Колко добре вижда сома?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Geo написа:Чета с голям интерес Краси и Тролката.Макар и доста противоречиви мненията им се подчиняват на добра логика!За това ви предлагам следния казус:
Малко градинско езерце/около 20 м2/.В него соме 2-3кг,живее от няколко години.Атракцията е когато се сложи храна/обикновенно пилешки черва/на брега,съвсем близко до водата.Сомето приплясква и главата му буквално излиза на брега,на няколко пъти и деликатеса изчезва.Това,колкото комично и невероятно,съм го виждал с очите си преди десетина години.Рибата моментално излизаше да се храни при условие,че стояхме отдалечени от шадравана.Явно усещаше присъствието ни и се страхуваше.Слагали сме тесто,но барабаниста отиваше до мястото,но не го атакуваше..Това как ще коментирате?
Geo, Тролката просто е прав,че сома вижда добре.Не бих казал в никакав случай най-добре,но малките му очи не пречат да различава нещата за които говориш.
Пример....хванал съм малко сомче,а то е люто и е решило да ме хапе.Пускам го в язовира.То се отдалечава на 4-5м. и след това със скорост се забива в краката ми да ме хапе....и така 4-ри пъти.
Друг пример със сома 83кг.Пуснат е на свобода.Но не е отплувал на дълбокото.Още е в стрес и лежи на старото място.Емил Кръстев решава да го вкара обратно в дълбокото и посягайки с ръка към него тя беше налапана цялата.Защо не налапа крака му а протягащата се към него ръка.Контузи го мн. лошо.
Примерите са ми малко неудачни,но все пак са примери.Аз мисля,че той различава доста по-малки предмети от воблер например.Но също така различава и цветове....според мен.
Краси също казва верни неща.Не споря за тях.Мисля го за прав.....единственно не съм съгласен с него за зрението на сома.Даже си мисля,че ме пунтира и закача нарочно.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Специално за Диман и Краси представям ново доказателство! :wink: Защо,когато отрежем тройката и ударите са 10 пъти повече а също и откраднатите рибки? :shock: Ако имаше усет,щеше да усети единичната кука и да се откаже!Той не усеща горната-единична кука и краде смело!Просто не я вижда и за това се осмелява да краде безнаказано! :D Понеже тройката виси на корема на рибката,а сомът атакува отдолу,той я вижда и почва да се куми!Опитва се да засмуче жертвата без да се убоде и често си заминава! :cry: Това доказва,че вижда а не усеща жертвата! :wink:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

..................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 20:40, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Краси,шегуваш ли се? :shock: Сега,кво да праим? :cry: Егати скуката! :cry: Според мен,не вижда! :D :D :D
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

........................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 20:40, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

И аз ще бъда със същият монтаж,но имам и скрит коз за който не сте се сетили! :wink: Естественно,че няма да го разкрия докото не извади 112.01кг.! :D
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

..............................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 20:39, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Да,сега идвам от ке...фа! :D Яко се напъвах! :wink: Естественно,че съм след вас!Тук спор,няма!Даже съм след Милен! :wink: Но не са изключени изненадите,дори и от мен! :D
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Краси,шегуваш ли се? :shock: Сега,кво да праим? :cry: Егати скуката! :cry: Според мен,не вижда! :D :D :D
Еййййй,това ме разцепи от смях.Ебати пичовете сте.Но си е гот да поспориш де.И аз смятам,че може и да не вижда. :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

KRASSI написа:Троли не знам какво ще правим , но май може да се има доверие на това което прочетох - колкото и да не ми се вярваше . Пък и източника е достоверен и в негова чест ще пия едно Staropramen тази вечер :wink: :lol: :lol: :lol: .
Мисля , че съм готов и с монтажа си за таз година , а кой прав кой крив ще видим кога дойде зима :lol: :lol: :lol: :lol:
Краси,ако не е много секретно инфото пусни някой линк да прочетем и ние за това.Аз си споря без да съм сигурен.Това е все едно да ти се е лепнала жичката на късо и да казваш ......така е бе момчета вижда.Но не съм мн. честен към вас.Всички доводи,които имах за зрението не ги споделих.Беше ме страх от издънка. :oops: :oops: :oops:
За монтажа даже не си помислям да питам.Това е все едно Калинукс да пусне новата пета на кльонка. :lol: :P :lol: :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Вижда бре .От близо и игла ще вдене. :lol: Щом подбира броя на куките и цвета на силикона :idea:значи види ,а туй че се не плаши от фито на конеца, те тва е друга тема.
Аватар
zmeien
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 18:47
Местоположение: pleven

Мнение от zmeien »

Ловите го с пръчки,използвате сонари,а преди година като споделих че усеща дори като си паля цигарата ми се присмяхте.Аз вече направих година как не пуша,обаче не се гордея с това особенно :P .И много се зарадвах на последните постове в тая тема.Искам обаче пак да споделя,ловя го още на ръка и усещам всяко докосване до стръвта.На моменти малките риби(защото при нас отдавна нама големи)Това е нещо средно между ученичка в осми клас,на която много и се иска ама :wink: малко не и стиска да налапа всичко наведнъж,а леко си побутва оттук 8) оттам.Обаче няма как да е сляпа и да не вижда какво и се предлага.Не можете да я излъжте с парче желязо,не се класирате.Но определено след време разбирате, че колкото и да е малка тя е различила златото от ръждата.И жените и сомиците не са слепи,иначе отдавна да са изчезнал вид. :P
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

сома вижда силуети с очите си и като прибави другите си сетива като,мустаци,устни,обоняние,странична линия,кожа,вътрешно ухо и т.н....катринката му се избистря доста.
Защо според вас като дойде на стръвта и гледа от всички възможни посоки,проучва,души,услушва се и усеща вкуса,като филтрира водата.
Вижда си копелето доста добре :wink: ......и разцветката на воблера е важна(един и същи модел )избира си един цвят и не можеш го накара да захапе друг
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

.......................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 20:39, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”