Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Риболов на кльонк-по принцип не кълве.

Мнение от Emo-83 »

Реших да пусна тази тема,защото Левака тази вечер ме подсети за нея.Наистина е така-сома не е каракуда,не е и уклей.Затова по принцип не кълве.Пиша това,защото четейки редовете в форума някой може да остане с погрешни впечатления.Всяка една голяма риба взима трудно.И колкото по-голяма е тя-толкова по трудно става нейното улавяне.За малките сомчета,може да е по-лесно и ударите да са по-чести,но големия сом е доста труден.Разбира се нужни са знания,но доста голяма роля играе и късмета.За да оцелее една голяма риба до определени килограми тя се е научила как да се храни и как да се предпазва.Пишейки и четейки тук някои хора могат да останат с погрешно впечатление.Риболова на кльонк освен своя майсторлък изисква и голямо търпение.И за да не останат доста хора разочаровани от годината трябва да са подготвени и за КАПОТО,което е неизменен спътник при кльонка.Нека се опитаме да поговорим и на тази тема за да са по-малко разочарованите риболовци.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Дааа ,включвам се с пресни впечатления за КАПОТАТА... :twisted:
Вчера си дойдохме от Ивайловград-ниенте... :oops:
Обаче това само ме амбицира да съм още по настоятелен в опитите.
Съвсем съм наясно че трябва да се ходи и да се настоява.За да си рибар трябва да си много търпелив и мераклия-за да си кльонкаджия,според мен тия двете трябва да са умножени в пъти...
Едрия сом е там някъде и сигурно чака да му пусна каракудата пред гадната мутра... :lol:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Мутрата си му е много сладка.Само да знаеш,че те чака.Ей немога да спя ви казвам.Още два месеца и започва надбягването.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Темата е По принцип не кълве.Аз обаче не виждам песимисти и си мисля,че на повечето не им се вярва,че е така.За това,като не ви кълве се сещайте за тази тема и за мен.Аз ще си хвана.За вас не знам.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

А бе тя темата иначе си е много сериозна, дали по принцип не кълве или по-принцип не се вдига на кльонка или ако не лапа рибката въпреки, че се е вдигнал, как да го провокираме. Една нова тема би било добре да се направи, но без покрепата на хора с повече опит е безсмислено да се почва.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Калине наистина темата е сериозна и аз мислех,че ще има по сериозно отношение с въпроси и отговори,но тук май всички смятат,че сома се лови лесно.Един не попита Защо мислиш така.Какво се случва.Всеки гледа глупостите които пиша и си мисли,че това са червеноперки.Идваш-пълниш живарника и си тръгваш.Аз насила немога да накарам никой да размишлява.Гледам го Ники как се оборудва(Супер).А един сом не е хванал.Не е толкова лесно както си ги пишем нещата.Ако бях на негово място щях да задам хиляди въпроси във връзка с риболова.Той обаче набляга на техническите средства.Да ама те сом не ловят.Те са помощен арсенал след,като той клъвне.А докато клъвне доста разходки с лодката ще има.Не го критикувам,но ми е странно.Аз едно време захапах Сашо сома и 6 месеца не го изпуснах.Карах го да ми разказва всичко по 100 пъти.Беше ме кръстил Емо санаториума.Задавах му въпроси без чет.Кльонках в вани,корита,вади и гьолчета-когато отидох бях вече професор.Сега само некви колесари макари.А инструмента кльонк не е за да си бъркаш в носа.Така,че разочорования ще има и то много.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Затова ми е приятно да си пиша с Асен.Може сом да не е ловил,но лично мен ме научи на доста неща.И него постоянно го разпитвам.Кажи нещо за морския.Как се вадят рибите.Какви възли ползвате и ред други дреболии,които са адски важни-поне за мен.Сигурен съм,че той доста лесно ще влезне в нашия риболов.Гледам ги и Левака и Лео са чак за тези които познавам и се включват епизодично да не говорим.От новите най-много ми харесва Милен.Но и той е бил риболовец и нещата му се отдават лесно.Казвам А и той продължава с Б.Напоследък пиша само глупости.Никой -един монтаж не показа-освен едни и същи хора.Трябваше Пена от Америка да ни отвори как да стават супер нещата.Винаги съм бил за бъзиците и е много тъпо,като ги няма,но все пак и по нещо да измислим е редно.Доста хора,казват,че няма значение кльонкането,но аз не съм съгласен с това.Верно е кълват и на лоши удари. Има го и късмета.Но има и майсторлък,а до него лесно се не стига.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Кьсмета си е важно нещо,преди време имахме сьсмет 15 дни от 15 вьзможни и хванахме колкото за 20 лодки взети заедно.Кьсмета е голямо нещо за тия дето разчитат на него,после все някой друг е кьсметлията,а на тях не им врьзва. :lol: :lol: :lol:

Виж,за кьрьщината е друга тема,Емо с Аветите ще я развие тази година. :wink: :lol:
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Нямам мислене на карък и ще ми е трудно да я развия точно тази тема.А Аветите се слагат на пръчки,които до сега доста сомове са извадили.Това е все едно да отидеш на публичен дом и да не ти пуснат....Асене и ти нещо ми говореше за скорост на влачене,за цветове и за други гяволии дето доста време са ти отнели да ги научиш.Късмета се накъсметява.Това значи да вървиш постоянно към него.И аз Мерлин не съм ловил,но съм чел кво си писал.И въобще не те смятам за луд.Е като си с моторница как да хванеш.Може,но ако си за риба.И аз като вали сняг и водата е ледена не хващам сом.Тогава ловя уклей или минингит.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Когато не кълве удря големия.Сериозно ти говоря.Общо взето може и без капо да си.Ако ходиш само в подходящо време.Но тогава доста ще си седиш в къщи.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Номера е да се кефя на риболова,ако има и риба още по-добре,но не е задьлжително за мен.Кажи какво сменяш в тактиката ако не кьлве поне 2 дни?Само не ме баламосвай с магии разни,да си тьркам клионка някаде или циганки за кадем или разни с големи оЦи по болници и буздогани в гащите................. :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Когато не кълве се опитвам да разбера причината.После сменям участъка от язовира и дълбочината на която ловя.И не ме питай повече,че теб немога да те лъжа,а тези неща ги казвам на този,който има интерес.А не на този който само си чете и не участва.Той обикновенно е много отворен и обича да гепи знания без да дава нищо.Тва така на готово не става.Питаш ме и ти отговарям на лични.Не съм педера.т,но не съм и глупак.Не режа клона на който седя.Научих доста хора.Сега чакам те да ми кажат нещо.Но уви-вече само се усмихват.Това е,като не искат да лъжат.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Кво се смееш ренде.Виж кви сериозни теми съм пуснал.Ти само измишльотини пишеш.Нали ти казах,че имам личен Ходжа.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

http://video.google.com/videoplay?docid ... 4&q=silure

още 45 дена само това ще сънувате:)))
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Открит е сезона:)

И в връзка с новия сезон искам да подновя темата:) . Тази тема е много важнааа.

Да видим дали ще си признаваме за "Капо"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”