Кльонкове 2

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от tyofata »

Вижте пък аз какво намерих в един хамбар :lol: :lol: :lol: Незнам на колко години е.Едвам си го изпросих че го турам над камината
IMG_20170516_122509.jpg
IMG_20170516_122509.jpg (86.48 KiB) Преглеждано 3661 пъти
IMG_20170516_122454.jpg
IMG_20170516_122454.jpg (85.62 KiB) Преглеждано 3661 пъти
IMG_20170516_122459.jpg
IMG_20170516_122459.jpg (86.85 KiB) Преглеждано 3661 пъти
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от yankosan »

Много готин :D че ще и работи :tup:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Това като арфа, за да им свири на сомовете. :lol:
С внимание към детайлите
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от tyofata »

:lol: :lol: :lol: Пробвах да извадим звук ама аз ли неумем он ли немое :lol: :lol: :lol:
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Малко много ъглите са объркани. :D
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Поработих малко тия седмици. :D
clonk594-00.jpg
clonk594-00.jpg (128.26 KiB) Преглеждано 4417 пъти
clonk598-00.jpg
clonk598-00.jpg (127.52 KiB) Преглеждано 4417 пъти
clonk596-04.jpg
clonk596-04.jpg (141.34 KiB) Преглеждано 4417 пъти
clonk594-02.jpg
clonk594-02.jpg (135.04 KiB) Преглеждано 4417 пъти
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Още 4 нови кльонка. Стабилизирана дървесина, нова двуцветна технология, нова съвсем различна смола. Доста по-добре се полира, по-твърда, по-малко еластична. Ето ги.
DSC_0781.JPG
DSC_0781.JPG (146.18 KiB) Преглеждано 4302 пъти
DSC_0782.JPG
DSC_0782.JPG (179.49 KiB) Преглеждано 4302 пъти
DSC_0784.JPG
DSC_0784.JPG (221.75 KiB) Преглеждано 4302 пъти
clonk600-09.jpg
clonk600-09.jpg (243.98 KiB) Преглеждано 4302 пъти
clonk602-04.jpg
clonk602-04.jpg (214.21 KiB) Преглеждано 4302 пъти
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Още един от стабилизираните. Този е първия от общо три с такава уникална шарка. Дано и при следващите се получи същия ефект, че технологията за оцветяване е малко по-специална.

Снимките са правени на залез и цветовете са леко подсилени за ефект, но на живо е не по-малко удоволствие да го гледаш.
606.JPG
606.JPG (167.67 KiB) Преглеждано 4022 пъти
С внимание към детайлите
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Dizelaki »

Здрaвейте колеги и от мен имах удоволствието и търпението :D да прегледaм тази тема от началото до сaмия и край.Без да се зaдълбочaвaм в четенето на коментaри някой от тях излишни други поучителни и полезни.Видях как се нaдгрaждaт умения и знания в изрaботкaтa на кльонкове.Момчета вие сте супер шедйовър след шедйовър,клaсикa след клaсикa.Незнaм какво още ще измислите за нaпред,но тези които успях да видя сa невероятни.Кaто гледaм те повечето от тях ще ме е грях да ги потопя във водaтa те сa сaмо за витринaтa или над кaминaтa.Продължaвaйте все така да покaзвaте хубaви и интересни модели и да подържaте темaтa интереснa с вечните спорове коя петa е по добрa :D .Пък някой aко имa някой излишен кльон да го даде нaсaм да го пробвaм по дълбините на Дунaвa :fish3: поздрaви :D
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Diman »

Ако ти го подарят, няма да го оцениш по достойнство. Ако клонка не ти е приоритет и не си готов да го заплатиш, изработи си го сам. Или се довери на Дунавските майстори. Предполагам знаят какво правят. Вярно, че са от алуминий, но привличат рибите доволно. Имам такъв за 25лф. В реката дрейфа е по-голям и петата трябва да бъде плоска или вдлъбната.
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Александър Стефанов »

В нашата губерния по Дунав, който ползва сърф кльонк, най много лови. Това не е заради кльонка, а защото следи новостите и не е закостенял орех да лови с въжета. Трябва да се обръща внимание на всичко. 100% от хората ползвали сърф кльонк, които познавам, не се връщат към плоския. Минимум заради това, че се прибираш изкъпан, искаш или не. :)
Плосък, вдлъбнат, изпъкнал, не е чак толкова важно.
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Diman »

Александър Стефанов написа:...че се прибираш изкъпан, искаш или не. :)...
Това е факт. И го знаем всички. Но аз бих го преживял, ако кльонка показваше качества, които другите не притежават.
Мога да говоря много за кльонкове. Неща, които никога не са коментирани тук. Но си давам сметка, че не си заслужава. Защото подфорума не е безпристрастен и работи за нечии интереси. От което ще страда риболовеца. Пример: В темата " КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ" :arrow: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 9&start=15 исках да разкрия голямата тайна на въдиците + мултипликаторите за риболов на сом. Риболовците щяха да отделят повече време в магазините за избор на въдица и 70% от тях нямаше да бъдат продадени. НИКОГА! Правото ми да пиша в тази тема е отнето, така че, търговци - спете спокойно.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Продължение на серията от 3 кльонка с уникална шарка.
Втория
clonk608.png
clonk608.png (1.44 MiB) Преглеждано 3517 пъти
И третия
clonk609.png
clonk609.png (1.45 MiB) Преглеждано 3517 пъти
С внимание към детайлите
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Александър Стефанов »

Чета и се хващам за главата какви неща си говорите! Моите спомени когато започнах да чета форума са, че с нетърпение чаках да прочета мнение на калинукс и на Емо-83, защото бяха най-стойностни и с най-малко плява, особено на калинукс. От тях се научих на достатъчно, за да си вдигна успеха с няколко пъти. Затова съм им благодарен. Не се чувствам излъган, а обогатен и предавам наученото на добри хора, които смятам, че заслужават и пазят рибното богатство. Относно кльонковете, за които можеш да говориш много и аз мога да кажа това, онова, защото правя от няколко години и нека да говорим за тях. Само за изпъкналата пета нищо не мога да кажа. Казваш, че сърфа, нямал предимства спрямо другите. Малко ли е предимството да не се мокриш, особено в студените месеци? Имам един прав сърф, който също много мокри. Затова съм на мнение, че трябва да има кривка дръжката, иначе водата се хлъзва по ножа и право в ръката. В другата тема ти написах мои впечатления от няколко годишен опит, а ти беше пестелив. От какво се притеснявате не зная. Аз лично се притеснявам от хора злоупотребяващи с улова, но заради тях да свърши света ли? Призовавам хората да правят зарибявания в Дунав, във вътрешните водоеми, а всички искат първо да няма мрежари и токаджии и чак тогава. Това директно означава, че нищо не трябва да правим, защото такива винаги ще има. Този форум ме научи на много и има още какво да уча, както за риболова, така и за отношението към рибите.
Калине, страхотни шарки. Все по недостижим си, но се опитвам да те следвам. Поздрави! :)
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Diman »

Александър Стефанов написа:... с нетърпение чаках да прочета мнение на калинукс. Относно кльонковете..нека да говорим за тях....Казваш, че сърфа, нямал предимства спрямо другите...
Съгласен! Калинукс е човека, от който съм научил най-много. И той самия не знае, колко съм му благодарен и колко го ценя! Въпреки това, няма да му спестя неудобство, ако моите наблюдения и опит се разминават с неговите. Аз съм си такъв и не мога да бъда лицемер.
Никога не съм казвал, че сърфа няма предимства. Казах, че съм готов да приема всеки негатив, на който и да е кльонк, ако той работи по-добре от другите.
Лично аз имам само един сърф. И не мога да го вкарам в пътя. За съжаление, това е моята истина. Не пръска. Но и не работи. Труден кльонк. Казвал съм и пак ще повторя, че за мен кльонка върви в комплект с лодката, китката, дори положението на тялото. Причината не винаги е в кльонка. За това, всеки трябва да търси СВОЯ кльонк. Мина времето, когато по звука на кльонка казвах- този кльонк е добър и ми харесва. Вече не е така. Кльонкове с добър звук ... и не работят. Защото нямат мощ. И не създават вибрации.
Кльонковете на Калин би трябвало да минават за красиви. И сигурно е така. В крайна сметка продукт, който се зплаща, трябва да има и естетичен вид и да радва окото, освен всичко друго. Аз самия, изобщо не се впечатлявам от тези неща, но и аз го правя, без да се престаравам. Важен е крайния резултат.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”