Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхожда

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
kekerence
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:58
Риболов: сладководен
Обратна връзка:

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от kekerence »

Да ,трябва да сме хуманни,но не до крайност.Помислете как ще се чувствате ,ако накой сом ви закачи с кука,подържи ви под водата и ви пусне.По добре не ловете риба.А агнетата,живеещи няколко месеца,а пилета,прасета...То е ясно че човека е най гадната твар,но това е истината.Жалко за планетата,но това е.И ако осъзнаят всички ,че не сме най важните,светът ще стане по-добър(в което се съмнявам)
http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
Не е необходимо да убиете всички хванати риби,за да се насладите на риболова
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от max »

Аз имам доста крайно мнение по отношение на снимането и трофейните риби по принцип. За това гледах и да не взимам отношение по коментираната тема. За мен е недупостимо да се снимам с труп или умираща риба на място извън това на което е уловена. За всичките тези години съм разбрал едно - ако искаш да съхраниш спомена рибата трябва да е жива и в кондиция по време на снимката. Най добри снимки стават в първите минути след като рибата е уловена.

Пускам ви примери просто като среда и начин на снимане, на всички желая успех.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аз също съм за премахването на снимки тип "от банята" или "пред блока с приятели" това най малкото е проява на ниска култура и лош вкус.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от Левака »

В цитата от поста на Geo ставаше въпрос за снимки на риби снимани по грозен начин!!Никога не съм бил против взимането на риби,всеки е в правото си да вземе полагащият му се по закон улов.Въпросът за пускането на големите риби е въпрос на личен избор!!!! :idea:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от pavel mangelov »

в училище за хранителна верига не си ли учил,за това че само човека има разум,а животните не,а за рибите и дума да не става.Значи трябва да ми е жал за един сом,а не трябва да ми е жал за хилядите риби които е изял.Да съм хуманен към сома,а към животните с които се храним ежедневно не,така ли?Сто пъти бих бил хуманен към едно агне или яре,заек или пиле отколкото към риба.Или искате да ми кажете,че агнешката или свинската популация в България са по-големи от сомската?
От всички съфорумници с които се познавам познавам 90% сме с наднорменно тегло....не познавам и един вегитарианец.А слезте на земята бе хора,а такива като Кекеренцето с по едно мнение у сомския и дават акъли....аре у лево.

П.п.
И моля ви колеги,не упреквайте модераторите и не им давайте акъли....справят се прекрасно.
I'll be back.....for the next season
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от Emo-83 »

Левака написа:В цитата от поста на Geo ставаше въпрос за снимки на риби снимани по грозен начин!!Никога не съм бил против взимането на риби,всеки е в правото си да вземе полагащият му се по закон улов.Въпросът за пускането на големите риби е въпрос на личен избор!!!! :idea:
Съгласен.Мен ми е тъпо за момчето за това буча толкова.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от vihren »

снимките са прекрасни :D
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от Emo-83 »

Изтрих мнения,защото преминват в разправия....бъдете пестеливи в епитетите.
Снимките са хубави Вихрене,но стари.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
CURRICAN
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 13:35

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от CURRICAN »

max написа:Аз имам доста крайно мнение по отношение на снимането и трофейните риби по принцип.За всичките тези години съм разбрал едно - ако искаш да съхраниш спомена рибата трябва да е жива и в кондиция по време на снимката. Най добри снимки стават в първите минути след като рибата е уловена.

Пускам ви примери просто като среда и начин на снимане, на всички желая успех.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аз също съм за премахването на снимки тип "от банята" или "пред блока с приятели" това най малкото е проява на ниска култура и лош вкус.
Напълно съгласен с теб.......НООО.......не мисля че снимките които си постнал са за пример.И най вече тес......на първата с тая скоба закачена,товали е пример.....на втората има кръв....на третата,четвъртата и петата вързан като тревопасно животно,виждат се и рани от самото въже........и шестата с пирсинг от двойно прекарано въже.........Останалите снимки са за пример.........Нете опреквам или съдя но мисля че снимки с подобно гаврене с рибите неса за пример......
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от Emo-83 »

Не сте във ред....честно.
Знаех си,че ще има недоволни и от тези кадри.Нямам снимки,които да постна във форума по фотография.Тука е пълно с кусурджии.Някои сом не са хванали,а имат претенции за художествена фотография и пускания.
Когато ви пуснах клещите беше нарочно.Щото всеки има претенции за кръв,халки,въжета.......не преиграваме ли и то доста.
Добре,пустни ни едно фото такова каквото трябва да бъде.Явно ще трябва да се уча на ретуш и фотошоп.....луда работа.
На всичкото отгоре не съм избръснат и имам пломба. :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от petro_op »

Абсолютни глупости господин Курикан, ама много големи глупости.

Дай да инвестираме в оборудване за подводна фотография тогава :evil:

Изображение
Последно промяна от petro_op на Чет Мар 29, 2012 9:36, променено общо 1 път.
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от VARHARA »

Знаете ли кое ме дразни най много. Сега ще кажа нещо което ми тежи на сърцето,с риск да ме нахраните .
Чета тук във форумите много моралисти.
Една риба да вземе човек и го размазват-мъчно ми е за Коко . Говори се за отношение и т.н.Аз също бях потърпевш - както и да е.
Миналата година по това време беше пълно с лодки всекидневно по дашните язовири. Всеки ловеше и примъкваше риби по фризери . От тогава до сега се изписа много мастило за морала и риболова като вид удоволствие -а не препитание.
На практика какво се получава . Забрана да се прибират дадени рибите и язовирите опустяха .
2 лодки на кръст не могат да се видят през седмицата а в почивните дни едва 5-6.
Ха сега ми кажете само месари ли ходят по язовирите а моралистите пишат само по форумите.

Що се отнася до мен и сома, аз моя избор съм го направил още преди 3 години.
Когато се качих на лодка още на 2 риболов се запознах с Емо и компания от Хасково.Той ми каза така и ме посъветва и аз да го направя.
Аз по малък сом от 10кг и по голям от 20кг не прибирам. :!:
Тогава се зарекох риба да не хвана ако прибера по голям сом от 20кг. :wink:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от yankosan »

По делата ще ги познаете :wink:
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от petro_op »

:D Иначе бързо форумно израстване 2-3 месеца след това

Изображение

Взехме да критикуваме на хората улова и начина на снимане :) евала
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от max »

CURRICAN написа:..............................
Приемам забележките, по принцип всички тези снимки са ретуширани. Пуснал съм ги нарочно в суров вид. Или поне тези от тях които ги имам така защото и на снимката на Левака имаше въже - още си личи на далечния ъгъл на устата. Въже имаше и на снимката с Жорката и Краси. Основната идея заради която ги постнах е да видят някой хора колко усилия се полагат за да изглежда снимката добре и рибата на нея да е жива

За мен снимката трябва да изглежда така

Изображение

Правена веднага на място
Без следи от травми върху рибата

След това никой няма да ви намира кусури защо сте я прибрали , убили или не сте я пуснали - това вече е личен избор. Ако сте имали желание да я пуснете и това също е показано - още по добре, това ви носи уважение. Когато снимката е правена в банята или на плочките пред къщи за всички е ясно че това е труп.

Ще ми бъде интересно да видя твои снимки. С този коментар вдигна летвата високо и за мен ще бъде приятно да видя снимки правени от съмишленик.
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от Ризов-70 »

VARHARA написа:Знаете ли кое ме дразни най много. Сега ще кажа нещо което ми тежи на сърцето,с риск да ме нахраните .
Чета тук във форумите много моралисти.
Една риба да вземе човек и го размазват-мъчно ми е за Коко . Говори се за отношение и т.н.Аз също бях потърпевш - както и да е.
Миналата година по това време беше пълно с лодки всекидневно по дашните язовири. Всеки ловеше и примъкваше риби по фризери . От тогава до сега се изписа много мастило за морала и риболова като вид удоволствие -а не препитание.
На практика какво се получава . Забрана да се прибират дадени рибите и язовирите опустяха .
2 лодки на кръст не могат да се видят през седмицата а в почивните дни едва 5-6.
Ха сега ми кажете само месари ли ходят по язовирите а моралистите пишат само по форумите.

Що се отнася до мен и сома, аз моя избор съм го направил още преди 3 години.
Когато се качих на лодка още на 2 риболов се запознах с Емо и компания от Хасково.Той ми каза така и ме посъветва и аз да го направя.
Аз по малък сом от 10кг и по голям от 20кг не прибирам. :!:
Тогава се зарекох риба да не хвана ако прибера по голям сом от 20кг. :wink:
Тука ще се опитам да ти отговоря наи много реват хора които не могат да са по добри във риболова и след като не може почва да плюи това е истината
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”