Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхожда

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
kinder
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
получил Браво: 2 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнениеот kinder » Вто Юли 09, 2013 15:29

karakolev написа:Точно това е характерната черта на българина, че почва да говори чул не до чул и не видял, и да си окрасява нещата сам. В един момент става чудо, излиза човек без вина виновен.

Напълно подкрепям.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.

Аватар
pancero
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот pancero » Вто Юли 09, 2013 16:45

ivailochopov написа:Здравеите колеги, аз съм Иво от Троян . Направо съм потресен от горенаписаното ,имам чувството че форума се е превърнал на счупен телефон и колеги чули не дочули пишат глупости! То е наи-лесно да критикуваш някого но е възможно и да е от завист.
За 4 дена риболов общо от 7 лодки са хванати 15 риби от които 3 маломерни са пуснати, е на това ли викате касапница, смятам че всичко е в допостимите граници.Няма да споменавам през годините с Йоско колко риби сме пуснали, включително и трофейни!
А за откраднатите риби на Емо и Мацака не допускам някои от Троянците да ги е вземал ,лично познавам всички момчета и не допускам да е някои от тях , но е много грозно да обвиняваш някого без конкретни доказателства.

Иво ти си уважаван риболовец и от мен дори , но наистина трябва да се насочите към повече пуснати риби всички знаем, че повечето от Троян са МЕСАРИ ако искате да продължавате да ловите спокойно сомове на Монтана бъдете по хомани в това отношение , щото ще се скараме лошо , а на моята територия не е добра идея !!! Казвам ви го напълно сериозно !!!
www.husqvarna.pancer.bg

Аватар
brandon76
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот brandon76 » Вто Юли 09, 2013 17:53

Никой персонално не е бил обвиняван :!: Факт е че само нашите риби взеха :roll: а имаше и други вързани по брега :idea: А за цигани които обикаляли и крали,не съм сигурен нали целият ни багаж включително въдиците бяха на брега,нищо друго не беше взето!
Евала на Иво Чопа,само той дойде да си кажем довиждане от колегите!Здраве да е , вече ще свирим само соло-китара!

Аватар
spookymiro
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнениеот spookymiro » Вто Юли 09, 2013 18:07

ivailochopov написа:...
За 4 дена риболов общо от 7 лодки са хванати 15 риби от които 3 маломерни са пуснати, е на това ли викате касапница, смятам че всичко е в допостимите граници...

Относно допустимите граници - не казвам да не се взимат риби. Аз също си вземам. Но само по една, нищо че сме двама души в лодката. От една 10-ка излиза да речем 5 кила месо. Дали не е достатъчно за да се изяде прясно от двама души и техните семейства? За какво е необходимо да се взема втора или трета риба, нищо че си на няколкодневен лагер? За фризера???

Сега ще хванеш и ще вземеш 2-3 риби, още няколко пъти пак ама това не е бездънна яма.

Ще ми се да се замислим върху ситуацията.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

LVitchev
получил Браво: 13 пъти

Мнениеот LVitchev » Вто Юли 09, 2013 18:31

Само аз ли знам кои е пуснал рибите или само така си мисля :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Рибите ви Емо,не са откраднати,нито са избягали сами,просто са пуснати обратно защото обезрибяваш където идеш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Излови рибите на Кърджали,Опаса на Върхара язовира и не остави една риба,даже и "инормансите прибираш" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Нали съм ти казал,на тебе не ти се полага да ядеш риба защото надебеляваш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :fish15:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев

Аватар
Tomahawk
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 25 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Tomahawk » Вто Юли 09, 2013 18:38

Ей Любак вкара интригата сега ... :lol:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "

ivailochopov
дал Браво: 1 път

Мнениеот ivailochopov » Вто Юли 09, 2013 18:44

Панцерче здравей.Напълно съм съгласен с теб,но никой от Троянците не е взел маломерна риба .А за по големите риби ,това просто е късмет.Могали аз да кажа на някой от момчетата да си пусне рибата била тя 10 или 25кг.Тези риби за мен не са трофеини, виж ако бяхме хванали риба от 35кг. нагоре със сигорност щяхме да я пуснем ,защото несме толкова големи месари за колкото ни мислиш.Просто бяхме много лодки и отстрани изглегдаше така.Поздрави.

Realfishingman
Риболов: Trolling , Spining

Мнениеот Realfishingman » Вто Юли 09, 2013 20:17

:fish3:

silvi montanski

Мнениеот silvi montanski » Вто Юли 09, 2013 20:29

spookymiro написа:
ivailochopov написа:...
За 4 дена риболов общо от 7 лодки са хванати 15 риби от които 3 маломерни са пуснати, е на това ли викате касапница, смятам че всичко е в допостимите граници...

Относно допустимите граници - не казвам да не се взимат риби. Аз също си вземам. Но само по една, нищо че сме двама души в лодката. От една 10-ка излиза да речем 5 кила месо. Дали не е достатъчно за да се изяде прясно от двама души и техните семейства? За какво е необходимо да се взема втора или трета риба, нищо че си на няколкодневен лагер? За фризера???

Сега ще хванеш и ще вземеш 2-3 риби, още няколко пъти пак ама това не е бездънна яма.

Ще ми се да се замислим върху ситуацията.

silvi montanski

Мнениеот silvi montanski » Вто Юли 09, 2013 20:30

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Аватар
VARHARA
Търговец
получил Браво: 1 път
ЛС/Мейл:

Мнениеот VARHARA » Вто Юли 09, 2013 20:30

Любе от как ми изловиха рибите ми направиха услуга -просто не ходя за риба :wink: :lol:

Аз се зарекох да не взимам позиция кой какво взел и прибрал защото ми е много болна тема,може би щот не фатам от известно време :wink: :lol: .Затова си ги псувам на ум и чакам времето -ША СА УПРАЙМ НЯВГА АМА НЯМА ДА Е СКОРО .
Наскоро видях грозна картинка 15-20 сома обесени от мало до голямо .Набрах човека по телефона ,теглих му една майна и туй то .

славеe
Риболов: сомoв

Мнениеот славеe » Вто Юли 09, 2013 20:45

Емил за това ше ловите по повече та да има за всички :lol: :lol: :lol:
Мое мнение,като човек който ходи за сом на Монтана от как Панцера е бил на забавачка.
От години спираме само от страната на стената,и всички местни знаят,че гониме само сом,
много риби са ни изчезвали,остане ли бивака без надзор,и ние тогава мислехме,че са Троянци......ама те пък не идваха :lol: :lol: :lol: ловеха на Стамболийски 50+ и им дремеше за Монтана.
Така че според мене е некой местен.Изчезват предимно риби около 5те кила,явно е пеша и нема как да дърпа по големите.

Аватар
VARHARA
Търговец
получил Браво: 1 път
ЛС/Мейл:

Мнениеот VARHARA » Вто Юли 09, 2013 20:48

Абе аз знам кой е бе Славе -Румен Монтанеца :wink: :lol: .Продал ги е онзи ден на пазара да си купи човека бял червей че идват състезания :lol: :lol: :lol:

Иво Ломски
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнениеот Иво Ломски » Вто Юли 09, 2013 21:09

VARHARA написа:Абе аз знам кой е бе Славе -Румен Монтанеца :wink: :lol: .Продал ги е онзи ден на пазара да си купи човека бял червей че идват състезания :lol: :lol: :lol:

Може и да си прав, но аз си мисля че Панца ги е релийснал :wink: Нашите хора си знаят, ама какво да кажат..., я бой, я ще им забранят риболова в района 8)
Живот без страст не е живот а само съществуване...

славеe
Риболов: сомoв

Мнениеот славеe » Вто Юли 09, 2013 21:25

VARHARA написа:Абе аз знам кой е бе Славе -Румен Монтанеца :wink: :lol: .Продал ги е онзи ден на пазара да си купи човека бял червей че идват състезания :lol: :lol: :lol:

Интересно ми е друго,как Румен не се запали толкова години по сомския риболов,при положение ,че един от хората с които ходи постоянно,ИВО е наш кадър,Как не му умръзна да лови рибата,стръв,щото аз не ги различавам,костур,бобой,таранка.............абе както ще да са си ги кръстили,за мене всичко е стръв.Може да направа и пет капота,не ми дреме
ама искам като ми удари,да удари,да ми качи сърцето в гърлото,да се разтреперим от адреналин.