Колко добре вижда сома?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

KRASSI написа:Честно да ти кажа Емиле за Сабанаев ли беше разбрах и чух едва вчера и все още не съм чел нищо негово .
Това което мисля го знам от опита си и само от биологията(външния вид и навиците) на сома .
Цитат;
В природата няма нищо случайно и нищо излишно :!:

И само като допълнение - сома все още не е напълно сляп , но един ден ще е - вервай ми :!:
Вярвам ти бате.....нали върви към слепота от хилядолетия и векове.....Няма начин да не ослепее напълно.Само това,че някога е виждал околната среда ще остане в него,като друг вид заложба........например :roll:
И ние скоро ще правим деца с лаптопа до като ходим на риба.Вервайте и на мен бе хора......само дето моето ще е по-скоро от слепотата на сома.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Аз затова не нося лаптоп, да не ми заприходят некое след 9 месеца
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

quietriot написа:Аз затова не нося лаптоп, да не ми заприходят некое след 9 месеца
А такова носиш ли на риба!!!!!! И дали го скива сома или некакви странични линии,миризми и мустаци.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Доста гейско ми изглежда, само дето е с куки по него така че садо/мазо гейско :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

quietriot написа:Доста гейско ми изглежда, само дето е с куки по него така че садо/мазо гейско :wink:
Да Гейско е,но с големи куки за сом е и с конец 150либри.Дълго е педя и половина и не е измислено от мен-нито от Сабанеев,който Краси даже не е чел.Още се чудя аз ли съм най-тъпото копеле,че не сещам за нещата сам без чужда помощ.Щото майната е измислила всичко сама....само опита от дългогодишните капа му е помогнал да извика....."Еврика сома е сляп". :roll: :shock: 8)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

.......................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 20:42, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

KRASSI написа::D :D :D От капото научаваш най-много , иначе през другото време просто си ги лофкаш и за друго не мислиш 8) :fish7: 8) :fish7: 8) :fish7: 8)
Мдаааааааа. :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

...
Последно промяна от Николай Стефанов на Пон Мар 23, 2009 13:23, променено общо 1 път.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Даеба и тъпа риба, не мога да разбера какво толкоз я превъзнасяте и я правите на супер умна.
Аз толкова сомове съм видял уловени за 2 години по Дунав от брега че немам думи.А колко скъсаха ! И то от хора с елементарни такъми...ама не ползват интернет и форуми.
Ама вие търсите ГОЛЕМИЯ. а той е РЯДКОСТ, незнам като процент ма квадратен километър водна площ колко е, и понеже не можете да огреете тези квадратни километри и много често сте капо..и СОМА виновен, щото е Умен ????
Двама трима твърдите, че е сокол в зрението а цял свят твърди обратното.Ами добре.
А Сабанеев го чете цял свят и го уважава.Вие му се присмивате.
То и на Кузмин разни доморасли спинингари му се присмяха само преди 1-2 месеца тука в друг подфорум.
Аз понеже съм временно на "палатка"..съм до тука и се скривам.А сомове съм ловил.Желая ви да набарате ГОЛЕМИЯ и да си удовлетворите Егото - за кой ли път.
Па земете да напишете нещо, а не само "тайнички" и ШШШШтттт, да не би да си ги издадете.Така няма да станете велики като...Сабанеев.
Трябва да ви четат хората.Иначе си грухтите 3-4-ма в тази кочинка... сомски риболов и ...дотука...
Bye....
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Вече се видоизменям и аз от хилядите неща,които написахме.Но желая да стана сом.И да ви обясня някои неща.Ама после.....скивам или не.Това е въпроса :?:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Pedro написа:Даеба и тъпа риба, не мога да разбера какво толкоз я превъзнасяте и я правите на супер умна.
Аз толкова сомове съм видял уловени за 2 години по Дунав от брега че немам думи.А колко скъсаха ! И то от хора с елементарни такъми...ама не ползват интернет и форуми.
Ама вие търсите ГОЛЕМИЯ. а той е РЯДКОСТ, незнам като процент ма квадратен километър водна площ колко е, и понеже не можете да огреете тези квадратни километри и много често сте капо..и СОМА виновен, щото е Умен ????
Двама трима твърдите, че е сокол в зрението а цял свят твърди обратното.Ами добре.
А Сабанеев го чете цял свят и го уважава.Вие му се присмивате.
То и на Кузмин разни доморасли спинингари му се присмяха само преди 1-2 месеца тука в друг подфорум.
Аз понеже съм временно на "палатка"..съм до тука и се скривам.А сомове съм ловил.Желая ви да набарате ГОЛЕМИЯ и да си удовлетворите Егото - за кой ли път.
Па земете да напишете нещо, а не само "тайнички" и ШШШШтттт, да не би да си ги издадете.Така няма да станете велики като...Сабанеев.
Трябва да ви четат хората.Иначе си грухтите 3-4-ма в тази кочинка... сомски риболов и ...дотука...
Bye....
Дон Педро де ла Роса.Ти влезна изказа се по Шекспир колко сомове си виждал :shock: И изчезна с думичката Бай.Еми чаооооооо тогава.Ще се видим в На риба умнико.
Кой е оплювал Сабанеев бе момче.И за какви капа ми говориш.Да не пишем за онези бебета,които вие прибирате по Дунав.И като толкова е тъпа риба сома,защо се интересуваш от нея.Аре у лево.....виждал бил той сомчета и късания.Да не казвам колко си пр.ст. :oops:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

...
Последно промяна от Николай Стефанов на Пон Мар 23, 2009 13:54, променено общо 1 път.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Чета с голям интерес Краси и Тролката.Макар и доста противоречиви мненията им се подчиняват на добра логика!За това ви предлагам следния казус:
Малко градинско езерце/около 20 м2/.В него соме 2-3кг,живее от няколко години.Атракцията е когато се сложи храна/обикновенно пилешки черва/на брега,съвсем близко до водата.Сомето приплясква и главата му буквално излиза на брега,на няколко пъти и деликатеса изчезва.Това,колкото комично и невероятно,съм го виждал с очите си преди десетина години.Рибата моментално излизаше да се храни при условие,че стояхме отдалечени от шадравана.Явно усещаше присъствието ни и се страхуваше.Слагали сме тесто,но барабаниста отиваше до мястото,но не го атакуваше..Това как ще коментирате?
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 20:41, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Внимателно прочетох текста на Сабанеев, но май съм пропуснал частта със зрението. Или просто я няма? За сметка на това ми хареса как сомовете обичали да похапват парцалки и даже да крадат прането от лелките излезли да го плакнат на реката :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”