса :!: Ако и ти продадеш 20-30 сонара за 30 дена и на теб ще ти направят добра цена на двигател или сонар ако е лично за теб не за препродаване . Това ,че казваме подаръци не е точно така . Плащаме си всичко на малко по ниска цена .
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от max »

valkata34 написа:Някой може ли да сподели за F70AETL Yamaha,какъв е разхода при тролинг и глисаж?
600 Оборота 0,5-0,6л./ч.
750 Оборота 0,7л./ч.
900 Оборота 0,9л./ч.
6000 Оборота 18,5л./ч.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от valkata34 »

max написа:
valkata34 написа:Някой може ли да сподели за F70AETL Yamaha,какъв е разхода при тролинг и глисаж?
600 Оборота 0,5-0,6л./ч.
750 Оборота 0,7л./ч.
900 Оборота 0,9л./ч.
6000 Оборота 18,5л./ч.
Благодаря,макс явно ще се взима 70коня няма такъв мотор,говоря съотношение кила коне и разход!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от LVitchev »

12 литра бензин 5 дни тролинг,кой-както иска така да го смята.За информация,нямам подарък двигател и лодка и за съжаление,двигателя ми е Сузуки T4 Vtwin 25HP.На всичкото отгоре,винаги при свършване на риболова и при прибрането във лагера,задължително на пълна гас,колкото върви двигателя и леко връщане за да не гълта като мисирка :idea: :idea: :idea: Винаги обаче си нося по една 10 литлова туба за резерва,защото ако реша,пжовече време мога да джиткам на пълни обороти и да ходя където си искам по язовира.Това с малък двигател нито е възможно,нито е здравословно.Няма да споменавам че има хора които двигателите им горят Х 3 на това което пиша.Та аз със 30 литра карах по 6 дни със 40кс Джонсън VRO..........Излъгах,32 литра резервоари носех - 2 броя.Единия 20литр,другия 12 литра и в повечето случай съм си връщал бензин обратно,които не съм изгорил,минимум 5-6 литра.Така че,не ми се ще да чета глупости защото някои си прави съпоставки без да е наясно !!!!!

П.П Чакам подарък лодка с двигател и сонар,заедно с колесара че написах много хубави работи :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
valio-plochkata
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 13:34
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от valio-plochkata »

колеги мисля че правилната мярка е час-тролинг а не ден -тролинг.незнам как ви харчат двигателите но тези стойности ми малеят.при мен 15к. 4т.меркюри 330. риб 14-15 часа тролинг около 5-6 литра.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”