сомски истории от яз."ИСКЪР"

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
rumenige1
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 17:15
Местоположение: sofia

сомски истории от яз."ИСКЪР"

Мнение от rumenige1 »

Мисля,че темата ще е интересна защото:1.София е наи-големия град в Б.г.;2.яз."ИСКЪР" е наи-големия язовир в Б.Г.На всеки риболовец са му интересни истории свързани с улавянето на сом,особено в близки водоеми!Идеята на темата е:РАЗКАЖЕТЕ НЯКОЯ ИСТОРИЯ!
хау!
дедо
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 20:50
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от дедо »

Веднага ти разказвам една от най старите сомски истории на язовира.96г.бяхме доста голяма банда на пясъка под "Будното око".То тогава него май още го нямаше не помня точно.Та, стояхме около седмица .Ловиме костур ,влачиме бяхме хванали на влачене 2-3 бели около кило и три ,нещеш ли бам едно сомче 6кг .Всички като гръмнати.На другият ден валя треще направо ни сцепи,сигурно треще 10часа.Оправи се към обяд и Геле (бог да го прости) почна да врънка -аре да влеземе да влачиме ,тоя вика -мъзи ме ,оня -не ми се влиза,еле Наско се съгласи .Запалиха, караха до към шипочкия, тамън подминаха скалите, спряха и Геле се изправи, гледаме го с бинокъла ,Данчо вика - тоя се бори с нещо .И така 45мин .Подкараха право при нас :
-Кво стана бе?
-Ела бат Санде да видиш чесна ми дума.
Отивам ,у лодката едно говедо, такава риба бех виждал само по телевизията оказа се 54кг .Те това е
plameni6te
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 21:33

Мнение от plameni6te »

от година о половина ,,клионкане ни следа от сом,....,,,,е все оште съм начинаешт де......
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Понеже нямам истории от Искъра искам да ги придобия.За тази цел си купих каравана и смятам да я лепнем на някой бряг.Но си имам проблем. :evil: Търсим си сходни семейни душици,но не да Суйнгирам.
Искам да набачкам село от приятели и риболовци......Алкохолици,пияници и дроги с опасни муцуни ми не требват.
Моля дайте ми идея в кой бряг да се впия....,щото и там всичко е заградено или е с пропуски от ЦК на БКП :!: :roll:
В началото мислех да не правя село.Исках да си купя имот в някое такова(да си сглобим там кочинката).Но попаднах точно у площада на шоплъка.
След,като си подадох молба и не ме одобриха,като благонадежден....РЕШИХ.... Ще строим мое село с мои правила.Така навремето,направих сомската група,но без правила.От големото движение в тази група.Селото си стана град с метро и много задръствания по светофарите.Всички знаете как е у градо.Всеки се блъска,бие и предрежда.....забравяйки,че за да станеш жител... най-малко ти трябва брак.
Това е моята най-страшна риболовна история за Искъро..... Търсим си село с малко жители,щото у градо не ме искат ни кметицата,ни кмета.....неам брак,не пием,не гепим и не се бием....все недостатъци да си член на някое правителство :wink: :idea: :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

За тази история искам да ми разказваш, като се видим нейде.Много ме изкефи и ще чакам продължение. :wink: :lol: :lol: :lol:
rumenige1
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 17:15
Местоположение: sofia

Мнение от rumenige1 »

Тогава вече ако не тръгнат сомски истории значи е изловен :lol: ! П.С.:Като се оборудвам с лодка и мотор бих посетил селището,но съм "бракуван" :oops:
хау!
дедо
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 20:50
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от дедо »

На филмовата къща има едни палаткаджии дето опъват по това време и събират като падне сняг. Там не е лошо има и място за пускане на лодката .Но събота и неделя е ограда от пръчки.Ти сигурно си ходил от към ловното.Там е такава идиотия не ми се разправя.Един приятел до бой стига за да си сложи караваната.Заплахи ,закани щеха да го палят страшна простотия.В крайна сметка я сложи ама..,....От към филмовата къща нещата са друго яче.
hrisirib
Мнения: 121
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:26
Местоположение: Sofia

Мнение от hrisirib »

Хванах дребни -пуснах ги-около-20 -без да участвам у зарибител,имаше и 2 албиноси -Господ да гледа и да накаже,кой е сгрешил на тоя язовир :!:
godji307
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 22:06
Местоположение: Sevlievo
дал Браво: 1 път

Мнение от godji307 »

албинос пък още не съм виждал
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”