от къде да си купя кльонк на разумна цена

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от lubo9 »

Emo-83 написа:
lubo9 написа:Моля за малко помощ. Някой ползвал ли е въпросният кльонк http://www.orozov.com/access_in.php?id= ... ode=1&tip= и какво му е мнението. Решил съм да пробвам този вид риболов, но не ми се дават 60-100 лева за кльонк.
Защо не ти се дават!Това е един от най-важните инструменти в този риболов.Според мен на тебе не ти се кльонка въобще....щом само ще пробваш.
Емо, като средно статистически българин и аз си мисля следното: Що мога да дам 100 лева за много добър, да не кажа отличен, като мога да намеря и по евтино, което да свърши същата работа. А по мое мнение и това на руснак, вече не помня къде го четох, може да се кльонка и с не толкова прецизни пръчки. Сома има ли желание ще се вдигне.
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от lubo9 »

А освен това като чета ми трябват поне 3 броя - за различни дълбочини. Затова както каза узуна ще се пробвам да си направя. Цяла зима имам на разположение да експериментирам.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

lubo9 написа:
Emo-83 написа:
lubo9 написа:Моля за малко помощ. Някой ползвал ли е въпросният кльонк http://www.orozov.com/access_in.php?id= ... ode=1&tip= и какво му е мнението. Решил съм да пробвам този вид риболов, но не ми се дават 60-100 лева за кльонк.
Защо не ти се дават!Това е един от най-важните инструменти в този риболов.Според мен на тебе не ти се кльонка въобще....щом само ще пробваш.
Емо, като средно статистически българин и аз си мисля следното: Що мога да дам 100 лева за много добър, да не кажа отличен, като мога да намеря и по евтино, което да свърши същата работа. А по мое мнение и това на руснак, вече не помня къде го четох, може да се кльонка и с не толкова прецизни пръчки. Сома има ли желание ще се вдигне.
Всичко това важи за въдицата,макарата,лодката.По принцип риболов на сом може да се извършва и от брега.Аз не те виня за нищо.Зная доста кльонкове,които са с тънка цена а са прекрасни инструменти и обратното.Не разбрах обаче,защо посочи кльонка от Орозов.Не казвам,че е лош(не съм го пробвал).Просто не харесах логиката ти или по-скоро изказването.В този ред на мисли,ако тролиш вместо Тел Денсер на Рапала използвай друга фирма,която също ще ти свърши работа.Това,че едното го има всеки,а другото си е халтура на някаква фирма няма значение.И на двете са се хващали риби,но колко...... :!: :?:
Уважавам Русия,като нация....но не ми ги цитирай.В риболова са чукове....визирам техниката.Ямаха=Ветерок.
Българските кльонкове и техните майстори са най-добрите в Европа....подписвам се под казаното.Ако не някой да ми докаже обратното за да се посмея малко.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от lubo9 »

Emo-83 написа: Всичко това важи за въдицата,макарата,лодката.По принцип риболов на сом може да се извършва и от брега.Аз не те виня за нищо.Зная доста кльонкове,които са с тънка цена а са прекрасни инструменти и обратното.Не разбрах обаче,защо посочи кльонка от Орозов.Не казвам,че е лош(не съм го пробвал).Просто не харесах логиката ти или по-скоро изказването.В този ред на мисли,ако тролиш вместо Тел Денсер на Рапала използвай друга фирма,която също ще ти свърши работа.Това,че едното го има всеки,а другото си е халтура на някаква фирма няма значение.И на двете са се хващали риби,но колко...... :!: :?:
Уважавам Русия,като нация....но не ми ги цитирай.В риболова са чукове....визирам техниката.Ямаха=Ветерок.
Българските кльонкове и техните майстори са най-добрите в Европа....подписвам се под казаното.Ако не някой да ми докаже обратното за да се посмея малко.
Логиката ми да избера този на орозов е че цената е по приемлива от цените в останалите сайтове а и има вид поне на картинка. Като добавиш и моята нерешителност или мързел да си направя собствен, ще ми разбереш логиката.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Според мен вземи пробваното и се довери на някой,който наистина разбира от тези неща.....колега с опит. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от lubo9 »

Emo-83 написа:Според мен вземи пробваното и се довери на някой,който наистина разбира от тези неща.....колега с опит. :wink:
Че накрая така ще стане е почти сигурно, но съм длъжен да опитам и собствено производство.
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:44, променено общо 6 пъти.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

pirroo написа:колегата lubo9 ме подсети че някъде четох за това в кой сезон какъв клъонк да се използва признавам че по този въпрос имам много слаби наблюдения та ви моля колега да допълните знанията ми :oops: Емо-83 кажи нещо по темата може да се включи инашият модератор kalinux,дето нещо зачезна от темата може пък да е на риба :idea:
Е аз съм го казал отдавна.Имам 3 кльонка с еднакви дръжки с различни пети,за различни сезони и дълбочини.
Впрочем всичко нужно,като знания е написано отдавна.И за да не се повтаряме пишем по някоя глупост.
Участвам тук,защото винаги се научава нещо ново.....Лошо е ,че малко хора пишат и имат склонност да споделят.Все едно някой ги пита за жена им,а те желаят да знаят за нашите. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:44, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

pirroo написа:хм... ти нали знаеш че от всички риболовци сомаджийте са наи неми точно като да говорим за жените им по язовирите се разминавам с колеги който крият местата такъмите и клъонковете а като задам няколко пъти въпроса си тръгват
И аз така ги гоня,когато не искам да ми идват на бивака.Питам ги нещо с предупреждение,че ще го напиша тук.И те усвет-бели. :lol: :lol: :lol:
По въпроса с кльонковете има над какво да работиш.Дръжки,пръсти,пети и най-вече правилни ъгли на петите.Не казвам,че не чукат и не ловят....просто моя критерий е завишен.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Емиле, покажи ги тия три кльонка, да види колегата за какво иде реч, иначе гледа тавана и се чуди. Според мен Пиро се справя добре. Имат си и дупки. Я си представи, че и работят. Изработката е добра и вероятно ръкохватките са съобразени с неговия захват. Моят захват, например, не е като твоя. На Пиро кльонките са със сплесната ръкохватка и ми харесват. Не позволяват клоьонка да се върти в ръката при работа.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

:D :D :Dтака е ,така е :lol: .
Последно промяна от franko на Чет Дек 03, 2009 22:37, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Казвам,че на Българските майстори кльонкове,които произвеждат са най-добрите в Европа....не зная как си ме разбрал.

Димане не държа кльонковете в нас за да ти ги пускам отново.Пускал съм ги преди 2 години......и още работя с тях. :wink:
Последно промяна от Emo-83 на Чет Дек 03, 2009 22:57, променено общо 2 пъти.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:45, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:45, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”