--Влакна за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от franko »

Иво пробвай :wink: ,няма лошо .
Има какво още да се барне по монтажа.
Смело напред и после на лични.Аз също съм измислил нещо и при резултат,ще ти пиша.
Иво Ломски написа:Дори ако се избере 1,2 мм моно, същото ще бъде по-здраво от брейда.
С това,не мога да се съглася :wink: .
Изображение
Изображение
Последно промяна от franko на Пет Фев 17, 2012 14:15, променено общо 2 пъти.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от axel »

То всичко хубаво,Иво,ама,ако ще използваш риба,като стръв,къде е в твоя монтаж вирбела,само единична кука ли ще използваш или комбинация/единица+тройка/?Лично аз винаги съм бил привърженик за линия с най-малко критични точки.При използване на нежива стръв-миди,червеи,дроб и др.може и да стане,но тогава какъв ти е проблема да използваш примерно 1мм моно или флуоркарбон цяла линия ?Хубаво е да се стопират 3-4 олова по 50гр през 30-40 см със стопери,хванал се е сома и първото олово е на върха на пръчката,последния метър за да го хванеш с ръце ли ще го дърпаш?Харесвам оловата на Бляк Кат/нищо че са скъпи/ с вграден вирбел,защото за разлика от пурите оловото не наранява възела при вирбела,както и самата линия.
П.С.Емо си го обичам,много неща съм научил от него....та нека да не се връзва, апропо,големия си сом тази година го изтървах именно,защото използвах сравнително мека и чувствителна въдица 12-20лб,та куките не успяха да се забият добре.Според мене всяка въдица може да стане мека,в зависимост от това,колко тежко олово и колко голяма стръв ще и сложиш. :idea:
риболовът е само хоби!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

axel написа: П.С.Емо си го обичам,много неща съм научил от него....та нека да не се връзва,
Правих клипчета с въдицата,която търси Янко.....там вече те нахраних....сипах ти леко.Ако бях видял този пост,щях да ти сипя още. :D :D :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Иво Ломски »

franko написа:
Иво Ломски написа:Дори ако се избере 1,2 мм моно, същото ще бъде по-здраво от брейда.
С това,не мога да се съглася :wink: .

А не. Аз сравнявах моното и конеца дето постнах. Здравината на брейда е 60 кг., а на моното с дебелина 1.2 мм беше 68 кг. или нещо такова.
Тест то 60 кг. са ненужно много, но нека има аванс, а и така реже по-малко ако се наложи да засичаш на ръка.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от axel »

Емо,откакто изхвърлих Тика Уасаби,вече слушам само моята глава.Не ща и да чуя за джигова пръчка за риболов на кльонк. :D :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

axel написа:Емо,откакто изхвърлих Тика Уасаби,вече слушам само моята глава.Не ща и да чуя за джигова пръчка за риболов на кльонк. :D :idea: :idea:
Нещо си се убъркал с тази прекрасна въдица.Мислиш ли,че сега ще си на 100% успеваемост.И не зная как така разбра за големината на сома който си изпуснал.Все пак разкажи си случката....щото форума е за това. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от quietriot »

Не го знам това уасаби , но Tica team на 185 см , 30 либри е уникална пръчка за кльонк, мазна, мека ............много по добра от коравото ъгли например
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Emo-83 »

:D :P :D :P :D :P :D :P :D :P :D кое Ъгли е кораво бе Васе :!: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа::D :P :D :P :D :P :D :P :D :P :D кое Ъгли е кораво бе Васе :!: :roll:
Моето :mrgreen: рязаното, турското soloboat май беше 2,13, 50 либри
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от axel »

Сигурно,причината е била в мене,освен това не си спомням точно колко либри беше въдицата,имаше само два модела,като и двата бяха джигови.
Добре,де......та млад мераклия, взех и си купих тази наистина много красива пръчка,точно преди да отида на Тича.Влязох във водата и като се започна удар след удар,геле след геле,като върха на пръчката влизаше във водата на няколко см,засечка идваше рибата/не бяха големи,2-4кг./ и на метър под лодката се откачаше,смених монтажа,същата работа,пръчката се огъваше като шкембе без никаква обратна тяга и куките не се забиваха достатъчно добре.....и така докато ми свършиха всичките 20 каракуди.След като риболова свърши,веднага я дадох на моя приятел,който пък от своя страна се опитал да вдигне 3л бутилка минерална вода и тя се счупила през средата.Толкоз.
Последния си голям сом/видях го целия/ изпуснах в края на ноември.Както казва,Емо,сомовете бяха вече апатични,температура на водата/по сонар/12градуса.Толкова плахо кълвяха,че на по-твърдите пръчки почти не се усещаше,и аз тариката си купих Шекспирче вибростъкло 12-20лб,супер прътле.За зла беда точно на него за цяла година дойде читава риба,пак поради сравнително бавната пръчка,без обратна тяга,а може би и прекалено тежкото 220гр олово,пръчката не успя да засече голямата риба.Имам още Алчедо 20-30лб,здрава пръчка карбон с връх от вибростъкло,която обаче идва малко къса за голяма лодка-168см и пръчката с която почти нямам гелета Авашима 20-50,може би заради уникалния баланс дължина 198 см,олово 200 гр и риба около 200гр,за разлика от другите при тази пръчка над 90% от рибите се самозасичаха/то и затова нея не я слагах под кльона/-мек връх,много бърза обратна тяга и твърда основа-жива усойница.
риболовът е само хоби!
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от vihren »

Уасабито кухо ли е :?: :?: :?: :roll: :roll: ,как ще се счупи от 3кг
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от Иво Ломски »

Моите съм ги пробвал на 7 кг. и още са в борбата :D
Живот без страст не е живот а само съществуване...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от axel »

Пожелавам ти да ги изпиташ в истинска бойна обстановка.Между другото днеска,докато гледах най-новия каталог на Зебко,продукти на фирмата Бляк Кат профилирана специално и само за сом,на страницата от три кльонка най-отпред се мъдри единственния свестен модел/според мене/,който много прилича на един от кльонковете на Емо,/па може и да е същия/та пише,че е специално измислен от "стари" български майстори за всякакви дълбочини и условия :D .......та ми стана много смешно,все пак друго си е да те признае някакъв световен немски ескперт.
риболовът е само хоби!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от quietriot »

бренда е Райно , линията се нарича блек кат :wink:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Влакна за кльонк

Мнение от te4osoma »

quietriot написа:бренда е Райно , линията се нарича блек кат :wink:
Рино преведено на БГ носорог такава марка имаха преди се корави версий
Сега говоря за стари работи незнам дали има общо със казаното от Васко :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”