Кои ще е наи добрият месец за риболов на сом на кльонк 2007г

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Кои ще е наи добрият месец за риболов на сом на кльонк 2007г

Мнение от andonis »

Много ще ми е интересно какви са мненията на колегите относно наи-удачния месец за риболов на сом на кльонк тази година.И не забравяите колеги аномалиите на тази зима,аз лично мисля че ще повлиаят сериозно.Може да предложим и залози за наи успешна прогноза.А сега е ваш ред-маистори. :P
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Е тва всеки го знае.Аз лично ще си затрая.Иначе има значение как се развива годината и занапред.Според мен всичко е от значение,но смятам,че това е неудобен въпрос и няма да получиш много отговори.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Мнение от andonis »

Затова го и задавам Емо,много колеги се изредиха за съвети и прогнози,но на този <неудобен> въпрос малцина ще имат смелост да прогнозират.Нали затова е форума,а и не е зле за малко предизвикателство.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

За мене са месец юни и юли.Нали годината е топла.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Мнение от andonis »

за мен е малко по рано
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Какво значение има топлата зима. Пролетта си беше доста студена. Почти никакъв риболов на мирните риби. Според мен нищо няма да се промени. Май и юни изобщо не очаквам риболов. Юли и август като напече жегата става много непостоянна рибата, особено ако тръгнат яко язовирите надолу. Края на септември и целия октомври си е класика. Това ще бъде според мен най-силния период както винаги.
С внимание към детайлите
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Мнение от andonis »

Съмнявам се,в момента на Иваиловград водата е с 3-4 градуса по висока от предходни години.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз май и юни ще хващам голям.За другите не знам.Що го забраниха по-рано риболова тогава.Септември ще е дъждовно и няма да се ходи много на риба.А и децата тръгват на училище.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
andonis
Мнения: 389
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 17:39
Местоположение: plovdiv

Мнение от andonis »

маи ми харесва.....
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

kalinux написа:. Края на септември и целия октомври си е класика. Това ще бъде според мен най-силния период както винаги.
Това е голата истина,през другите месеци е загуба на време. 8)
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Щом така мислиш-добре.С Васко Едрото хванахме на 28 и 29 май 3 сома хубави.Единия беше 40кг.Следващата седмица хванахме един 45кг.Това дребни риби ли са.А юли Тарзан хвана 49кг.А август са извадени всички най-големи сомове.Та не се сещам,кое е класиката.Има можещи и неможещи.Въпроса тук е къде да отидеш,а това вече са знания и наблюдения.Нещо да видя да споменавам за язовири.Сигурно има защо.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Ами няма защо да споменаваш язовири. През май можеш да ловиш само на часните водоеми, освен ако годината не е уникална като тая. Та затова предполагам, че става въпрос на Овчарица. А не съм казал, че юли и август не дават. Просто тогава е най-голямото черпене на вода и най-големите жеги и ако не уцелиш точния момент и точното място (както вашата група го правите успешно), си е чиста загуба на време. Затова края на лятото се изравняват нещата навсякъде и е по-лесно за единаците като мен.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Съвсем не позна за язовирите.Чул си нещо,ама не си разбрал.На Овчарица съм хващал Август месец.Не ти задавам гатанки,но нямам намерение и да казвам всичко.Само помисли-Кърджали,Ст.Кладенец,Ивайловград.Дали на тези водоеми рибата не е свикнала с качването и падането на водата.Там това се случва постоянно.И когато човек ходи само на един язовир му е трудно да знае какво става по-другите.За мене най хубавия язовир е този на,който рибата кълве в момента.За целта се гледа надморско ниво,температура на водата и разполужение в страната.Дали е голям или малък също има значение.На някои локви-доста големи сомове се извадиха.Аз смятам,че всеки язовир има големи сомове.Въпроса е да се сетиш,кога ще ти клъвнат.И още нещо.Това не е 1-вата година в която риболова се забранява по-рано.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Кажи ми, Емо за последните 7 години, кога са разрешавали риболова преди юни. И не ти говоря за мърдане на нивото нагоре надолу с някакви си сантиметри или дециметри. Говоря ти за десетки метри в рамките на месец!!! На това свикване няма. И ако си случил да си в тоя момент на такъв язовир може и една седмица да си висиш все е тая. Затова казвам, че юли, август са въпрос на късмет - стабилно лято без сериозни засушавания, без наводнения, без фрапиращи жеги и въпрос на информация.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз ти говоря за метри,а не за дециметри.Утре ще ти кажа коя година.И тва ли е най важното или ,че съм хванал голям сом май месец е по-важно.А седмица по късно е Юни и е 45 кг.Докато се хващаш за дреболиите и да ми доказваш колко си умен и прав. Испускаш важните неща.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”