--Влакна за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

--Влакна за кльонк

Мнение от kalinux »

Дайте предложения за конкретни марки влакна за повод и за основно влакно, които ползвате. За повод препочитам някакъв плетеняк или флорокарбон. Особено ме вълнуват Spectra производните варианти, които са кухи. За основно предполагам, че ще бъде някакъв монофил, освен ако не предложите някакво гладко плетено, за да не ми съсипва водачите. Ако е монофил, предпочитам някое по-меко, за да се връзва по-добре.

PENN - помагай. :D
С внимание към детайлите
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Колега,прочети тука.Може да се продължи тая http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=11487 тема.Както искаш.
Добре е да си добър
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Старите коментари са си добре, но са стари. Преполагам, че доста хора са си променили вижданията относно влакната след посления сезон, вероятно има и нови модели на пазара, имаме и нови участници във форума. Затова мисля, че е по-разумно да започнем на чисто с конкретни предполежния.

Например аз за себе си мога да кажа, че ANDE-то определено не ми хареса и сега му търся алтернатива. От поводите най-много ми харесаха кухите плетеняци (не знам марката), защото не се налага да използвам възли за връзване.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Не се насочвай кам спектра.Не става за нас.В Милен има.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

kalinux написа:
Например аз за себе си мога да кажа, че ANDE-то определено не ми хареса и сега му търся алтернатива.
Ти нищо не разбираш :D Питай за шо става на въпрос и тва е.Не може така да говориш за това влакно :D То е да си е.е майката.Наще са гадни
Последно промяна от kalins на Сря Яну 09, 2008 14:30, променено общо 1 път.
Добре е да си добър
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

kalinux написа:Старите коментари са си добре, но са стари. Преполагам, че доста хора са си променили вижданията относно влакната след посления сезон, вероятно има и нови модели на пазара, имаме и нови участници във форума. Затова мисля, че е по-разумно да започнем на чисто с конкретни предполежния.
Абе имах впредвид да не се пуска нова тема,а да се продължи старата,щото тя е за същото нещо и се дублират.Можеше само да се продължи с нови коментари.
Добре е да си добър
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

здр ,
не 4е е ново, ама виж тук, хората му разбират гледам:

http://free.bol.bg/catfishing/bg/i.html?koisme=forus
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Абре kalinux свет ми се завива от тоя твой аватар,баго ще ти се откачи раката, дай малко паузи.. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

To с тез динамични автари ....не е работа. :wink: Мен ме боли нощем дясната ръка :cry: :cry:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Хубавото влакно на Б.Г. пазар е Шимано от Орозов и Мустад при Дачката.Милен от Варна ми казва за някакво на Дуел,но той да каже.Ако можете да намерите Максима е супер.За плетеняка е друга тема.Там не съм вещ.Понякога се появява хубаво влакно при Кирчо на Пежо.Лоринков го внася.Кухото влакно на Спектра е много дебело .Предназначено е само за поводи.И не става за основно.Ролаката е скъпа и е 30м.Това е за океана,но не и за нас.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Е за повод едно време по-деболо ползваха ако не се льжа.И кое и е дебело на спектрата,на един и сьщ тест вади доста по-малко сечение?

Максима си е влакно,Анде не е лошо или поне в моя риболов,а понеже сом не сьм ловил :wink: :lol: и ще питам как е Джерито дето го пратух преди доста време,онова крьглото влакно?
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Това Джерито го чувам за 1-ви път.Спектрата може да е хубаво,но аз не я ползвах.Остана в Милен от Варна.А това дето ми го изпрати миналата година си е супер.Не се уморява и е меко.Не е с голяма памет.Малко е по дебело,но аз го харесвам.И мисля да карам с него поне още 2-години.Сега смятам да ловя с флорокарбон (повод) и дирекно стискане без възел с тубички.
Асене, Милен ми каза,че никелираните тубички били за влакно.А оловните за плетеняк,че се разплесквали повече и може да наранят влакното.Ти имаш ли наблюдения.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Андето, Асенчо, не ми хареса заради твърдостта му. На възел понякога така лошо се надрасква, че направо се плаша. Плетеняка не ми пречи, че ще бъде дебел. Важното е да е кух и да мога да вдявам в него или самия него или някакъв монофил. По американските сайтове има доста производни на спектрата, но така по картинка и само по прехвалени думи не мога да се ориентирам. Друго си е да го видиш и да прецениш.
С внимание към детайлите
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Вече идея си нямам :) какво влакно да слагам .
Мамка му и сом :lol:
Андето ,бих казал не е лошо ,просто всеки път , правиш нови възли.
Калине ,тук скоро очаквам да внесат 80 либри влакно ,хубаво. Иначе има едни големи ролки на ДУЕЛ .
Флурокарбона НЕ трябва да е повече от 100 либри ,аз лично съм поръчал 90 либри. В Варна има на Ю-зури 120 либри ама това си е много твърд кабел ,които няма огъване.
И аз търся ново влакно.
Миналото лято на доста хора дадох ,плетено на ДУЕЛ 150 либри и го харесаха но и аз тая година ще съм на флурокарбон.

АСЕНЕ помагаи бе ,прати от тефлоновите подкови ,аз внесох малко и доста хора се разсърдиха че за тях няма. Определено са полезни и много добри.
А ако пратиш пак няколко километра хубаво влакно ,ще си е супер .
Заплашваме :lol: :lol: те :) ако не пратиш всички сомаджии ще ти дойдем на гости да ловим сом в океана.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ЕЕЕЕХ ма да ви имам проблема аз.Една ролка дофьрча до БГ с куха спектра на 250 ли беше,500 либри ли,само за поводи.Вече не се сещам кой я купи :wink:

Има едни тьнки тубички които главно за кабел се ползват,има черни по-дебели,има никелирани.............квото и да сложа все кьлве,ба ли го сома кво иска.

Влакното е лесно - кажете какво ви трябва и ще се опитам да помогна пак.

И да взема да пратя десетина каталога на различни магазини па да си изберете,там поне ясно са показани,че от нета много не е точно и не се разбира.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”