СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
spookymiro
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнениеот spookymiro » Вто Фев 14, 2012 23:58

Emo-83 написа:Кви практични наблюдения бе Мире.Аз започнах да троля след тебе.......само така усещам нещата. :wink:

:D :D :D
Не съм написал "практични" наблюдения ... :wink:

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

Аватар
franko
Риболов: сооооооом
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнениеот franko » Сря Фев 15, 2012 0:04

spookymiro ела таз година с нас на бивак и аз ,ще те заведа на място пълно със сомове.Района е близо 200м сом върху сом.Ще кльонкам,а ти минавай ,колкото си искаш покрай мен.Резултатите и изводите обаче, остават само на бивака :idea: :wink: .

Аватар
spookymiro

Мнениеот spookymiro » Сря Фев 15, 2012 0:21

franko написа:spookymiro ела таз година с нас на бивак и аз ,ще те заведа на място пълно със сомове.Района е близо 200м сом върху сом.Ще кльонкам,а ти минавай ,колкото си искаш покрай мен.Резултатите и изводите обаче, остават само на бивака :idea: :wink: .

Ще дойда с удоволствие, още повече че не съм стъпвал на Ивайловград. Живот и здраве.
Чужди тайни не издавам!

boababa написа:Та 2-рото ниво с теорията е най-трудно и като гледам сте се оплели яко! :shock: Като жокер ви давам една максима в криминалистиката:"Анализът на грешни улики,води до грешни заключения"! :idea: А също и "В какъв ред протичат събитията на местопрестъплението"? :wink:

Казал съм ти, че твои постове няма да коментирам за да не се изпокараме ама сега лееко ще се отметна.
Не знам дали си спомняш списание Космос навремето. Имаше една поредица за инспектор Стрезов. На края на всяко списание - загатка а на следващото отговор на загатката от предишния брой. При тебе все едно че съм абониран през брой. Само загатки без отговори.
Кажи кои са грешните улики, да ти кажа къде бъркаш ти. Ама утре че си лягам. :)

Поздрави!

Иво Ломски
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнениеот Иво Ломски » Сря Фев 15, 2012 9:38

spookymiro написа:Емо, любопитен съм да разбера какви са твоите наблюдение върху дълбочината, на която са се хващали сомове на тролинг.
Сигурен съм, че има хващани сомета на по-голяма дълбочина но ми е интересно как стои процента горе долу. Моят е малко субективен заради магнумите и съществената им роля при мен. Може би е нещо такова:
2.4-2.7м - 10%
3.0-3.6м - 30%
4.0-4.6м - 60%

Също така много бих искал за зная с какво не си съгласен от моите размисли и страсти и евентуално защо :).

Поздрави!

Тъй като аз съм най-големия теоретик тук, ще се опитам да не ви досаждам много или повече :D. Почти съм сигурен обаче, че дълбочината на която удрят сомовете е пряко свързана с термоклина :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...

Аватар
SKORPION
получил Браво: 1 път

Мнениеот SKORPION » Сря Фев 15, 2012 9:42

Аз нещо не схващам, Това :
"Ех ако можеше да бъде завъртян на 90 градуса и малко по плосък..."
Изображение

Spookymiro кажи? завъртяно на 90 градуса, или на 180??????
И колко е дълъг?
По-плосък, ще го направя.
Ако тръгне добре, ще ти пратя един.

Emo-83
Търговец
дал Браво: 263 пъти
получил Браво: 260 пъти

Мнениеот Emo-83 » Сря Фев 15, 2012 10:20

Иво Ломски написа:Тъй като аз съм най-големия теоретик тук, ще се опитам да не ви досаждам много или повече :D. Почти съм сигурен обаче, че дълбочината на която удрят сомовете е пряко свързана с термоклина :wink:

Не зная със какво е свързана,но на някои язовири сома тръгва да атакува от дъното.....не говоря за пролетта и началото на лятото(пък дори и тогава),когато ги ловим на по-плитко.
http://fishem.bg/

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!

Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Сря Фев 15, 2012 12:34

Пуснах в копува продава едни редки останали воблери на Сторм.Обаче се сетих кой ме отвори на тях....Симето-Сампо.Той отвори и Любака на тях,та миналата година хвана оня сом дето Никаро му го изпусна със все въжето. :D Звъннах му да му кажа,а той вика моля ти се оствави ми единия,че са по 1бр.Ще ви ги пусна и на вас за да ги видите макар да не е редно.....може някой да има нужда от нещо,а обявата още не е излезнала и предпочитам да е за приятел или познат.
Изображение
Изображение
2-я от 1-вата снимка вече го няма....Сампо го отнесе.....обещах му го.

p.p.Оххххххххх,загледах се в гробарските ни изпълнения с тия канджи и сърпове,дето после уж сме пускали сомовете обратно.А дали ще живеят е друга работа. :evil: Тези клещи ще ги имам след 10 дена.Ако някой смята,че са му необходими да ми свирне.От гледна точка на улов и безопасност не съм видял по-добро за сома.При продаващите се подобни атрибути в магазинската мрежа намирам недостатъци.Не могат да влезнат добре зад голямото чене на сома и доста често той се откача.
Изображение
Ето и едно клипче за това как се работи с тях.

Ето още един клип с коментари отностно канджите.

Аватар
spookymiro

Мнениеот spookymiro » Сря Фев 15, 2012 13:35

SKORPION написа:Аз нещо не схващам, Това :
"Ех ако можеше да бъде завъртян на 90 градуса и малко по плосък..."
Изображение

Spookymiro кажи? завъртяно на 90 градуса, или на 180??????
И колко е дълъг?
По-плосък, ще го направя.
Ако тръгне добре, ще ти пратя един.

Ами тази от снимката прува по гръб - демек е завъртяна на 180 градуса. Аз искам да плува настрани и вибрациите да са нагоре надолу а не ляво-дясно спрямо дъното. Може би трябва да е от две части и задната част да прави тези движения, че иначе не ми е ясно как ще стане с цял воблер и лопатка ориентирана по посока на вибрациите. Големина 8-10см. Дълбочина на газене - два модела до 1 метър и 3-4 метра. Плуващ воблер, че при спиране да изплува нагоре.
Дано да съм бил ясен.

Поздрави!

Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Сря Фев 15, 2012 13:42

spookymiro написа:
Ами тази от снимката прува по гръб - демек е завъртяна на 180 градуса. Аз искам да плува настрани и вибрациите да са нагоре надолу а не ляво-дясно спрямо дъното. Може би трябва да е от две части и задната част да прави тези движения, че иначе не ми е ясно как ще стане с цял воблер и лопатка ориентирана по посока на вибрациите. Големина 8-10см. Дълбочина на газене - два модела до 1 метър и 3-4 метра. Плуващ воблер, че при спиране да изплува нагоре.
Дано да съм бил ясен.

Поздрави!

Миро,това е Джойнтет на Рапала(ако не се лъжа).Нищо не е завъртяно освен цветовете и очите са лепнати от долу.Целта е да изглежда на агонизираща рибка клъвната от чайка или ударена с камик. :D
Това което искаш ти,ми се струва сложно за изпълнение.Ти търсиш слънчева рибка,уловена от Върхара и за да я откачи по-бързо и е скинал хрилото.Обаче нали е смотан,не е уцелил живарника,а я пуснал до него.Днес си мислех,че тоя се е отказал от рибите поне за 20 дена......но не би......за щуки е. :evil: :twisted: :evil:

Аватар
Tomahawk
получил Браво: 25 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Tomahawk » Сря Фев 15, 2012 13:59

spookymiro написа: Аз искам да плува настрани и вибрациите да са нагоре надолу а не ляво-дясно спрямо дъното. Може би трябва да е от две части и задната част да прави тези движения, че иначе не ми е ясно как ще стане с цял воблер и лопатка ориентирана по посока на вибрациите. Големина 8-10см. Дълбочина на газене - два модела до 1 метър и 3-4 метра. Плуващ воблер, че при спиране да изплува нагоре.
Дано да съм бил ясен.

Поздрави!

Проблема ще дойде от това че лопатката освен вибрациите прави и газенето на воблера.
Ако се балансира воблер да седи на страни както искаш и да се направи така че да мърда нагоре надолу , няма да има кой да го води на дадената дълбочина.. ще плува горе на повърхността.Ако се направи потъващ, пак ще излиза горе като тръгнеш да го водиш.. Много сложна задача . Но вероятно разрешима от някой болен мозък сръчен :)

п.п.. Не е Рапала Боблера :wink:
Последна промяна 1 на Tomahawk, променена общо 0 пъти
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "

Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Сря Фев 15, 2012 14:00

Още един клип дето го бях забравил,а много се смея на него. :D :D :D

Аватар
spookymiro

Мнениеот spookymiro » Сря Фев 15, 2012 15:03

Tomahawk написа: Проблема ще дойде от това че лопатката освен вибрациите прави и газенето на воблера.
Ако се балансира воблер да седи на страни както искаш и да се направи така че да мърда нагоре надолу , няма да има кой да го води на дадената дълбочина.. ще плува горе на повърхността.Ако се направи потъващ, пак ще излиза горе като тръгнеш да го водиш.. Много сложна задача . Но вероятно разрешима от някой болен мозък сръчен :)

п.п.. Не е Рапала Боблера :wink:

Адаш, представям си го от две части. Първата да изглежда като първата част на обикновен джоинтед или може би малко по-къса, но с доста по-голяма лопатка. Втората част, която ще имитира плуваща настани ранена рибка да е по-плоска. Първата част може би трябва да е плуваща и да издига воблера при спиране а по-голямата лопатка се налага за да може да преодолее подемната сила на задната част на воблера при движение и да го топи надолу.

Поздрави!

Аватар
тони котев
получил Браво: 2 пъти

Мнениеот тони котев » Сря Фев 15, 2012 16:07

[quote="Emo-83": Тези клещи ще ги имам след 10 дена.Ако някой смята,че са му необходими да ми свирне.От гледна точка на улов и безопасност не съм видял по-добро за сома.При продаващите се подобни атрибути в магазинската мрежа намирам недостатъци.Не могат да влезнат добре зад голямото чене на сома и доста често той се откача.
Изображение
Колко сребърника са тия клещи?Щипките на Рапала са си проблемни за голям сом, а тия са перфектни за целта.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......

Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Сря Фев 15, 2012 16:14

Е перфектни са,ама са от Дебелец 155лв.

Аватар
Tomahawk
получил Браво: 25 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Tomahawk » Сря Фев 15, 2012 16:17

Изображение
Тролка този ще лови ли сом ? :roll:
Последна промяна 1 на Tomahawk, променена общо 0 пъти
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "