За риболова на сом по Дунав

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: --За риболова на сом по Дунав

Мнение от tyofata »

Александър Стефанов написа:Здравейте колеги! Как мина риболова на сом на кльонк по река Дунав през отминалия сезон? Аз не мога да се похваля с големи успехи. Забравих вкуса на сома, въпреки че три седмици настоявах усърдно. Дали съм хванал 10 риби между три и шест килограма. Обаче странно ми се видя това, че се вдигат неприлично много риби, голяма част от които над 10-15 килограма, идват до стръвта и довиждане. Имам и вдигната риба, която остави плътна черта 60-70 сантиметра дебела на сонара. Пробвах каква ли не стръв и неще и неще да вземе. Пипа леко, засичам и се откача след секунди. Тъкмо в началото на сезона направих монтажа с две еденични куки, който уж е по сигурен от тройката и започна едно изпускане... На 5-6 откачени, един хванат. Не искат да налапат и това си е. При Вас как се развиха събитията?
Сашо пропаднахме с тоя Дунав!!!!!Най големия 8кг за цяло лято.Само пърделници и си неще.Метъра хвана една 30 и край(ама той си е дежурен търканяк)
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
didnik70
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:17
Местоположение: русе
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от didnik70 »

Здравейте колеги !
Тази година и при мен клйонка беше слаб.Поради много ангажименти не успях да отделя време за риболов.Имам точно 10 риболова на клйонк(нормално за сезон правя 50-60 излета, все пак излизам от работа,закачам колесара и след 15 мин. съм на вода).Имам 15-20 бебета,5-6 рибки между 4-8 кг и закрих с една 13-ка - надлежно пусната обратно с пожелание да се видим пак :D !
Поздрави на всички и весело посрещане на празниците !
п.с. Последната рибка- 13-ката ми беше най-бързата уловена досега:излязохме с приятелят ми към 8ч. и тръгнахме нагоре срещу течението - ама една гъста мъгла на 20-30 метра не се вижда и след 5-6 мин. му казвам спираме докато не се вдигне мъглата.Той пусна неговата въдица , аз лопнах точно 5 пъти и се пресегнах да си взема и аз въдицата.Погледнах сонара и докато му кажа,че се вдига и вече върхът се беше сгънал.Явно късметът си е късмет! :D
Момчил Нед
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 19:17
Риболов: кльонк и спининг
дал Браво: 1 път

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Момчил Нед »

Здравейте колеги,
и при мен за съжаление риболова не бе по-различен. Хванах един 10 кг,няколко по 5-6 кг. и много бебета.Успях да вдигна няколко прилични сома но не пипнаха.Явно годината не бе сомска за Дунава.
Весели празници с пожелания за повече успехи догодина.
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Александър Стефанов »

Явно тази година по Дунав е горе долу еднаква за повечето сомаджии. Аз не мога да се оплача от нямане на сом, много риби вдигнах и доста от тях добри, но не искат да взимат или ако пипнат, съвесем леко и след засичането, последва откачане. Но поне това ме провокира да пробвам такива неща, каквито не бих пробвал. Резултатите не бяха завидни, но поне открих нови места за риболов, което не е малко.
Да, Метара хвана сом 30 килограма, но не съм съгласен такива големи риби да се взимат. Имам информация, че и под два килограма сомчета прибира. Не му прави чест. Доста сом си лови, евала му, но трябва да си промени възгледите малко.
Иначе на 18.12 бях да пробвам за предпоследно, но не се вдигна нищо. Миналата година имах резултати по това време. Сега на 31 като се прибера, ще пробвам за последно тази година, а на 1 и втори ако е хубаво времето ще си разпиша първото капо за 2016. Но щом се вдига и взима при 6,8 градуса, значи и при 6 градуса, колкото е сега не ми пречи да опитам. :D
Весело посрещане на 2016 година, с пожелания да станем по добронамерени към рибата, да пазим малките и да уважаваме големите и след години да се радваме редовно на трофейни риби, а не да отчитаме по една на година и то на сонара!
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Dizelaki »

Колеги кa зaпочнa тaзи годинa.имa ли вече прилични сомчетa.aз излизaх по дунaвa и гредa сaмо две чуквaния и нищо.
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Александър Стефанов »

Привет! Направих един риболов. Хванах две сомчета, едното малко под пет килограма, другото беше мерно, но малко над деа и го пуснах. Наблюденията са ми, че има доста вдигнати риби и сезона ще бъде добър за тези, които ходят. Всички, които ходят не се оплакват от вдигнати риби, но се оплакват от това, че не пипа. Да сменят стръвта, докато не даде резултат.
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от tyofata »

Аз малко след откриването имам девет за един ден.Най големия 8кг другите дребосъци.И след това три дена тромпети
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
didnik70
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:17
Местоположение: русе
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от didnik70 »

Здравейте колеги !
Тази година при мен започна мн. добре . Първите 5 излета бяха с по 5-6 риби между 4-10 кг.Също така хванахме и 12-ка , две 15-ки и една 30-ка съответно пуснати с пожелания да се видим пак.Направи ми впечатление ,че се вдигаха " неприлично " много риби. Аз поне през 10-годишният си опит при клйонка помня само един път(пак беше на откриването) да са се вдигали толкова риби.Но ....... сега вс. си дойде по местата :D .Предпоследният риболов беше само с 1 риба 8-чка ,която ни отсрами ,но на следващият ден имам 8 часа и съответно 30 км клйонк без да видя риба на сонара (не броя 3 хванати "голееееееми" риби по около 0.5 кг ). Тези дни планирам още един такъв дълъг риболов и се надявам да имам някоя и друга рибка :D
Поздрави и наслука ! :tup:
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Александър Стефанов »

Радвам се за вашите успехи колеги, особено когато се споменава пускане на риби обратно! За жалост няма да мога да ходя това лято повече от три- четири пъти. Но ще организирам едно скромно зарибяване със сомчета в Дунав, което ще донесе поне мъничко удовлетворение на някои хора. Дано намеря повече съмишленици в тази добра кауза. На ходещите на кльонк, успех!
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Dizelaki »

Браво колеги малко времето обърква нещата но ще атакуваме до край.Все още не съм хванал нищо, имах два удара и нищо.Незнам дали вдигам риби защото нямам соар.Успех колеги
didnik70
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:17
Местоположение: русе
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от didnik70 »

Dizelaki написа:.Незнам дали вдигам риби защото нямам соар.Успех колеги
Малииииии колега . :D Така съм свикнал със сонара,че като се бъгне за 15-20 секунди и имам чувството че съм сляп.Не мога да си представя клйонк без сонар.Напиши откъде си ,че ми хрумва нещо. :tup:
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Dizelaki »

Колега и без сонар си ги ловя ама ако имам може би ще е по лесно.Пробвал съм веднъж ама неможах много,много да го гледам че и слънцето блестеше а бе новобрански работа.Иначе съм от Плевен,но кльонкам в района нагоре или на долу от сомовит
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

Колеги, почти съм убеден, че извадиха на ток и хайвера вече, а ние искаме да ни удари нещо. Толкова са нагли, че посред бял ден се изправят в лодките и си навиват кабелите на лакът все едно са си в тях на двора. Това е положението по Дунав. Така де, то вече няма положение.
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от bobi_karyka »

За съжаление няма оправия с тези изроди. Става въпрос за участък от Байкал до Никопол.
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”