Изгубени битки!

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от boababa »

Интересно ми е,бат Любо що не е губил битка досега? :shock: :roll: Все печели със сомовете,нема проблеми и сакатлъци!Късметлия или щастливец ми се струва нещо! :roll: Спомням си,че даже и Гео изгоре със скъпо оборудване Шимано,само Любо и Емо минават метър между капките! :roll: :roll: Сигурно магии правят некакви? :shock:
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от тони котев »

Приятел всяка година си сади по някоя въдица в язовира ,но досега нито една не е поникнала.Вече доста бройки станаха.
Всичко направих с карабинка и въженце.Само за тия въдици е неудобно ,но мисля в тая посока.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от Emo-83 »

тони котев написа:Приятел всяка година си сади по някоя въдица в язовира ,но досега нито една не е поникнала.Вече доста бройки станаха.
Всичко направих с карабинка и въженце.Само за тия въдици е неудобно ,но мисля в тая посока.
На мен ми замина една въдица на Теца,но не по моя вина.Говорих му на Васил за големите риби,че не мое ги познаеш в началото...той не.И как кълвяха такива до 10 кила,арееееее един му счупи китката на бореца....световния и европейски шампион,но не по сомове,а по борба.
Любо не мое да няма некоя ритната въдица.Той в лодката е като слон в стъкларски магазин. :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от boababa »

Да,верно че в началото големите риби се правят на големи девици и после,тряяс и тръгна към Ню-Йорк за Макдонълдс,хапне набързо и си бега! :cry: Е,Любо ако си е седнал на некоя въдица,все едно е воблер,не се брои!Щот Любо,не се брои за сом! :roll:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от LVitchev »

boababa написа:Да,верно че в началото големите риби се правят на големи девици и после,тряяс и тръгна към Ню-Йорк за Макдонълдс,хапне набързо и си бега! :cry: Е,Любо ако си е седнал на некоя въдица,все едно е воблер,не се брои!Щот Любо,не се брои за сом! :roll:
Боби,погледнато реално,вече започвам да гоня на Краси сома :lol: :lol: :lol: Иначе,битки съм губил,нали писах че един ми строши въдицата преди време,едно Шимано Бийс Мастер 50-100 на Ивайловград :!: :!: :!: Имам и още няколко изтървани сериозни риби през годините,но никога не броя риба,която не съм пипнал с ръчичка :mrgreen: Ако говорим за изгубени във водата въдици,имам само една паднала от лодката по невнимание,беше се закачила за тентата и даже не я видях да пада :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от Emo-83 »

LVitchev написа: Имам и още няколко изтървани сериозни риби през годините,но никога не броя риба,която не съм пипнал с ръчичка :mrgreen:
Хехе,аз и докоснатите с ръка не ги броя. :shock: Галих го,тупах го по главата,бърках му в устата,даже вече почти го бях вързал и пак скъса на 1м. от брега.Но колко тежи не зная.....ако ми го признавате,според мен беше поне 113кг.
Но моя случай е нищо.Една нощ ми звъни Стефан от Казанлък.Вдигам аз сънен,а отсреща трепереш глас.Емка....изпуснах го....беше някъде около 90-100кг.
Как го изпусна бе човек :!:
Ми хванах го за устата и напъвам да го вкарам в лодката.Но нали голям уж го издърпах целия вътре и само опашката му във водата и кво стана уж да прихвана опашката да я вкарам вътре и той се инлундзи обратно.Не му бях откачал куките от устата и хващам наново въдицата да го придърпам.А тройката ми се метлее пред устата.
Кажи ми сега какво да правя и почти се разрева.Впрочем и жена ми рева на моя сом в колата......това е голяма емоция и як адреналин.Няма такива спомени ви казвам.
За това четейки във форума понякога ми е смешно,като заразправяте за откачите.
Няма дисциплина в риболова при които те да не съществуват.Не да си с монофил,ами ако ще с корабно въже да го вържеш......некой ще мине и ще ти го открадне и пак к.р снимки. :D :D :D :D :D :D :fish6: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от boababa »

И аз бях на тази случка и наблюдавах кльонкайки цялата суматоха от 200-300метра в тъмното! :wink: Кофти работа,дъртия Стефан ги хваща а малкия Стефан ги изпуска! :roll: Всички казънлъчани си тръгнаха много бързо след случката,та мислех че са го извадили успешно! :roll: После Гената и "виновният" Стефан ми разказаха целата ситуация! :wink:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от yankosan »

Хайде тук да попитам:
Какво става със сома след като спечели битката :?:
За толкова време прочетох за Много скъсали риби(говоря за над 50кг.) нагълтали тройки,куки и всякакви железа и дървеса!Мре ли не мре ли?
Любо спомена нещо което не знаех,но все-пак...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от LVitchev »

Янко,давам ти гаранция че тройката просто се стопява за определено време и ако рибата не е наранена със разкъсани хриле или нещо такова,оцеляват на 100 процента.Ако сте обърнали внимание,когато рибата е захапала здраво,режат направо влакното и тази киселиня която рибите отделят си свършва работата.Това забравих да спомена не е само при сома,и морските риби са така.Така че,аз съм твърдо убеден че оцеляват :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от Иво Ломски »

Абе може и да не е точно така. Съгласен съм с Любо че режат влакното с куките без да се замислят, но в посочените случай куките са бронзови :wink: , а оксидираните морски куки си ги откачват прилежно :wink:
Бронза корозира от киселините и от солта, та за това не му обръщат внимание.
В сладководните водоеми и при използване на морски куки рибата има много по-малки шансове за оцеляване, да не говорим за това как се мъчи и как не може да се храни.
Емо ви е разправял за най-дългия сом хванат у БГ...
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Изгубени битки!

Мнение от max »

Иво Ломски написа:........ куките са бронзови.................
Иво, кои куки са бронзови? Аз може и да съм невежа но две неща в твоето изказване силно ме озадачиха. Според мен няма кука изработена от бронз, освен това бронза масово се използва в корабостроенето точно защото е много устойчив на солена вода.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от yankosan »

Май-юни-януари,трупове май има :?
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от Иво Ломски »

max написа:Иво, кои куки са бронзови?
Ето тези - http://www.ebay.co.uk/itm/100-Fishing-T ... 1c23d165fb" onclick="window.open(this.href);return false;

и тези - http://www.ebay.co.uk/itm/TALON-BRONZE- ... 99accaa1d7" onclick="window.open(this.href);return false;

и тези - http://www.ebay.co.uk/itm/VMC-SIZE-6-96 ... 4ab1ea2c1d" onclick="window.open(this.href);return false;

а също и много други!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Изгубени битки!

Мнение от max »

Иво, третия линк (VMC) е с бронзов финиш (все едно да кажеш "боядисана в жълто") и е произведен от "Hi-carbon" steel което ще рече високо въглеродна стомана. Моделът 9650 се предлага в 4 различни финиша - никел, бронз, пермастил и голд но материалът е един и същ - стомана. Това важи както за този модел така и за много други (изброените от теб и т.н.) Пиша за него защото другите линкове пуснати от теб не са ми познати като марка.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Изгубени битки!

Мнение от boababa »

Па,много ясно,че всички куки са от стомана,а не от медна тел,никел или бронз! :shock: Ломския се изложи,кат новобранка с кифли! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”