Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от carbolino »

Всичко е посредствено за монета в спортния риболов.Той зависи пряко от пуснатия брой мрежи и ток :lol:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от yankosan »

Не зная колко намаляваме,но на Жребчево миналата година(вече)на едно място,по едно време станахме 12-15лодки :shock: Дойде и една майна,хлопна три пъти и беж,и ние тъй :wink:
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от Злати 76 »

Или целенесочено навлизане в дебрите на сомолова на кльонк :?:
Аз към това се стремя :tup: ,Запалих се по кльонк преди около две год.Преди това съм се занимавал с тролинг, .От както почнах да тропам забравих за другият вид риболов.Отначало си купих кльонк,и с него започнах да се уча да тропам в къщи в коритото :D и с течение на времето започнах сам да си правя кльонкове, да с помощ от форума, от допитване на Pike1, питане тук там,и така лека полека започнах да напипвам тънкостите.Доста съм запален в риболова на кльонк, едва ли друг риболов ще го измести,с интерес прочитам всичко ново свързано по темата за кльонкането :tup:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от yankosan »

Злати 76 написа: :tup:
Тук си остава мястото :wink: Скоро в Нарибата изчетох целия подфорум за кльонк,за три часа :shock: Нищо не е останало от него... :?
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от Emo-83 »

В На риба всичко хубаво,което имаше,като теми е изчезнало.Това се случи,когато решиха да премахнат сомския и да го сложат в риболов на хищници.
Когато се създаваше този раздел тук,бяхме под общ знаменател с риболов на дъно.А какво общо има сома с дъното още се чудя.Освен това по този начин трябваше да се пише със шаранджии и всеки друг,който е хвърлил кошничка на фидер.....тъпо.
Всичко хубаво писано в този раздел за кльонка си стои,но много назад във страниците.
На днешно време е модерно,да не се споделя......общи приказки.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от LVitchev »

Емиле,писано има,читатели няма :idea: :idea: :idea: Всеки иска на готово да попита,да му го смелиш и да му го дадеш в устата и на другия ден да стане майстор :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от toci23 »

yankosan написа:От доста време ме гложди въпроса:
Кльонкаджиите,повече ли стават или по-малко :?:
Повечето добри кльонкаджии,практикуват и други видове риболов :idea: Практикуващите други риболови се запалват от Тук или там по риболова на кльонк :idea:
Та се чудя на повечето колеги,които тропат по язовирите.Това временно явление ли е: въоражени се с един такъм,купили или направили един кльонк и аре за сом :?: Или целенесочено навлизане в дебрите на сомолова на кльонк :?:
С Пикито,като оборудване започнахме от 0-та.
Интересно ми е мнението на начинаещите (като мен),които не или малко пишат тук...
Както и на старите кучета...естествено :D
Аз лично,от тридесет години съм шаранджия и продължавам да бъда,по тролинга се запалих мин.година- накупих си воблери направих си кльонкове взех си и подходяща лодка и за двете.Не мога да кажа дали ще съм в бъдеще тролингист или кльонкаджия,но мога да кажа че ще си остана сомаджия ловящ сом от брега.Моята идея в двете нови дисциплини е-от преди обяд до 00часа в полунощ да има с какво да си запълвам времето по язовирите,а най -малките ми излети са тридневни-най-дългите 20-30дни на язовира. :D Някой ден,може и между тролинга и кльонка да хвърлям и за шарани-знам ли :lol:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от LVitchev »

А пък аз будалата,първо започнах на бъркане/ демек на ръце/ хахаха После започнах да ловя на леко,всякакви видове риби,алай/скобар/ кефал и сом на дъно в реката.Имаше толкова много сом в Марица че сега направо ми се плаче като знам какво беше и какво е имало.По цели нощи ловяхме сомове,имаше екземпляри до 60-70кг.После се почна шаранджийския период,шарани навсякъде където можеше да се ловят,биваци с месеци.Между другото онези години,нямаше никакви тролингисти,не ловяхме бели риби а започнах с пъстърва на Доспат,Антона и в повечето случай съм бил сам на вода,хората нямаха лодки,освен лодките по садките и влачехме руски блесни или саморъчно направени такива със утежнения на 1 - 1.5 м преди блесните.Няма да ви казвам какви пъстърви имаше и тези екземпляри по 4-5 кг сега дето са трофейни бяха на всеки втори удар :idea: :idea: :idea: И това приключи за няколко години.Започна се сома на спининг и воблери,аре пак отказване от шараните и преминаване на тази вълна.И ето,сега тролинг на сом и бяла риба както и кльонк,чат-пат защото още не съм подпален така яко по кльонка както Франко и Бранко например.Тия двамата са Като Милко и Морко,ако могат ще спят и в лодката и с едната ръка ще кльонкат а с другата ще държат чашата.Дето имаше един виц .....С единто очо спи,с другото,умрял прай хахахахахаха Та като гледам на къде вървят нещата,така ще си и умрем вече,с пръчка и кльонк в ръце и на биваците с чашки хахахаха :tup: :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
buci
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 16:18

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от buci »

toci23 :"Не мога да кажа дали ще съм в бъдеще тролингист или кльонкаджия,но мога да кажа че ще си остана сомаджия ловящ сом от брега."
:tup:
Последно промяна от buci на Пет Яну 24, 2014 12:38, променено общо 1 път.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от yankosan »

buci написа:Не мога да кажа дали ще съм в бъдеще тролингист или кльонкаджия,но мога да кажа че ще си остана сомаджия ловящ сом от брега.
:tup:
Скоро ще нацапаш у водата и ти :wink: :D
popai
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:36
Местоположение: Варна
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от popai »

LVitchev написа:Емиле,писано има,читатели няма :idea: :idea: :idea: Всеки иска на готово да попита,да му го смелиш и да му го дадеш в устата и на другия ден да стане майстор :tup:
Без абс никакво желание да влизам в спор с Авторитети,но с горното не съм съгласен!
Говоря за себе си,не за "общия знаменател"! Защото Чета! И както е казано няколко поста по горе-опитвам се да мерна и "междуредието"! Но Четенето-и то изисква ....наи-малкото-време!!! Това не е оправдание!!! Щот аз съм "Айляк" за момента и мога да чета докато ми е кеф! Но как стои въпроса за хората които бачкат здраво и чакат уикенда за да обърнат внимание на семйство!? Има теми по 700 стр.-за да стигнеш "маята",работата се отича!!!
Естествено-не казвам,че не требе да се чете и да получаваш наготово-Напротив !!!
Но все пак,колкото и да е премерено споделянето на "секрети",дори и в най-лека форма-нека да присъства! Който иска-ще извлече "есенцията"!
Да! Наука си е - Съгласен!!! Но аз не искам да подхождам "Академично"-все пак съм тук за Кеф!!! Не искам да съм в "майсторската" Лига и да съм "партиен член" в "затвореното общество" от 40-50 Профисионалисти!!!
Но бих искал .....да съм примерно 51-ят :wink:,който с Приятност да чете,споделя,дискутира,лакърдийства и....дай-Боже-пие Кафе/Ичкия с .... Човеци!!! И то Готини!!! 5 от 10 ме задоволява напълно-щот Скромен и... Красив :D ! Ако е речено да има "висоти",ще завиша пропорционално и амбициите! Засега-колкото-толкоЗ! :wink:

Та тва е елементарното ми "simple the best" :D желание,без задни мисли!!!
Убав Следобед! :tup:
Сънувам риби-луд ли съм?
popai
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:36
Местоположение: Варна
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от popai »

Pike1 написа:
Emo-83 написа: Ами,много си прав Светле....Как така никой не отчете,че повечето риболовни познаства са му от тук и те са плод на някакви постове и консумация на инфо,не само за рибата,но и за човека.
Емка, моля да ме изключиш от това обобщение. Писал съм, че се занимавам с риболов на кльонк благодарение на форума и съм намерил много приятели тук ! Относно несподелянето:
Тролинга не ме интересува както знаеш, но мога да споделя нещо за кльонка на хората, които започват сега и имат достатъчна мотивация да се занимават с това:
Първото е, че тук се съдържа цялото инфо необходимо на един начинаещ да започне да практикува този уникален риболов или поне да се пробва. Включително неща, които се смятат за секретни и се обменят на уше. Проблема е, че е нужен поне малко опит за да ги видиш между редовете. Това според мен не е най-важното. Няма вълшебен секрет, който сам да ти хване рибата. Обръщайки се назад, искам да споделя на хората, които започват сега нещата, които смятам за най-важни. Някой може да го приеме като съвет, друг като бла-бла...Мен не ме бърка.Не ги подреждам по степен на важност :
1. Да можеш да кльонкаш, не просто да вадиш звук.
2. Да познаваш сонара си, да можеш да го настройваш и разчиташ.
3. Позициониране и контрол на дрейфа /доколкото е възможно/.
Мога да го обясня по-подробно, ако въобще някой се интересува.

Мисля, че това е основата за начало, а не дали ще си дийпваш стръвта със секрет от задник на бяла мечка /да не кажа гъз.../ и прочие. За внимание към детайлите има цели 8 страници. Който иска да научи нещо трябва и да се потруди. :idea:
Точка 3.-Интересувам се! Може ли подробно?
Тук или на ЛС. и когато е възможно!
И бидейки верен на принципите: " За Мерси Не ме Търси" :D :wink: и "безплатен обяд няма" -как да финализирам плащането? :D :wink:
Сънувам риби-луд ли съм?
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от ilian iliev »

Чакай и аз да кажа нещо :wink:
Така и не раэбрах как станах 'сомаджия' но това е риболова които ще го практикувам винаги, и аэ сьм минал по целия тоя пьт от нулата до което сьм сега и разбрах едно,че човек хване ли ведньж такава риба эабравя эа всякакьв вид друг риболов ,постоянно само това ми е в главата и как да стана по добьр и по добьр :wink:
п.п. Надявам се тая неуписуема трьпка да не си отива от мен още дьлго време :tup:


Поздрави на всички за кото риболова на сом е не само едно' лятно модерно' увлечение :tup:
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от Злати 76 »

ilian iliev написа:Чакай и аз да кажа нещо :wink:
Така и не раэбрах как станах 'сомаджия' но това е риболова които ще го практикувам винаги, и аэ сьм минал по целия тоя пьт от нулата до което сьм сега и разбрах едно,че човек хване ли ведньж такава риба эабравя эа всякакьв вид друг риболов ,постоянно само това ми е в главата и как да стана по добьр и по добьр :wink:
п.п. Надявам се тая неуписуема трьпка да не си отива от мен още дьлго време :tup:


Поздрави на всички за кото риболова на сом е не само едно' лятно модерно' увлечение :tup:
:tup: :tup: :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”