"Искам нещо да Ви кажа"

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от magiosnika »

LVitchev написа:.А що се отнася до сомовете и търмъченето,вземи и се разрови в Тюбето и ще видиш десетки клипове на сомове които удрят стръвта на кльонкаджийте първо със опашката и я зашеметяват.Вярно е че си профан извадил някоя риба,ама от зор да плюеш по Тапета,пишеш такива тъпотии че да се чуди човек на акъла ти
:D Кроки, ти като непрофан, що не вземеш да ни светнеш, в коя литература прочете, че сомът трепе риби с опашка :mrgreen: Че и на поповите прасета налита с опашка :mrgreen: Дай, покажи нещо европейско - клипчета със закачени за опашките риби и хвалби под тях , колко уловист е въпростният воблер :mrgreen: Аз не "чета" денонощно, нито блея пред компа - гледайки малоумни клипчета :lol: Имам некакъв си скромен 35-40 годишен опит в риболова, ей тъй от кумова срама :mrgreen: Виж там - порови се в елитните риболовни списания и намери някоя статия написана за сомовете и показваща закачени за опашките риби, с обяснението, че е съвсем нормално и естественно да уловиш сом така, щото видите ли, той така си атакувал храната :mrgreen: Давай - нали си умньо :lol: Остави хората сами да си преценят, къде стои истината :wink: Обясни, като маришки специалист, защо никъде по света, риби закачени извън устата не се зачитат за спортменски уловени :idea: :wink: :mrgreen: :fish8: Или само маришките "специалисти" считат това за нормално :mrgreen:
Опазил ме Господ, да се уча на нещо от Тъпетов :mrgreen: :lol:
Особенно, що се касае до риболова с изкуствени примамки :mrgreen: :fish8:
То и от тебе няма какво да науча в риболова, но това е друга тема :lol:
Продължавам да очаквам направата на научно-фантастичният филм, от митичният залив със уклеите, на който да се насладим на многобройните атаки с опашки от сомовете и последващото убиране на зашеметените рибки като солети :mrgreen: :fish6:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

Магьосник,пост или два преди моя,колега е пуснал единия клип в които сома удря с опашката стръвта,ако си кьорав това е друг въпрос,ако се правиш на ударен,разбираемо е за тебе.Не ми се занимава с тебе защото пак ще се скараме.Гледай клиповете и ми се извини,нито си критерий,нито си някакъв супер сомаджия !!! Имаш общо 15 сома в живота а що се отнася до това къде и какво съм видял и какво съм прочел,написал съм ти какво да направиш за да ги видиш тези неща и ти.Повече няма какво да умуваме,отивай и гледай клипове,има още какво да научиш,всичко друго написано от тебе е бля-бля :idea: :idea: :idea: Ти една въдица нямаш като хората,това че ловиш с пръчки за два лева и ни обясняваш колко биле добри го видяхме,троши ги като солети,или не съм прав а,истина ли е това че ти строши сома въдиците ??? ако си толкова отворен,първо ще си вземеш такъми а няма да ловиш с това което ти е паднало поради липса или на познания или на средства !!!! Аре у лево че ще стане пак мазало .......гледай клиповете ти казах,има какво да видиш и да ми се извиниш ама светкавично :lol: :lol: :lol: :fish6:

П.П Товаза закачените извън устата риби,дами покажеш първо къде съм спорил за това дали е спортменско или не а ??? Аз не съм Матьосник като тебе и няма как да контролирам рибата къде и как ще се закачи като удари,това първо !!! Второ,обяснил съм като за профан в поста си защо и как рибите се оказват закачени я за главата,а за корема или за опашката !!! Аз не съм виждал риба да удря с корема,но ти нали си Маг,явно и това го владееш.Също не съм видял сомове да удрят главички на воблерите но явно го правят щом се закачат там.Сома НЕ УБИВА стръвта или рибките с опашката а ги зашеметява но на тебе тези неща са ти далечни,нямаш толкова сиво вещество и часове по Марица за да го видиш !!!Така че за убиване на рибите с опашка,не ми го слагай в устата без да съм го казвал,ясно :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от magiosnika »

Кроки, за какво да се извиня - че не си чел достатъчно,или не си намерил никъде описано, че е нормално да закачаш риби с воблери по опашките,щото атакували с тях, или че никъде в цивилизования свят не признават така закачените риби :?: :idea: :mrgreen: Ей, денонощно четете и гледате клипчета и пак не намирате тези неща :mrgreen: Започвате да ме озадачавате :roll: :lol: Гледам, че са пуснали тема за най-големият сомист :mrgreen: Аз познавам най-големият сУмист :tup: Другият не го познавам - ти познаваш ли го тоя сомаджия :?: :lol:
Няма вероятност да се скарам с хора обиждащи ме от безсилие :D И ти като се движиш по тротоара бутваш някой с рамо, но това значи ли, че го нападаш за да го изядеш :lol: :fish8:
Изглежда при хилядолетната си еволюция,сомовете са установили, че дори и поповите прасета и гроздчето от червеи е по добре да се зашеметят с опашка за да не избягат :lol: :mrgreen:
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от lovo M »

LVitchev написа:.А Бай Стоян да не ми пуска аквариумни сомчета,това няма нищо общо със свободните сомове !!!

Добре де,кажи кви размери сомове да пускам. :?: :D :D Ами те рибите на Емо, от клиповете му,все са с аквариумни размери. :D :D :D

Любак,не-казвам че сома няма опашка. :!: Виждал съм как сом се врязва в пасаж от уклей,и мята опашка наляво-надясно.При такава атака рибките се пръскат на всички страни,а тези които остават сами,се локализират много по-лесно,и са лесна плячка за сома.Това на видеото не-е сом,но да предположим ,че имат нещо общо при атаката,в опредлен период от годината.С едно леко изключение,че сома ПОНЯКОГА атакува уклея по този начин, на повърхноста на водата.Вижда се атаката, и последствията след нея.Също ясно се вижда,че след локализацията,рибите се поглъщат,без да е необходимо повторно удряне с опашката.Или,ако сома вече е локализирал определен воблер,и го е взел за зашеметена рибка,съвсем нормално е , да го нападне с уста ,а не-повторно с опашка.
Даже съм съгласен,че дори воблера да не-е миноу наподобяващ уклей,а много по-голям като размер и цвят.Също може да бъде обект на нападение,от страна на сома,в предвид разнообразието на видове риби,по това време на годината,в този определен участък от водоема.Въпросът е ,защо точно по-това време на годината,рибите уловени за тялото,надвишава в пъти тези, уловени за устата.И забележи,че повечето риби са трофейни,,големи,,.Това се отнася и за белите риби над 3-4 килограма, уловени на тролинг при температура на водата 5-7 градуса.И пак да попитам,като държа да ми отговориш,какво е твоето мнение.След като се допуска определен процент,,изкосени,,сомове през годината.Как определяте коя е ,,изкосена,,и коя НЕ. :?:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от franko »

В тоя вятър,ти ебем кльонка.Слагам един воблер и се качвам при някой бакшиш да ме разкарва из язовира.Бране ,свободен ли си ?
Ще си направя салатка,си пусна музичка.Ебаси кефа. :roll: :lol:
Аре отивам да кича воблера с тройки,че не остана.Върхара ни зове :D .
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от karakudki »

Мале Мале ... Мале Мале ...
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от franko »

Да не вземе сега пък да се върже някой.
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от karakudki »

Какви са тия Акули сега , тази не помня как се казваше но съм я гледал по Анимал планет ( примерно ) Този вид Акула убива жертвите с опашката винаги а не понякога !
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

Маги,гледай,гледай клиповете и ще се светнеш а до тогава си трай,има още да учиш.Няма значение каква е стръвта,сома го прави инстинктивно така че,колкото и да се хлъзгаш като мазна баничка,фактите са си факти,нищо че се опитваш да ги омаловажаваш !!! А за извинението,да се извиниш че си кьорав или се правиш на кьорав и отричаш неща които са факт и ги има на повече клипове,отколкото филми си гледал в живота ти.Колкото искаш отричай,проблема си е твои,резила също.И аз на времето отричах и спорех че не хапе ама видях с очите си че хапе и за разлика от тебе имах достойнството да се извиня за незнанието ми и че просто на мене не ми се е случвало.При тебе обаче,проблема е друг,ти се имаш за много отворен и си страшно нагъл като че ли си най-големия сомаджия а си просто един посредствен средностатистически риболовец със 15 риби и толкова !!!Иначе,ако това ще те успокои мога да се направя на луд и да ти кажа че най-големия си ти,но едва ли ще се случи,познавам десетки ГОЛЕМИ сомаджии лично,но ти не си в това число,те са на светлинни години а ти ще си останеш плямпало !!!Повече няма какво да обсъждам с тебе,първо и иди си купи хубави такъми и тогава ще говорим и те съветвам да попиташ Тапета какво да си вземеш,ще ти направи и отстъпка защото това което е удачно за сом във подопечния ти магазин го нямате,защото за да има стока,трябва да знае човек какво да зарежда а ти и това не знаеш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Бай Стояне,дали е уклей или други малки рибки,това нещо съм го наблюдавал десетки пъти рано сутрин или при вечер,а какво точно гони,едва ли мога да знам,факта че ги блъска си е факт но не и в басейните.В аквариума и сома и рибката знаят че жертвата няма къде да бяга :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от magiosnika »

:lol: :lol: :lol:
Кроки, кво кайш -сома инстинктивно атакувал вързаните конощипи с опашка да не избягат, пък "ОСЪЗНАТО" ядял рибките в аквариума, щото "ЗНАЕЛ", че няма къде да избягат :D :lol: :mrgreen:
Ще ме скъсаш от смях ей :lol: Никъде ли няма описано за тея му начини на хранене бе джанъм :?: :idea: Препоръчвам ви, да сте ПЪРВИТЕ написали в книга подробно за сомските атаки с опашка :shock: :lol: Ще е абсолютният бестселър :mrgreen: :fish8: Виждам, че силната ти страна е броенето - 15 риби преброи мои и 10 риби сметна, като затърмъчени :lol: Евала :mrgreen: :tup: По ще ти е лесно да казваш - Маги има по 1 тон годишно :mrgreen: Все пак едно е по малко от 15 :mrgreen: То само от Янича ме е срам, щото човека има 3680 бройки :shock: :lol: :tup: Явно денонощното гледане на клипчета не ви помага:mrgreen: То и кучето гледало касапина кво прави, ама никаква не я свършило :lol: Не знаех, че като те разкарват по чуждите лодки и се снимаш с чужди рибки,гледайки денонощно клипчета и хоп - ставаш гуру в тролинга и експерт в примамките :mrgreen: Кроки, нищо лично - смея се яко :D
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от yankosan »

:lol: Хем ги намалих наполовина да не се срамувате...много :shock: :wink: :lol: :lol: :lol:
Не се хапете тука,а бегайте да ловите,че нема време :D
А аз бачкам мамка му :(
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от kalinux »

yankosan написа: А аз бачкам мамка му :(
И аз. :(
С внимание към детайлите
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

Маг,и от мене нищо лично,хората са на ясно кои какво пише и дали е правилно или не е а ти се прави на какъвто си искаш,по висок няма да станеш хахахаах На мене не ми пука,може да напишеш че си хванал и 50 тона,поредната надувка а си просто метър и двайсе,колкото сомовете ти :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от magiosnika »

:lol: Крокии,Кроки......Eeeee, не се стягай де :lol: :lol: :lol: Кажи ся нещо за ОСЪЗНАТИТЕ и ЗНАЕЩИ сомове :lol: :lol: :lol: Виждам, че цифрата 1 те притеснява :mrgreen: Ами то и аз се чувствам неудобно от нея, сещайки се за вашите цифри :mrgreen: Някогаш единицата идва бая :wink: :mrgreen: Пишете,пишете - очаквам бестселъра за сомовете -опашкоубийци :shock: :P Трябва да кача тея дни, някое клипче на пишман гуруто в някой италянски или френски сайт, та да се посмеят хората малко на нашенския "специалист" :lol: :mrgreen:
Ловящ на стадо, пардон - пасаж от воблери с контрастно-брокатени разцветки, изнервящи сомовете до лудост и предизвикващи ги на моментални атаки с опашките :lol: :mrgreen:
Що касае моя милост, мога да се смаля и под метър и двайсет, щом от това би се почувствал по - удобно :lol: :mrgreen: Ти лани хвана ли нещо 1.20 :?: :D Щото аз от там по надолу не ги броя :D
пп. Поздравче за всички достигали кота 1 8) :lol:
http://vbox7.com/play:7ecd14cd" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от lovo M »

franko написа:В тоя вятър,ти ебем кльонка.Слагам един воблер и се качвам при някой бакшиш да ме разкарва из язовира
Фране,ако ме послушаш няма да сбъркаш. :D При ветровито време,ти трябват специални воблери,които само аз знам. :!: :D Минимум два цвята,зелено и златисто брюкат.Айде и да не -забравиш да кажеш,едно благодаря. :D :D :D



Изображение
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”