"Сомски" комплект

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

"Сомски" комплект

Мнение от didaka »

Здравейте!
Решил съм да се оборудвам със "сомски" комплект за кльонк - въдица и макара. Засега съм се спрял на тази въдица :
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7158
и тази макара:
http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=6404.
Бюджета ми и е 130лв. Изръшках он-лайн магазините и тези неща ми се сториха най-читави за парите си.
Ако за тези пари някой се сеща за други предложения, Моля да сподели.
Отворен съм и за предложения на оборудване втора употреба, стига да са пазени нещата.
Благодаря предварително на всички отзовали се!
Поздрави!
Последно промяна от didaka на Сря Юли 22, 2009 18:54, променено общо 1 път.
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от long2dogs »

Бих ти предложил друго...


въдица :

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=954

макара :

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... =793&click


пп пиши все пак за какво ще ползваш тоя комплект
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от didaka »

Здравей, long2dogs ! За риболов на кльонк ми трябва комплекта.
Поздрави!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Според мен и двете предложени макари са неподходящи за целта - слаби и несигурни при такива екстремни натоварвания, каквито могат да се очакват при риболова на кльонк. Първата е съвсем стандартна голяма макара, а втората е насочена към любителите на сърфов и шаранджийски риболов.
Ориентирай се към изпитаните по-стари модели като Daiwa BG 60 или 90, големите размери на Ryobi GX - и едните, и другите ги има в България и можеш да се "обзаведеш" на старо с някоя запазена бройка на приемлива за теб цена.
Ако искаш по-съвременен модел, Penn Spinfisher има и обновен вариант, можеш да погледнеш и модела Sargus, но в този случай само макарата ти е около и над лимита за целия комплект...
А за мултипликатор мислил ли си?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от didaka »

Здравей, Саки! Знам, че за тези пари ще се правят доста компромиси, но за съжаление това е положението. Мултито също е вариант, но просто за 60-70лв. няма нищо читаво на пазара според мен.
Както написах в първия си пост, отворен съм и за предложения на оборудване втора употреба, стига да са пазени нещата.
Поздрави!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Макарите,верно не стават! :idea: Мога да ти дам един Мулти-Брутус,па да си търся по-скъп! :wink:
petervo
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 18:58
Местоположение: Sofia

Мнение от petervo »

Момче,взимай Брутуса.С такъв Краси.112 хвана звяра.
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Предлагам ти чисто ново мулти на Lineafee на цена 60лв...
I'll be back.....for the next season
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Опс

Мнение от shkarcheto »

За мултито всяко едно по здраво като конструкция ще ти свърши работа....няма смисъл от скъпо такова....затова ако намериш от колеги във форума запазено взимай си едно. С пръта компромис можеш направи....но с влакното никакъв.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Ако

Мнение от shkarcheto »

Ако искаш за 70лв полу4аваш една въдица Панама на Серт 1.65м 30либри и един мултипликатор на Джаксън. Мисля 4е за тази цена Панамата ти идва подарък. Не съм ги обявил за продан,ама като за теб на4инаещ може и да ти свършат работа,мултито е с броя4 на влакното....по-голяма риба от 42 кг с него не съм вадил,то и без това си стои и хваща прах в килера има 2-3 риболова само.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Шкарчето,влакното е част от далаверата и не можеш да се опираш само на него!Тя е просто част от цялото!Стръв,кука,влакно,прът,мулти и тарикат с кльонк отзад е една верига! :wink: Запомни го! :idea: :D :D Дължиш ми бира,че те открехнах! :D :D :D
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

HiHI

Мнение от shkarcheto »

Питай Емо кой кого би открехнал ти мен или аз теб, 4овека ти е казал 130лв. и толкоз. От тук нататък ти ми сглоби такъм за 130 лв без компромиси. Прът макара и влакно - аз не мога. Или стигаме до компромиси. Пък се сещам нещо, 4е може и да се познаваме.... :D
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

опс

Мнение от shkarcheto »

Троли сещам се и за един твой пост "Изгубени битки" :D :D :D :D
Бате да не се хапем ,4е май пове4е у форума пишем отколкото на риба ходим. Аз другата седмица отивам за Wahoo i Tuna
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: опс

Мнение от Emo-83 »

shkarcheto написа:Троли сещам се и за един твой пост "Изгубени битки" :D :D :D :D
Бате да не се хапем ,4е май пове4е у форума пишем отколкото на риба ходим. Аз другата седмица отивам за Wahoo i Tuna
Вземи и мен тогава. :wink: Тук сомовете са още в плиткото,но за това в друга тема..... :roll: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Важно!Моля,не трийте,макар да не е по темата,но в спорът се ражда истината!А тя е,че колкото е по-фин такъма,толкова е по-голямо удоволствието при уловът на голяма риба! :idea: За това си позволявам да критикувам,Емо!Да не говорим,че стремежът му да се пре-застрахова,изначално е грешен!Щот и стоманата се къса,ако няма благоприятно разположение на звездите! :wink: :D :D :D Аз съм Сашо-рибаря без барака и Сашо-сома,без ресторант и всеки уикенд съм ТАМ!В търсене на НЕГО! :wink: :D :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”