ИМА ЛИ РИСКОВЕ В СОМСКИЯ РИБОЛОВ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

ИМА ЛИ РИСКОВЕ В СОМСКИЯ РИБОЛОВ

Мнение от Emo-83 »

Пиша тази тема за да споделим какви опасности може да ни се случат когато сме на риболов с лодка.Не се шегувам-нека да споделим мнения.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

пу-пу, пази боже!!!
верно си е екстремно ама май затова ни привлича.
аз лично не съм имал опасни случай, може би само един:
чукаме си с брат ми, по обяд беше, и изведнъж аз виждам зад гърба на брат ми нещо мърда, зад лодката. погледнах и... едно огромно животно изплувало и лежи на повърхността до лодката :shock: :shock: . имам се за смел , но в оня момент... без да казвам нищо хванах едната въдица и взех да я вадя, брата вика "к'во праиш бе" аз само му посочих и в следващия момент той вадеше другата...излязохме веднага. е на другия ден пак бяхме вътре, ама... лодката е три метра , а животното беше доста по дълго от нея. виждал съм сом 170кг. изваден с мрежи от бракониери :evil: :evil: , ама тоя май беше по голям.
сега се сещам и друг случай. разпъвам шарански пръчки в един вятър и греблата ми яко пляскаха по повърхноста. и в това време като ме прасна отдолу... отлепи лодката от водата. за вас лъжа ама аз съм го преживял. явно пласкането на греблата е наподобило кльонкане и съм го вдигнал и не намирайки нищо е решил да се обърне точно под лодката...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Виж ми окото :wink: :shock:

Каде се развива действието?
Go BIG or Go Home!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

По добре даваите предложения какво да има в аптечката за първа помощ:)

УПСАРИН за махмурлук
риванол, бинт
иод
алергозан ( за да не се надуем както е станало с оная работа на ЕМО )
медицински канаколит,

.......... някакви успокоителни :))) ако се хване многог голям и се развълнува човек да се успоки малкО:)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз говоря сериозно и имам предвид как да се предпазваме от инциденти.С природата шега не бива,а ние сме част от нея.Ще ви кажа само.Мога да плувам,но без жилетка не влизам.Закупил съм си една доста удобна.С много джобове по нея.Хем ми служи за елек-хем е някаква безопасност.Пиша тази тема- какво би направил всеки,когато се извие буря с гръмотевици и вълни.Как да се предпазваме от куките при улов на сом и много други подобни случаи.Например-ходи ти се до тоалетна и скачаш от лодката.Или просто ти се къпе,защото е жега.Как се качваш най-лесно на лодката.Какво да правим,ако е с високи бордове.Случвало се е да се спасяват хора. Канибала и Васко и Калин.Вадени са мъртавци.Има много змии.Как да реагираме на ужилвания и ухапвания от кърлежи и насекоми.Тази година колега получи инфаркт в лодката.Вечер как да се придвижваме и обозначаваме.Често си правя майтап,но сега не.Моля да си бъдем полезни със съвети и знания.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
TIULENA
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 14:40
Местоположение: София

Мнение от TIULENA »

Мисля че Диването 83 има какво да каже по темата.Той излиза на един язовир със паднал борд и мрежа на винта.и сом вързан на кръста.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Да ти разкаже диването как спаси един на Искара.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от lz5bf »

Та за безопасноста,полезна тема е това .
Аз например на коритцето съм подготвил всичко което ми идва на акъл .
радиостанция светлини бордови и топова прожектори въжета спасителни жилетки лекарства нети трябват ,а когато почустваш нещо просто излизаш или въобще невлизаш във водата те имат своиството та ти забавят реакциите.Дебели дрешки трябва да има също,
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от lz5bf »

Пък и статистиката е че повечето бели стават от глупост
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от lz5bf »

Нее лошо да има хубави клещи-резачки че при тези куки ако се забият по теб май ще трябват. Ели може с обикновени да се смачка контрата.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Moя работник беше взел една лимонада с него.Ловят те на Карджали сом и хващат една 10. Тая лимонада като вземе да хване сома през куките и нали се сещаш.Олелееее... майко.Както и да е-сома се изморил и го откачили,но от ръката няма вадене.Клещи резачки не помогнали и така сплескали контрата и назад рязко и с вик.Питам го тоя болеше ли? Сега не ,но докато го морях сома ми се е.а мамата.Та по тоя повод ти казвам,ако е голям нищо чудно и във водата да те дръпне.Затова правим подсигурителна канджичка и слагаме стъкларски ръкавици.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от lz5bf »

Бе те стъкларските ръкавици при куките непомагат истината е да се внимава като се пипа по устата на сома
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Двойки куки...................ма да не почвам пак. :lol:

Айде като понапишете кой и какво,ще драсна и аз 2 реда какво имаме ние и да си прецените кой и какво може да крадне като идея. :D
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Е напиши де.Но показвай неща,които да влизат зад четките на големия сом.Демек по-дълбок захват.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

За куките си имаме тема,аз тук само за рисковете при тежкия ще пиша и какво ползваме тук за да си покрием задника.Пиши ти друго какво имаш в лодката и какво искаш да имаш.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”