Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Emo-83 »

Пуснах нова тема за да може да се прочита от всеки и евентуално след това да се премести там където трябва.
Стефан Лалев е миналогодишния шампион от конкурса най-голяма уловена риба.Същото момче се показава много етичен човек и риболовец(вече е пуснал два сома от тази година 32кг и 12кг.).Той е продал двигателя който беше спечелен от него.С половината пари е купил някакви неща БЛАГОТВОРИТЕЛНО за една ДЕТСКА ГРАДИНА,а другата желае да даде за зарибяване със сомчета.Сумата която е посочена от Стефчо е 750лв.
Моля всички,които желаят да бъдат съпричасни към това дело да се включат.Така ще може да запазим популацията и увеличим този вид риба.
Предлагам парите да се събират в сомската кръчма при Сашо Сома.
Аз давам за сега 150лв.
Може да дадете и други предложения,ако има.За язовира не сме мислили.Всичко сега започва.Моето мнение е да става на различни водоеми,като така сърдите ще са по-малко освен това е честно.


Добавено на 01.03.2011

Открита е банкова сметка за набиране на средства през 2011 г.

ОБЩИНСКА БАНКА АД
КАЛИН РАНГЕЛОВ МИТОВ
IBAN: BG60SOMB91301050877101
BIC: SOMBBGSF


Отчитането на парите ще става в началото на всяка седмица в края на темата. За въпроси свързани с банката, се обръщайте към kalinux
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Мнение от emilkg »

Поклон на всички съпричастни с зарибяването на любимата ни риба, ще се опитам и аз да съм полезен с нещо
hrisirib
Мнения: 121
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:26
Местоположение: Sofia

Мнение от hrisirib »

:oops: 5 ЛВ ОТ МЕН-немога да крада от семейния бюджет-демек от залака на децата си :arrow:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

hrisirib написа::oops: 5 ЛВ ОТ МЕН-немога да крада от семейния бюджет-демек от залака на децата си :arrow:
5лв. се връзва цената на едно сомче с транспорта.Ти колко хващаш за една година.Ако не ти кълве приемам офертата,но ако си хванал някое рибе я олаби тази душа малко.И тези 5лв ще ги взема от Жоро А.....така,че му ги дай.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

аз ще се включа със сомчета от моя рибарник, но в късна есен... Успях да ги развъдя - преди 4 години купих 100бр от ТЕЦа... Повечето ги отнесе наводнението от август 2006г, но оцелелите 12бр се завъдиха -
ноември 2008 тежаха от 6 до 15кг и беше пълно с "лигавчета" от 10 до 20см... Тази есен сигурно ще са по 500-1000гр (растат много неравномерно)...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Какво стана с тази тема.Мислех,че ще има повече желаещи да пуснем някоя рибка където решим.Моля включете се по-активно.Средствата гарантирано отиват там където трябва.Всеки един от вас може да участва в самото пускане на зарибитела.За сега събраните пари са 1000лв. от трима човека.С най-голям принос е миналогодишния шампион Стефан Лалев.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Стефан Лалев успя да събере още 200лв. от колеги на Искъра.
Странно,но е факт.Самия той отиде при тях и ги попита :!: ....."Вие сомчета хваща те ли :!: :?: Те отговориха утвърдително.Това му беше достатъчно за да им поиска по 50лв. на човек.Те веднага се съгласиха и дадоха. :lol: :P :lol:

По радостното е,че от клуб Стари Видри са събрали 500лв. за сомчета и са съгласни да участват в самото зарибяване с всичко нужно.
Още не съм говорил с моите хора от сомската група,но очаквам от там да събера още около поне 500лв.Така сумата вече се заформя около над 2000лв.
Моля всеки да се отзове по някакъв начин към зарибяването.Не е нужно да се дават много пари.Кой,колкото може,но мисля,че 10лв. на човек не са много.Всъщност няма срамно в нищо.Всеки да даде колкото може,иска или има възможност.Трябва да мислим за бъдещето и не само нашето.В противен случай ще сме застрашени от рибари да станем гъбари.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
m_nanchev
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от m_nanchev »

Емо здравие аз също имам желание да участвам,кога и къде бих могъл да дам свойта лепта за увеличаване популацията на любимата риба. Ако е удобно бихмогъл да мина на http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight= ако ли не кажи кога ,къде и на кого да ги дам .

п.с. не знам дали не е удачно да се пусне темата и в другият форум.
КЕФ ЦЕНА НЯМА
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Ако Емо не може да ти отговори, мисля че можеш да попиташ Сашо като се съберете.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

m_nanchev написа:Емо здравие аз също имам желание да участвам,кога и къде бих могъл да дам свойта лепта за увеличаване популацията на любимата риба. Ако е удобно бихмогъл да мина на http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight= ако ли не кажи кога ,къде и на кого да ги дам .

п.с. не знам дали не е удачно да се пусне темата и в другият форум.
Удобно е при Сашо в кръчмата Борсалино.Там може всеки да остави пари.Моля да ви записват веднага и пред вас.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
m_nanchev
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от m_nanchev »

Emo-83 написа:
m_nanchev написа:Емо здравие аз също имам желание да участвам,кога и къде бих могъл да дам свойта лепта за увеличаване популацията на любимата риба. Ако е удобно бихмогъл да мина на http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight= ако ли не кажи кога ,къде и на кого да ги дам .

п.с. не знам дали не е удачно да се пусне темата и в другият форум.
Удобно е при Сашо в кръчмата Борсалино.Там може всеки да остави пари.Моля да ви записват веднага и пред вас.
Ще гледам да мина по време на срещата ,хем ще се запозная с някой от ваз (надявам се да не сте против), хем ще оставя парите.
КЕФ ЦЕНА НЯМА
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колеги, току що научих, че на 15 септември ще се купуват сомчета. Повече подробности от Емо като се върне. Само знам, че ще се пускат в Искъра и че цената е изгодна. Събрана е до момента значителна сума. Старите Видри също подпомагат мероприятието.

Призовавам всеки да се включи в набирането на средствата с колкото може пари. Списъкът на всеки един участвал в зарибяването ще бъде оповестен след това тука, така че няма да няма скрито покрито. Моля ви, бъде по-отзивчиви. Нека и колеги от цялата срана да се включат. Някой ден може и на техния язовир това да се случи.
С внимание към детайлите
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Парите-ясно.Ако трябва и някаква друга помощ,свиркаите,ще помагаме с квот можем.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Добре де,напишете сметките поне да може и провинцията да се включи!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

мераклиите,пишете ЛС на Калинукс :idea:или му звънете да ви обясни евентуално как може да стане.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”