Сомски сонар

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Е как да не ги виждам рибите както черти, Емо, нали така съм му казал. И термоклин ти показва, когато е по-отчетлив. Просто е с по-малка мощност и с по-малка разделителна способност. Сигурно за някои ситуации е КЬОРОЛАСО :D с тия параметри, но си е съвсем стандартен сонар.
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Симулатора се включва когато сондата е закачена на кабела. Когато има сонда няма симулатор.
С внимание към детайлите
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

за да приключиме спора малко инфо от производителя това са снимки от сервизната книжка за 90,140,250.
Изображение
Изображение
Изображение
което значи, че може но не жалателно, ако картинките са леко размазани кликваш върху картинката и тя се увеличава. :wink:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Абе гяволета,я ми кажете каква е визуализацията на термоклина,че аз нещо не го виждам.Сонара е HUMMINGBIRD MATRIX 67.В тази посока искам да ви споделя и едно мое наблюдение:
През времето когато се наблюдава явлението "термоклин"съм правил следния експеримент-пускам сондата на един сонар,който ми го подариха преди 5 години от Холандия на дълбочи на,която рязко пада температурата/от 22гр. на повърхността на 8-10 гр./Обикновено това става на 7-8 метра от повърхността.Сондата на сонара е окачена на поплавак и може да се спуска и качва нагоре и надолу,понеже мери дълбочина до 35 м.Под тази граница рязко се наблюдава липса на риба на големия сонар.По този начин определям границата на термоклина.Може да е наивно,но когато ходих за мирна риба ми даваше много точни резултати.Ще се радвам да чуя вашето мнение по въпроса.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

ицо

Мнение от ицонов »

Колеги искам да ви питам,на колко под транеца трябва да се потапя сондата във водата.Например 20см.или 30см.Колко трябва да стърчи под лодката,за да действа добре. :roll:
сухо дупе риба не лови...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Слага се под най-ниската точка на дъното. Ако е по-надълбоко, пак ще си работи нормално, но ще те лъже за дълбочината с толкова колкото си го потопил под повърхността.
С внимание към детайлите
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от long2dogs »

пак е условно , но средата на дусера с дъното на лодката на една линия

Изображение

Изображение
a4o
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 23:18
Местоположение: Козлодуй

Мнение от a4o »

kalinux написа:Слага се под най-ниската точка на дъното. Ако е по-надълбоко, пак ще си работи нормално, но ще те лъже за дълбочината с толкова колкото си го потопил под повърхността.
На 250 мисля ,че има опция за корекция ,така няма да има лъжливи показания :roll:
АТОМ Козлодуй
АКО НЯКОЙ РЕШИ ДА ТЕ ЗАСЕНЧИ,ОСТАВИ ГО ДА СЛЪНЧАСА!!!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

...
Последно промяна от Diman на Вто Авг 25, 2009 11:35, променено общо 1 път.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

имах на скоро досег с 575, хубав сонар но аз лично бих избрал втория 718
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

...
Последно промяна от Diman на Вто Авг 25, 2009 11:35, променено общо 1 път.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

При бърз поглед над двата сонара бих предпочел 7 серия, заради по-голямата мощност и опцията за GPS. По-малката резолюция по X изобщо не е от значение. В крайна сметка хоризонталата ти дава информацията във времето, а пък теб те интересува в момента какво става. Помисли си дали да не дадеш още малко пари, но да вземеш 7-ма серия със слот за ММС карта. После не ти трябва дневник да си водиш. На снимката всичко се вижда - дата (при GPS), температура, координати, дълбочина и термоклин.

Не им се връзвай на Humminbird като почнат да те омайват със списък на възможностите на сонара - едва ли не ти преписват менютата на софтуера им. В крайна сметка софтуерът им е гола вода спрямо другите фирми. Гледай само хардуера какво ти предлага - другото е прах в очите.

Аз ако трябва да сменям моя humminbird никога повече не бих ги избрал отново. Особено като ме отрязаха от "Поддръжката" на сайта им за подходящ софтуер. Прочети и мнението на хората какво казват за тях по форумите. Потребителите от Европа, закупили сонари от Щатите, си патят заради изнудване с мерните единици от фирмата.
С внимание към детайлите
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

и аз бих избрал 7-цата заради мощноста, а ако не се лъжа при него можеш да работиш и с всеки лъч по отделно

високия клас сонари на Хъминбърд са едни от най добрите любителски риболовни системи на пазара в момента - серия 900 и 1000

проблем с обновяването няма да има никой който не си е спестил накой лев за да си купи сонар от европа, с метрични единици и софтуер на кирилица
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

коя е тая марка в сравнение с която другото е само пълнеж
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

според мен масово използваните модели на Гармин са станали като задължителни за повечето учасници във форума
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”